Magiczny Kraków NEWSLETTER
324 fb  yt
Kraków wspiera branżę turystyczną
Kraków wspiera branżę turystyczną

Obecna sytuacja, związana z epidemią przekłada się na całą gospodarkę, w tym także na sytuację w branży turystycznej i aktualnie trudno jeszcze oceniać skalę możliwych skutków. Badacze i eksperci prognozują kilka możliwych scenariuszy dla krakowskiej turystyki, która jest ważną gałęzią gospodarki miasta.

Więcej pasażerów może podróżować tramwajami i autobusami
Więcej pasażerów może podróżować tramwajami i autobusami

Od poniedziałku, 1 czerwca zgodnie z zarządzeniem rządu tramwajami i autobusami może jednocześnie podróżować zdecydowanie więcej pasażerów. Dotychczasowy limit 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe został zwiększony i wynosi obecnie 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc.

Linie nocne wracają na ulice Krakowa
Linie nocne wracają na ulice Krakowa

Wzrasta zapotrzebowanie mieszkańców Krakowa na przewozy w godzinach nocnych. W związku z tym od nocy z piątku na sobotę, z 5 na 6 czerwca, zostanie przywrócone funkcjonowanie komunikacji nocnej.

Koniec sezonu grzewczego
Koniec sezonu grzewczego

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podjęło decyzję o zakończeniu od czwartku, 4 czerwca dostawy energii cieplnej na cele ogrzewania w Krakowie.

Seniorzy wciąż powinni uważać
Seniorzy wciąż powinni uważać

Po okresie wielu ograniczeń związanych z kwarantanną, wielu krakowian z ulgą przyjmuje informacje o zniesieniu kolejnych obostrzeń. I choć miasto i mieszkańcy powoli wracają do rytmu sprzed wprowadzenia restrykcji, warto pamiętać, że epidemia jeszcze się nie skończyła, a w grupie podwyższonego ryzyka nadal znajdują się seniorzy. Miasto wciąż oferuje pomoc starszym mieszkańcom miasta i przypomina o potrzebie szczególnej troski o bezpieczeństwo.

W czerwcu budzimy się do życia, więc #badzturysta
W czerwcu budzimy się do życia, więc #badzturysta

Krakowskie słońce przebija zza chmur, zachęcając do porzucenia kaloszy i płaszczy przeciwdeszczowych na rzecz wygodnych trampek i letnich koszul. W nadchodzącym tygodniu możemy skorzystać ruszyć tropem Smoka Wawelskiego, ukryć się w cieniu drzew podczas spaceru po Nowej Hucie czy poznać tajemnice Panien Zwierzynieckich. A w najbliższym wydaniu dwutygodnika „Kraków.pl” znajdziemy specjalną wkładkę spacerową „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, z którą możemy ruszyć na rodzinne spacery.

Kulturalny przewodnik weekendowy po Krakowie!
Kulturalny przewodnik weekendowy po Krakowie!

W tym tygodniu kinomani powinni być zadowoleni! Niektóre kina wracają stacjonarnie, wciąż możecie wybrać się do kina samochodowego, a Krakowski Festiwal Filmowy zmierza do szczęśliwego finału. Poza tym polecimy Wam piękną wystawę, koncert online i zwiedzanie synagog przez Internet. Polecamy najlepsze weekendowe wydarzenia w Krakowie!

Kolejne filie Biblioteki Kraków zapraszają
Kolejne filie Biblioteki Kraków zapraszają

Od czwartku, 4 czerwca czytelnicy będą mogli korzystać z kolejnych trzech filii Biblioteki Kraków. Ponownie zapraszają: Filia nr 22 zlokalizowana przy ul. Sienkiewicza 2, Filia nr 43 z ul. Jasińskiego 32, Filia nr 49 na os. Tysiąclecia 42. Łącznie z nowo otwartymi filiami czytelnicy będą mogli korzystać z 29 oddziałów Biblioteki Kraków, a pozostałe placówki będą sukcesywnie otwierane od połowy czerwca.

Teatr Ludowy zaprasza na premierę spektaklu „Solaris”
Teatr Ludowy zaprasza na premierę spektaklu „Solaris”

Już w piątek, 19 czerwca po „pandemicznej przerwie” Teatr Ludowy ponownie zaprasza wszystkich do swojej siedziby. Na dobry początek na Dużej Scenie zaprezentowany zostanie premierowy spektakl „Solaris” wg Stanisława Lema w reżyserii Marcina Wierzchowskiego.

KONKURS !
Wygraj książkę o manipulacjach w Sieci

Jak manipulować za pomocą danych zdobytych w internecie? O tym a także o kulisach m.in. afery Wikileaks i Brexitu dowiecie się z książki „Dyktatura danych” wydanej przez Harper Collins przy pomocy Krytyki Politycznej. Autorka, Brittany Kaiser była uczestnikiem opisanych wydarzeń. 

ZOBACZ TAKŻE:
Piknikuj w zieleni Zapisz się na kurs pisania powieści
Warsztaty uważnego pisania na 9. Festiwalu Miłosza Wakacje 2020 z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
Urząd Miasta Krakowa nieczynny 12 czerwca Urząd Stanu Cywilnego: odmrażanie sal ślubów
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL