Magiczny Kraków NEWSLETTER
499 fb  yt
Nowy pomysł na Wesołą
Nowy pomysł na Wesołą

Nowoczesny budynek Biblioteki Kraków w nowym miejscu, Kwartał Kultury w zabytkowych klinikach, gdzie miała się mieścić biblioteka, klaster kultury w dawnym budynku klasztoru, Krakowski Holding Komunalny na Czerwonej Chirurgii. I wspólna, zielona przestrzeń, zaprojektowana przez krakowskich studentów architektury i urbanistyki. To nowy pomysł na Wesołą.

Kraków uczci 105. rocznicę wyzwolenia spod władzy zaborczej
Kraków uczci 105. rocznicę wyzwolenia spod władzy zaborczej

31 października 1918 roku Kraków jako pierwsze z dużych polskich miast odzyskał niepodległość. Z tej okazji w dniach 27-31 października w naszym mieście odbędą się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę tego wydarzenia.

26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach od 26 do 29 października w EXPO Kraków i znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, zdobycia autografów od ulubionych autorów i powiększenia swojej domowej biblioteczki o nowe tytuły.

Zmiana czasu już w ten weekend! Tak pojadą linie nocne
Zmiana czasu już w ten weekend! Tak pojadą linie nocne

W najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. Co to oznacza? Cofamy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na 2.00 i śpimy godzinę dłużej! W związku z tą zmianą inaczej będzie funkcjonować nocna komunikacja miejska.

Wszystkich Świętych – informacje praktyczne
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne

Zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu drogowego w obrębie krakowskich cmentarzy, informacje praktyczne dotyczące infrastruktury cmentarnej, pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, a także orientacyjne plany nekropolii. Zachęcamy do zapoznania się z naszym świątecznym informatorem.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych
Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starych urządzeń grzewczych

Jeszcze tylko do piątku, 27 października, trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach programu „Stop smog” na inwestycje, które będą realizowane w 2024 r.

Konsultacje planu zrównoważonej mobilności Metropolii Krakowskiej
Konsultacje planu zrównoważonej mobilności Metropolii Krakowskiej

Do 6 listopada trwają konsultacje społeczne planu zrównoważonej mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego (SUMP) wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

KONKURS !
Wygraj bilety do Muzeum Archeologicznego!

Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety wstępu na wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu” w Muzeum Archeologicznym w Krakowie!

KONKURS !
„Show szalonych naukowców” – wygraj bilety!

We wtorek, 7 listopada, o godz. 18.00 zapraszamy do Kina Kijów na „Show szalonych naukowców” – barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów: Człowieka-Robaka, Profesora Trauta, Igreka i Niny. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Sarsy!

Już w najbliższą niedzielę, 28 października o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na koncert Sarsy! Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Tribute Iron Maiden – wygraj bilety!

Pełne energii widowisko, soczyste riffy i heavy metalowe hymny, czyli przekrój utworów z całej dyskografii Iron Maiden w wykonaniu The Legacy już w piątek, 27 października w Klubie Zaścianek o godz. 20.00.

KONKURS !
Wygraj bilety na wystawę „Obraz Złotego Wieku”!

Imponująca liczba eksponatów, nowatorskie ujęcie wyjątkowego tematu, znamienite zabytki z kolekcji publicznych, kościelnych i prywatnych. Wystawa „Obraz Złotego Wieku”, która zakończy się 14 grudnia w Zamku Królewskim na Wawelu, ukazuje rozkwit kultury i sztuki w państwie polsko-litewskim pod panowaniem Zygmunta I i Zygmunta Augusta.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pięć poruszających opowieści na poprawę nastroju, które zmienią tegoroczną jesień w najcieplejszą porę roku.

ZOBACZ TAKŻE:
Badanie satysfakcji klienta UMK Zwiedzaj krakowskie forty
Już wkrótce zobaczymy finalny model stoiska dla krakowskich kwiaciarek Wyjazdowy trening biegowy w Puszczy Niepołomickiej
Restauracja zabytkowych pomników nagrobnych i grobów wojennych 200 lat temu usypano kopiec Kościuszki
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL