Magiczny Kraków NEWSLETTER
488 fb  yt
Tramwaj do Górki Narodowej prawie gotowy
Tramwaj do Górki Narodowej prawie gotowy

Największa i najważniejsza inwestycja infrastrukturalna w północnej części Krakowa dobiega końca. Już 28 sierpnia odbędzie się próbny przejazd tramwaju, a za kilka tygodni rozpoczną się nasadzenia 3,5 tys. nowych roślin.

Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – materiały dla mieszkańców
Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – materiały dla mieszkańców

4 sierpnia odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oto pierwsze materiały informacyjne dotyczące tego zadania.

Remont mostu Dębnickiego – orientacyjny harmonogram prac
Remont mostu Dębnickiego – orientacyjny harmonogram prac

Trwa remont mostu Dębnickiego. Co ważne, ruch na moście jest utrzymany – po jednym pasie w każdą stronę. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony. Zachęcamy, aby na czas prac korzystać z komunikacji miejskiej – przejazd autobusem w tej części miasta będzie szybszy niż samochodem. O prowadzonych w najbliższych tygodniach pracach będziemy na bieżąco informować.

Rusza sprzątanie hulajnóg – zgłoś porzucony sprzęt!
Rusza sprzątanie hulajnóg – zgłoś porzucony sprzęt!

Umowy z operatorami hulajnóg elektrycznych podpisane – może więc wystartować oczekiwana przez wielu mieszkańców usługa odwożenia/odnoszenia (czyli tzw. relokacji) nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg. Na razie w obszarze nieco większym niż ten, który wyznacza druga obwodnica.

Przelewy burzowe – bezpieczeństwo Krakowa
Przelewy burzowe – bezpieczeństwo Krakowa

Przelewy burzowe są nieodłącznym elementem kanalizacji ogólnospławnej, czyli takiej, która odprowadza ścieki sanitarne oraz wody m.in. z odwodnienia ulic, placów, dachów, i funkcjonują w miejskich systemach kanalizacyjnych na całym świecie. Ich prawidłowe działanie chroni mieszkańców miast przed zagrożeniem podtopieniami.

Pomysł, światło i wygodne buty, czyli przepis na dobre zdjęcie Krakowa
Pomysł, światło i wygodne buty, czyli przepis na dobre zdjęcie Krakowa

Wawel, kopiec Krakusa, Cricoteka, dziedziniec Collegium Iuridicum, tarasy przy budynkach zlokalizowanych przy ulicach św. Tomasza, św. Stanisława czy przy Senackiej – to tylko kilka z listy miejsc, w które zabiera nas fotograf Przemysław Czaja w filmie przygotowanym z okazji 45. rocznicy wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Godziny pracy urzędu 14 sierpnia
Godziny pracy urzędu 14 sierpnia

W poniedziałek, 14 sierpnia, Urząd Miasta Krakowa oraz Urząd Stanu Cywilnego będą przyjmowały mieszkańców do godziny 15.30. Uzgodnione wcześniej ceremonie ślubu odbędą się zgodnie z ustalonym harmonogramem.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Paśny Buriat!

Jeżeli interesują was ludowe opowieści i historie o przeszłości książka Wojciecha Koronkiewicza „Nie zbiera się jabłek z tego sadu. Podróż do grobów, duchów i ukrytych skarbów Podlasia” jest dla was idealna lekturą.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

Trwa 17. wakacyjny festiwal filmowy „Letnie Tanie Kinobranie” w Kinie Pod Baranami. W czwartek, 17 sierpnia, o 13.30 odbędzie się pokaz filmu „Aftersun”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Lorein na „Letniej scenie Radia Kraków” - wygraj bilety!

W najbliższą niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 17.00 Radio Kraków zaprasza na koncert Lorein. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ceną za wolność młodego mężczyzny ma być współpraca z policją. Kiedy niebezpieczna gra toczy się w brutalnym świecie pseudokibiców, ryzyko jest ogromne. Tu nie ma przebaczenia dla konfidentów. Jeśli informator zostanie zdemaskowany, zemsta będzie okrutna.

ZOBACZ TAKŻE:
Roboty na rondzie Mogilskim – tak teraz jeżdżą tramwaje Przed nami długi weekend, tak pojadą autobusy i tramwaje
Setny autobus elektryczny już w Krakowie Zbliża się 6. edycja BNP Paribas Green Film Festival
Cracovia Sacra z motywami roślinnymi już 14 i 15 sierpnia Sztuka bardzo użytkowa na placu Wolnica
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL