Magiczny Kraków NEWSLETTER
344 fb  yt
Kraków w czerwonej strefie na mapie zakażeń koronawirusem
Kraków w czerwonej strefie na mapie zakażeń koronawirusem

Od soboty, 17 października, Kraków objęty został czerwoną strefą zakażeń koronawirusem. Zaostrzone zostały też dotychczasowe zasady bezpieczeństwa w strefach. Najostrzejszymi restrykcjami objętych zostało 11 miast wojewódzkich i 152 powiaty. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do wszystkich zasad sanitarnych.

Urząd Miasta Krakowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta
Urząd Miasta Krakowa zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta

Od środy, 14 października budynki Urzędu Miasta Krakowa oraz Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych są dostępne wyłącznie dla pracowników. Prosimy, by załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie.  

Co zrobić, aby odwiedziny cmentarza były bezpieczne?
Co zrobić, aby odwiedziny cmentarza były bezpieczne?

Od 17 października w tzw. strefie czerwonej obowiązuje surowszy rygor sanitarny – dotyczy to także krakowskich cmentarzy, w tym korzystania ze zlokalizowanych tam obiektów kultu religijnego i sal pożegnań. Dystans społeczny, dostosowana do powierzchni liczba uczestników oraz zasłanianie ust i nosa – to najważniejsze zasady pozwalające zapobiegać transmisji koronawirusa.

Niemal wszyscy pasażerowie podróżują w maseczkach
Niemal wszyscy pasażerowie podróżują w maseczkach

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK przez ostatni tydzień kontrolowali, czy pasażerowie krakowskiej komunikacji stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa. Wyniki wspólnych patroli potwierdzają, że niemal wszystkie osoby korzystające z tramwajów i autobusów podróżują z założoną maseczką.

Telepomoc psychologiczna dla personelu medycznego
Telepomoc psychologiczna dla personelu medycznego

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie uruchomiona została całodobowa telefoniczna linia wsparcia dla małopolskiego personelu medycznego, narażonego na długotrwały stres, wyczerpanie psychiczne oraz doświadczenia urazowe, pojawiające się w sytuacji udzielania pomocy medycznej osobom zakażonym koronawirusem i chorującym na Covid-19.

Pomoc dla seniorów wznowiona – uważajmy na oszustów!
Pomoc dla seniorów wznowiona – uważajmy na oszustów!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wznowił usługę „Zakupy dla Seniora”. Zaangażowani w tę inicjatywę pracownicy MOPS oraz wolontariusze posiadają imienne identyfikatory, za pomoc nie pobierają opłat, a seniorzy mają możliwość weryfikacji tożsamości pracownika lub wolontariusza pod specjalnym numerem telefonu.

Kulturalny przewodnik weekendowy
Kulturalny przewodnik weekendowy

Kulturalne życie w Krakowie nie zamiera! Wciąż możecie wziąć udział w premierze teatralnej czy koncercie na żywo. Poza tym to tydzień Festiwalu Conrada online! Zapraszamy do kulturalnego przewodnika.

Na ratunek kulturze – zapraszamy na premierę Raportu Kultura w MOS
Na ratunek kulturze – zapraszamy na premierę Raportu Kultura w MOS

Raport Kultura to syntetyczne podsumowanie Alertów Kultura publikowanych przez zespół ekspertów Open Eyes Economy HUB od rozpoczęcia pandemii COVID-19. Raport jest zbiorem opinii środowiska kultury i kompendium wiedzy o skutecznym działaniu w czasach pandemii, wzbogaconym o wnioski z alertów. Prezentacja raportu odbędzie się w czwartek, 22 października w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Premiera spektaklu „Lem vs. P.K. Dick” w Teatrze Łaźnia Nowa
Premiera spektaklu „Lem vs. P.K. Dick” w Teatrze Łaźnia Nowa

To jeden z tych przypadków, kiedy życie napisało scenariusz ciekawszy niż jakakolwiek fikcja literacka. Mowa o historii znajomości dwóch gigantów literatury science fiction – Stanisława Lema i Philipa K. Dicka, których korespondencyjna przyjaźń przekształciła się w donos złożony do FBI. Premiera spektaklu „Lem vs. P.K. Dick” w Teatrze Łaźnia Nowa już 23 października.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Rebis!

Jeffreya Archera nie trzeba przedstawiać nikomu kto lubi czytać dobre, sensacyjne książki. Archer jest jednym z najpopularniejszych pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią „Co do grosza”, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, „Kane i Abel”, stała się wielkim bestsellerem. Podobnie jak późniejsze powieści. Najnowsza książka „Nic bez ryzyka” to pierwszy tom nowego cyklu Jeffreya Archera, w którym nie zabraknie typowych dla stylu autora fascynujących śledztw, niespodziewanych zwrotów akcji, spektakularnych zwycięstw, prawdziwych dramatów i wyrafinowanego humoru.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nowa książka geniusza krótkiej formy! Etgar Keret przedstawia "Usterkę na skraju galaktyki". Wątkiem łączącym te krótkie historie jest nasza skłonność do widzenia świata w sposób ograniczony, nieporadnej komunikacji i nieporozumień. Jednak w jakiś sposób, dzięki niezwykłej czułości Kereta, te opowiadania podnoszą na duchu i wprowadzają światło w nasze życie.

ZOBACZ TAKŻE:
W niedzielę włącz galę Nagrody Conrada na PLAY KRAKÓW Sacrum Profanum: rusza sprzedaż biletów na festiwal
Joachim Mencel zagra w Dworku Białoprądnickim „Nowa Huta od NATURY strony” – nowa publikacja
Zobacz online happening z cyklu „Cracovia Danza: balet w mieście” Weź udział w konkursie i zaprojektuj teren zielony dla młodzieży
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL