Magiczny Kraków NEWSLETTER
461 fb  yt
Jak będzie wyglądać Muzeum KL Plaszow?
Jak będzie wyglądać Muzeum KL Plaszow?

Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow zakończyło opracowanie części projektów wykonawczych i budowlanych dotyczących Szarego Domu, terenu po byłym KL Plaszow oraz Memoriału. Do końca lutego można oglądać wizualizacje prezentowane na wystawie zorganizowanej w Muzeum Podgórza.

Sztab WOŚP w krakowskim magistracie
Sztab WOŚP w krakowskim magistracie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na Kraków. To jedna z tych inicjatyw, które wyzwalają w nas mnóstwo chęci do działania w szczytnym celu. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał akcji. Tego dnia siedzibą sztabu WOŚP będzie magistrat przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Zgłoś swój pomysł do „Banku pomysłów”
Zgłoś swój pomysł do „Banku pomysłów”

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy przejść dla pieszych? Chcesz podpowiedzieć innym, co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób, jak Ty powstał „Bank pomysłów”.

Od 30 stycznia II etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi
Od 30 stycznia II etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi

30 stycznia rozpocznie się drugi etap przebudowy ul. Królowej Jadwigi – na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. 28 Lipca 1943. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, a także aktualizowany na bieżąco tygodniowy harmonogram prac.

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych
Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

Łukasz Wojtyca wyróżniony odznaką Honoris Gratia
Łukasz Wojtyca wyróżniony odznaką Honoris Gratia

Łukasz Wojtyca – prezes spółki Ekipa Holding, youtuber, influencer, znany w social media jako „Wujek Łuki”, otrzymał 24 stycznia z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Odkryj tajemnice Via Medicorum – spacer z przewodnikiem
Odkryj tajemnice Via Medicorum – spacer z przewodnikiem

W sobotę, 28 stycznia o 12.00, zapraszamy na pierwszy, bezpłatny spacer szlakiem „Via Medicorum” na Wesołej. Przewodnikiem będzie Michał Chlipała z Katedry Historii Medycyny UJ CM, który o tym, co działo w powstających przed laty w rejonie Kopernika klinikach wie wszystko. 

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Czy Rzeczpospolita naprawdę uległa samozagładzie? Czy do upadku wielkiego niegdyś państwa doprowadziły zaniedbania rządzących, wewnętrzne spory i destrukcyjna polityka? Profesor Richard Butterwick w swojej najnowszej książce "Światło i płomień" postanowił przyjrzeć się mitom o zniszczeniu polskiej potęgi.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Bezpieczne miejsce” 27 stycznia, o godz. 19.00 i przedpremierowy pokaz filmu „Dzień i noc” 28 stycznia, o godz. 19.00 to dwa tytuły, na które zaprasza Łaźnia Nowa. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, o godz. 19.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Mistrz i Małgorzata”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Radni dyskutują o Strefie Płatnego Parkowania Konsultacje projektu Strategii rozwoju Krakowa. Zapraszamy do udziału!
Ferie zimowe, zmiany w komunikacji miejskiej ZIS ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!
Mieszkańcy chcą Nowego Miasta „Wyspia” – sztuka współczesna na Wawelu
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL