Magiczny Kraków NEWSLETTER
252 fb  yt
Kraków myślami z Gdańskiem
Kraków myślami z Gdańskiem

Kraków łączy się z pogrążonym w smutku Gdańskiem po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza. Do dnia jego pogrzebu na budynkach Urzędu Miasta Krakowa będą wisieć flagi miejskie z kirem, a na sobotę – dzień ogłoszonej przez prezydenta RP żałoby narodowej – zaplanowano inne symboliczne gesty solidarności z gdańszczanami.

Budżet obywatelski po nowemu
Budżet obywatelski po nowemu

Najprawdopodobniej jesienią odbędzie się zbieranie propozycji zadań od mieszkańców do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego, a samo głosowanie będzie możliwe najwcześniej wiosną 2020 r. O zmianie harmonogramu zdecydowała Rada Budżetu Obywatelskiego jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Jest to spowodowane nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, zgodnie z którą musi zostać zmieniony regulamin BO.

Krakowska szopka od prezydenta na aukcji WOŚP
Krakowska szopka od prezydenta na aukcji WOŚP

Tradycyjna krakowska szopka, autorstwa Marzeny Krawczyk, wykończona materiałami przywiezionymi z podróży na Mauritius – to przedmiot, który w tym roku przekazał prezydent Jacek Majchrowski na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niemal milion wypożyczeń Wavelo w 2018 r.
Niemal milion wypożyczeń Wavelo w 2018 r.

Dziesięć podróży na Księżyc, 91 obwodów Ziemi – w przeciągu 365 dni krakowianie i turyści pokonali najbardziej ekologicznym pojazdem w Krakowie niemal 4 mln kilometrów sięgając po Wavelo prawie milion razy. Drugi pełny rok działalności krakowskiego roweru miejskiego znów był rekordowy – informuje BikeU, operator Wavelo.

ZTP wydaje identyfikatory do strefy czystego transportu
ZTP wydaje identyfikatory do strefy czystego transportu

Zgodnie z zapisami uchwały powołującej do życia strefę czystego transportu na Kazimierzu, Zarząd Transportu Publicznego przygotował identyfikatory dla mieszkańców strefy i przedsiębiorców mających zarejestrowaną tam działalność. Po identyfikatory zapraszamy od czwartku, 17 stycznia do siedziby ZTP przy ul. Wielopole 1.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Zima nie odpuszcza, ale w weekend koniecznie trzeba wyjść z domu i zaczerpnąć trochę kultury! Polecamy Wam wydarzenia, które z pewnością Was rozgrzeją. Gospelowy koncert w Filharmonii Krakowskiej, nową wystawę o Wyspiańskim w Muzeum Narodowym czy przedpremierowe seanse jednego z oscarowych faworytów. To nie jedyne nasze propozycje, zerknijcie na kulturalny rozkład jazdy!

Poznaj Kraków Wyspiańskiego z przewodnikiem
Poznaj Kraków Wyspiańskiego z przewodnikiem

W roku 150. rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego – najwybitniejszego artysty Młodej Polski, który całe swoje życie i twórczość poświęcił rodzinnemu miastu – zapraszamy na niecodzienny spacer po Krakowie. Śladami artysty podążymy za przewodnikiem.. Na spacer „U stóp Wawelu miał ojciec pracownię...” zapraszamy w najbliższą sobotę, 19 stycznia, o godz. 10.00.

25 lat „Listy Schindlera” – pokazy w Kinie Pod Baranami
25 lat „Listy Schindlera” – pokazy w Kinie Pod Baranami

Z okazji 25. rocznicy premiery filmu Kino Pod Baranami zaprasza na specjalne pokazy „Listy Schindlera” - nagrodzonego siedmioma Oscarami wybitnego dzieła Stevena Spielberga z udziałem Liama Neesona, Bena Kingsleya i Ralpha Fiennesa.

Ferie w Kraków Street Parku
Ferie w Kraków Street Parku

Dobra wiadomość dla amatorów jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX! W czasie ferii zimowych Kraków Street Park w TAURON Arenie Kraków będzie otwarty już od godz. 10.00. Chętni będą mogli także skorzystać z bezpłatnych warsztatów oraz wziąć udział w specjalnych, płatnych zajęciach.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przenieś się do oazy spokoju i podziwiaj piękno zmiennych pór roku. Książka o tym, w jaki sposób piękno ogrodu i praca w nim może uczynić nasze życie pełniejszym. Mowa oczywiście o „Roku w ogrodzie" Dana Pearsona, który dziś polecamy Wam w naszym newsletterze!

ZOBACZ TAKŻE:
Poczuj się jak kierowca Formuły 1 Klawesynowy karnawał na Koncercie Uniwersyteckim
Muzyczna podróż do baśniowej krainy walca Nosowska na tłusto i basta! Zapraszamy na koncert
Klub Juniora – zapisz się na nowy semestr Uwaga konkurs! „Budapeszt zakochanych
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL