Magiczny Kraków NEWSLETTER
140 fb  yt
Już wkrótce Kraków w świątecznej odsłonie
Już wkrótce Kraków w świątecznej odsłonie

Zygzakowate, ostro nacinane jodełki przeobrażające się w ciągi trójkątów, rombów i trapezów oraz kryształowe struktury – m.in. takie motywy ornamentalne pojawią się na tegorocznych dekoracjach świątecznych, które już wkrótce przyozdobią nasze miasto. Wszystkie ornamenty będą nawiązywały do wzorów wywodzących się z oryginalnego stylu polskiego Art Deco. Możemy spodziewać się więc wielu inspiracji z polskiej sztuki ludowej.

Na „Andrzejki” wzmocniona komunikacja miejska
Na „Andrzejki” wzmocniona komunikacja miejska

Zbliżają się „Andrzejki”. Ze względu na to, że w tym roku święto przypada w środę, już w najbliższy weekend dla wszystkich świętujących imieniny Andrzeja wzmocniona zostanie oferta nocnej komunikacji miejskiej w Krakowie.

Trwa głosowanie na najpiękniejszą fontannę w Polsce
Trwa głosowanie na najpiękniejszą fontannę w Polsce

Zagłosuj na miejską atrakcję Krakowa! Tylko do poniedziałku, 28 listopada można oddać głos w internetowym plebiscycie na najpiękniejsze polskie fontanny. W konkursie organizowanym przez Portal Komunalny nie mogło zabraknąć multimedialnego unikatu z Placu Szczepańskiego.

Piętrowy parking dla rowerów już przy Dworcu Głównym
Piętrowy parking dla rowerów już przy Dworcu Głównym

Nowy parking rowerowy pojawił się przy Dworcu Głównym, pod estakadą na ul. Wita Stwosza, tuż przy dworcu autobusowym i pętli autobusów miejskich.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie należał do kina i teatru! Jeszcze do niedzieli trwa festiwal filmowy Etiuda&Anima, czyli obowiązkowa pozycja w kalendarzu dla wszystkich kinomaniaków. Poza tym w krakowskich teatrach mamy wysyp dobrych spektakli! Zła wiadomość - pewnie nie dacie rady zobaczyć ich wszystkich. Dobra wiadomość - mamy mnóstwo zaproszeń na spektakle specjalnie dla Was!

Jak zmienia się Kraków - zobacz najnowszy odcinek programu
Jak zmienia się Kraków - zobacz najnowszy odcinek programu

Przez ostatnie kilkanaście lat w wielu dziedzinach Kraków zmienił się prawie nie do poznania. Sport amatorski i wyczynowy a także najnowocześniejsze tramwaje i autobusy – to nas wyróżnia pośród innych miast.

Razem z Małgorzatą Broszewską-Palenik możemy zobaczyć nie tylko to, co już się zmieniło – poznamy także plany na kolejne inwestycje i udogodnienia.

Sprawdzamy, jak zmienia się Kraków!

Bruno Mars wystąpi w TAURON Arenie Kraków!
Bruno Mars wystąpi w TAURON Arenie Kraków!

Zdobywca Nagrody Grammy Bruno Mars wyrusza w światową trasę koncertową. 27 maja 2017 r. artysta wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Trasa rozpocznie się 28 marca w Antwerpii w Belgii i do końca 2017 roku obejmie 85 koncertów na dwóch kontynentach. Wokalista będzie promować nowy album wydany przez wytwórnię AtlanticRecords, którego premiera odbyła się 18 listopada. Bilety na krakowski koncert wejdą do sprzedaży w piątek, 25 listopada.

Ruszył festiwal Etiuda&Anima
Ruszył festiwal Etiuda&Anima

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima jest najstarszym w Polsce festiwalem filmowym konfrontującym osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Festiwal rozpoczął się we wtorek i potrwa do niedzieli 27 listopada. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

„W krainie marzeń i pragnień” - inauguracja nowej galerii sztuki w Krakowie [KONKURS!]
„W krainie marzeń i pragnień” - inauguracja nowej galerii sztuki w Krakowie [KONKURS!]

W najbliższy weekend, od 25 do 27 listopada odbędzie się zbiorowa wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej oraz artystycznego małżeństwa Marioli i Grzegorza Ptak, dla których tłem będą obrazy Dariusza Twardocha. Wystawa "W krainie marzeń i pragnień" będzie inauguracją nowej galerii Polish Art&Design, promującej twórczość artystów polskich i tych którzy ukochali sobie nasz kraj – tu żyją i tworzą. Mamy dla Was z tej okazji kilka upominków!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Komedie" przełożone przez Macieja Słomczyńskiego to edycja przygotowana przez Wydawnictwo Literackie na jubileusz czterechsetlecia śmierci Williama Shakespeare’a. Mamy dla Was kilka egzemplarzy tego wyjątkowego wydania!

ZOBACZ TAKŻE:
Weź dotację i wymień piec! Plastik nie do pieca! Rusza kampania społeczna
Zielona ofensywa przeciw bazgrołom Start do kariery pod żaglami
IDA – prestiżowe zawody DJ-skie w grudniu w Krakowie Smerfy przyjadą do Krakowa!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL