Magiczny Kraków NEWSLETTER
318 fb  yt
Budżet obywatelski: nie zwlekaj, złóż projekt!
Budżet obywatelski: nie zwlekaj, złóż projekt!

Już ponad 150 projektów zostało złożonych przez mieszkańców do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Kolejnych 70 pomysłów jest jeszcze dopracowywanych przez autorów. Choć ten etap kończy się 30 kwietnia, nie warto czekać na ostatnią chwilę, by przedstawić swoją propozycję na lepszy Kraków. Do zagospodarowania jest rekordowa kwota – łącznie 32 mln zł!

Wydatki MPK na walkę z epidemią
Wydatki MPK na walkę z epidemią

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie dokonało pierwszych wyliczeń wydatków, jakie poniosło na walkę z koronawirusem. Od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego do chwili obecnej miejski przewoźnik wydatkował już ten cel już blisko 900 tys. złotych.

Grodzki Urząd Pracy wdraża narzędzia antykryzysowe
Grodzki Urząd Pracy wdraża narzędzia antykryzysowe

Już ponad 6 tys. krakowskich mikroprzedsiębiorców złożyło do Grodzkiego Urzędu Pracy wniosek o pożyczkę w wysokości 5 tys. zł. Po poprawce w tzw. tarczy antykryzysowej taką pomoc mogą też uzyskać firmy jednoosobowe. Równolegle do GUP napływają wnioski o dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne – w tym przypadku termin składania upływa 28 kwietnia.

Zadzwoń po informacje do Punktu Obsługi Przedsiębiorcy
Zadzwoń po informacje do Punktu Obsługi Przedsiębiorcy

Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa zachęca przedsiębiorców do korzystania z telefonicznej formy kontaktu z Punktami Obsługi Przedsiębiorcy. Pod numerami 12 616 56 00, 12 616 56 01, 12 616 56 19 od poniedziałku do piątku w godz. 7.40-15.30 można otrzymać  wszelkie przydatne w obecnej chwili informacje na temat pomocy dla przedsiębiorców. 

Nekropolie otwarte, ale w reżimie sanitarnym
Nekropolie otwarte, ale w reżimie sanitarnym

Cmentarze komunalne w Krakowie są już dostępne dla mieszkańców, ale wciąż funkcjonują w reżimie sanitarnym. To oznacza, że na ich terenie obowiązują takie same obostrzenia jak w innych miejscach publicznych. Większe rygory dotyczą tylko udziału w pochówku. Zarząd Cmentarzy Komunalnych apeluje do krakowian: korzystajmy z tych przestrzeni rozważnie.

Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line
Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line

Mimo, że lokalne Centra Aktywności Seniorów (jest ich 41 w całym Krakowie) w związku ze stanem epidemii pozostają zamknięte, to wiele z nich nie rezygnuje z aktywności i kontaktu z osobami starszymi – teraz jednak w innej, interaktywnej formie. W na bieżąco aktualizowanych harmonogramach, dostępnych na stronie dlaseniora.krakow.pl znajdziemy bogaty wybór zajęć edukacyjnych i rozwojowych, prowadzonych on-line.

Żłobki i kluby rodziców zapraszają do wspólnej zabawy w sieci
Żłobki i kluby rodziców zapraszają do wspólnej zabawy w sieci

Mnóstwo dobrej zabawy, ćwiczenia oraz specjalistyczne porady czekają na dzieci i rodziców w ramach akcji „Żłobki i Kluby Rodziców w sieci@”. Zapraszamy do odwiedzin strony www.kkr.krakow.pl na wspólną zabawę i zajęcia – bez wychodzenia z domu!

Kulturalny przewodnik weekendowy online!
Kulturalny przewodnik weekendowy online!

Krakowska kultura online ma się bardzo dobrze! Przykłady? Nowe filmy w repertuarze E-Kina pod Baranami, ciekawe spektakle i projekty Bagateli czy Teatru Starego, warsztaty, webinary i wycieczka online po ICE Kraków. Szczegóły znajdziecie w naszym weekendowym przewodniku!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pierwsze książkowe wydanie słynnej powieści Jacka Dukaja, na podstawie której Netflix produkuje serial "Into the Night". Polecamy Wam "Starość aksolotla"!

ZOBACZ TAKŻE:
Aukcja charytatywna dla Szpitala Uniwersyteckiego Politechnika przekazuje płyn ochronny do MOPS i szpitali
„Przyłbica dla Medyka-AGH” prosi o wsparcie Festiwal Kwarantanny: kolejne nagrody i przedłużenie konkursu
Trwa akcja #zostańwdomu po nowohucku Gimnastyka inspirowana dziełami sztuki z MNK
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL