Magiczny Kraków NEWSLETTER
195 fb  yt
Od poniedziałku ul. Basztową pojadą autobusy i samochody
Od poniedziałku ul. Basztową pojadą autobusy i samochody

W poniedziałek, 18 grudnia na ul. Basztową wrócą autobusy i ruch samochodowy. Tym samym zakończy się jej przebudowa, która przyczyni się do uspokojenia ruchu na pierwszej obwodnicy.

Nowe ulice jednokierunkowe w centrum Krakowa [zobacz mapę]
Nowe ulice jednokierunkowe w centrum Krakowa [zobacz mapę]

Na kolejnych kilkunastu ulicach w centrum Krakowa wprowadzony został ruch jednokierunkowy. To następny etap porządkowania Strefy Płatnego Parkowania. Dzięki wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego, na tych ulicach będzie mogło parkować więcej samochodów i – co najważniejsze – piesi będą mieć do dyspozycji chodniki o wymaganej przepisami szerokości.

61,5 mln zł na ekologiczne autobusy dla Krakowa
61,5 mln zł na ekologiczne autobusy dla Krakowa

78 nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów wyjedzie na krakowskie ulice już w połowie przyszłego roku. Wszystko dzięki środkom unijnym, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Weekendowe szlifowanie torów w tunelu tramwajowym
Weekendowe szlifowanie torów w tunelu tramwajowym

W weekend, 16 i 17 grudnia w związku ze szlifowaniem torowiska w tunelu tramwajowym pod Dworcem Głównym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Święta już w powietrzu! Zanim jednak zaczniecie uwijać się przy pieczeniu pierników i ubieraniu choinki, warto skorzystać z kulturalnych atrakcji na ten weekend. Polecamy zajrzeć do Klubu Studio, tam zagra jedna z najbardziej oryginalnych polskich artystek - Brodka. W sobotę Opera Krakowska otworzy przed nami swoje podwoje, a kino Ars zaprasza na kolejną edycję “Sztuki za siódemkę”. Nie bójcie się zimna, wyjdźcie z domu i wykorzystajcie nasze kulturalne wskazówki!

 Alessandro Safina – włoski tenor po raz pierwszy w Polsce [KONKURS]
Alessandro Safina – włoski tenor po raz pierwszy w Polsce [KONKURS]

Niesamowity i jedyny w swoim rodzaju włoski tenor Alessandro Safina już w poniedziałek, 18 grudnia – tylko w Krakowie – wystąpi w ICE Kraków na wyjątkowym koncercie! Alessandro zrewolucjonizował operę, wplatając w tradycyjne utwory inne gatunki muzyczne, takie jak pop czy rock. Dzięki temu wzbił się na szczyty list przebojów na całym świecie.

Wavelo tańsze na zimę
Wavelo tańsze na zimę

Krakowskie Wavelo to pierwszy tego typu system rowerów miejskich w Polsce, który funkcjonuje przez cały rok. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z jednośladów w sezonie zimowym, operator Wavelo – firma BikeU – przygotował specjalną promocję.

Krakowscy czytelnicy wybrali księgarnie roku!
Krakowscy czytelnicy wybrali księgarnie roku!

De Revolutionibus, Kurant, Massolit, Muza II i WAM – to ulubione księgarnie krakowian, wybrane w pierwszym w historii plebiscycie organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Głosowanie trwało ponad dwa miesiące w 31 kameralnych, niesieciowych księgarniach i antykwariatach. Zwycięskie księgarnie otrzymają certyfikat Znaku Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO i kampanię promocyjną zaplanowaną przez organizatorów i partnerów plebiscytu.

Kraków wzbogacił się o nowy mural
Kraków wzbogacił się o nowy mural

Pastelowe kolory, żółte tło, błękitna sylweta Josepha Conrada, a w tle afrykańskie maski, egzotyczna roślinność i europejskie zabytki. Taką grafikę, której elementy nawiązują do biografii autora „Jądra ciemności”, można zobaczyć na murze przy ul. Zabłocie 11.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Skoro Churchill twierdził, że „skomunizować Polskę to czyste szaleństwo”, a Stalin miał powiedzieć, że „komunizm pasuje Polsce jak siodło krowie”, jak to możliwe, że PRL powstał i przetrwał niemal pół wieku? Na to i inne pytania postara się odpowiedzieć książka „Komunizm po polsku" Nikołaja Iwanowa, którą dziś Wam polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
20 radiowozów hybrydowych dla policji AGH zmodernizowało obserwatorium satelitarne
Diverse Night of the Jumps: motocykle i rowery wracają do Krakowa Koncert kolęd w wykonaniu Eleni
Zapraszamy na kolędową Lekcję Śpiewania Kolędowanie z krakowskimi chórami już w styczniu
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL