Magiczny Kraków NEWSLETTER
217 fb  yt
Żółta kartka dla mieszkańców palących w piecach
Żółta kartka dla mieszkańców palących w piecach

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i prof. Janusz Skalski w najnowszej kampanii #NieDuś pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny. Kampania przypomina mieszkańcom, że od 1 września 2019 r. palenie węglem i drewnem będzie zakazane, a za łamanie przepisu grozić będą dotkliwe kary finansowe.

Wzmocniona komunikacja miejska na Juwenalia i Noc Muzeów
Wzmocniona komunikacja miejska na Juwenalia i Noc Muzeów

Od nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 maja) do nocy z niedzieli na poniedziałek (z 20 na 21 maja) w związku z przewidywanym wzmożonym zapotrzebowaniem na transport zbiorowy podczas Juwenaliów i Nocy Muzeów zostaną wprowadzone wzmocnienia oferty komunikacji miejskiej.

„Tramwaj pełen dobra” wyjedzie na linię nr 8
„Tramwaj pełen dobra” wyjedzie na linię nr 8

W piątek, 18 maja, od godz. 13.00 do 17.00 po trasie linii nr 8 z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych będzie kursował wyjątkowy tramwaj. Będzie to „tramwaj pełen dobra”, w którym wszyscy mieszkańcy Krakowa i pasażerowie będą namawiani do robienia dobrych uczynków i wzajemnej życzliwości wobec siebie.

W czwartek rusza Festiwal Nauki i Sztuki
W czwartek rusza Festiwal Nauki i Sztuki

Na trzy dni Rynek Główny zamieni się w miasteczko naukowe. Od czwartku 17 maja do soboty 19 maja odbędzie się XVIII Festiwal Nauki i Sztuki.

Przed nami XV edycja Nocy Muzeów
Przed nami XV edycja Nocy Muzeów

Noc Muzeów 2018 w Krakowie zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie odbędzie się z 18 na 19 maja i wezmą w niej udział 24 muzea wraz z 50 oddziałami. Instytucje będą czynne od godz. 19.00 do 1.00 w nocy. Biletem wstępu do wszystkich muzeów będzie specjalnie wybita pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 zł, którą można zakupić w muzeach uczestniczących w akcji. Upoważnia ona do nieograniczonego wstępu do placówek muzealnych, biorących udział w projekcie. Inauguracja Nocy odbędzie się w piątek 18 maja, o godz. 18.00 w Muzeum Archeologicznym.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Maj to naprawdę intensywny czas jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne! Noc Muzeów czy Festiwal Nauki i Sztuki to imprezy, na które czeka się cały rok! Wiele osób czekało też na Juwenalia - na plaży na Miasteczku Studenckim i pod Klubem Żaczek w ten weekend zagrają m.in. Enej, Łąki Łan, Lao Che czy Daria Zawiałow. Poza tym polecamy Wam ciekawy festiwal literacki, designerski i filmowe seanse. Szczegóły znajdziecie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy!

Literacki „Spacer Aleją Róż” - ostatnia część nowohuckiej sagi [KONKURS]
Literacki „Spacer Aleją Róż” - ostatnia część nowohuckiej sagi [KONKURS]

„Spacer Aleją Róż" to rodzinna saga osadzona w Nowej Hucie. Edyta Świętek, autorka poczytnych powieści, w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle. „Powiew ciepłego wiatru” to już ostatnia część sagi. Tym razem udajemy się na przechadzkę trwającą od końca lat 70 po upadek władzy ludowej. Mamy dla Was kilka egzemplarzy książki do wygrania w konkursie!

ZAZ po raz kolejny wystąpi w TAURON Arenie Kraków
ZAZ po raz kolejny wystąpi w TAURON Arenie Kraków

ZAZ - ulubienica polskiej publiczności kolejny raz wystąpi w Krakowie. Jej koncert odbędzie się 23 lutego przyszłego roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety będzie można kupić od wtorku, 22 maja.

Startują zapisy do Kraków Business Run
Startują zapisy do Kraków Business Run

We wtorek, 22 maja, o godzinie 12.00, ruszą zapisy do Kraków Business Run. Ten charytatywny bieg biznesowy w formie pięcioosobowej sztafety odbędzie się 2 września. W Krakowie wystartuje już po raz siódmy.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Filozoficzna bomba, semiologiczna petarda, językowy majstersztyk. Po prostu thriller intelektualny. „Siódma funkcja języka” Laurenta Bineta to powieść spiskowa z wielkimi filozofami i semiologami w rolach głównych.

ZOBACZ TAKŻE:
Bezpieczeństwo pieszych na pierwszym miejscu Na ulicy Konopnickiej powstały nowe buspasy
Biegaj przy Łapiance Lato nad Bagrami
23. Nowohucka Wiosna Muzyczna. Sprawdź co się dzieje! Jerzy Zoń laureatem Nagrody Teatralnej im. Wyspiańskiego
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL