Magiczny Kraków NEWSLETTER
280 fb  yt
Zmiany w organizacji ruchu w rejonie pl. Wszystkich Świętych
Zmiany w organizacji ruchu w rejonie pl. Wszystkich Świętych

W czwartek, 1 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Od tego dnia na ul. Franciszkańskiej (od skrzyżowania przy Filharmonii) zacznie obowiązywać strefa ograniczonego ruchu. Niemożliwy będzie przejazd samochodów ul. Dominikańską w godzinach szczytu. Zmiany mają usprawnić kursowanie tramwajów w centrum Krakowa. W ciągu najbliższych godzin montowane będą znaki zmieniające zasady ruchu drogowego w tym rejonie miasta.

Rusza budowa głównej siedziby Muzeum Fotografii
Rusza budowa głównej siedziby Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii w Krakowie rozpoczyna budowę głównej siedziby centrum wystawienniczo-edukacyjnego. Drugie z realizowanych przez Muzeum zadań inwestycyjnych otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020, o łącznej kwocie 35 403 203 zł.

DPS na os. Hutniczym otwarty po modernizacji
DPS na os. Hutniczym otwarty po modernizacji

Dom Pomocy Społecznej na os. Hutniczym 5 w środę, 31 lipca, został oddany do użytkowania po trwającym półtora roku remoncie. Uroczystego otwarcia po modernizacji dokonał prezydent Jacek Majchrowski w obecności mieszkańców domu i ich opiekunów prawnych.

Przewodnik Facebooka rozsmakowany w Krakowie
Przewodnik Facebooka rozsmakowany w Krakowie

Facebook wspólnie z Miastem Kraków wydał przewodnik miejski, w którym krakowskie społeczności kulinarne rekomendują miejsca, gdzie zjemy oryginalny i tradycyjny obiad, a także wypijemy świetną kawę. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, w którym facebookowe grupy dzielą się swoją wiedzą poza platformą, a to wszystko w tradycyjnej formie książkowego przewodnika.

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych
Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych

31 lipca krakowskie samorządowe szkoły ponadpodstawowe: licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia, biorące udział w rekrutacji uzupełniającej, ogłosiły listy zakwalifikowanych kandydatów. Uczniowie będą teraz potwierdzać wolę nauki – mają na to czas do 20 sierpnia. Dwa dni później opublikowane zostaną listy osób przyjętych do klas pierwszych.

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera coraz bliżej
XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera coraz bliżej

Między 1 a 3 sierpnia czekają nas gorące rozgrywki XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn, którego Kraków jest już po raz piąty miastem-gospodarzem. Sportowe spotkania odbędą się w TAURON Arenie Kraków.

Rusza Letnia Akademia Lidera
Rusza Letnia Akademia Lidera

We wtorek, 30 lipca rozpoczęła się Letnia Akademia Lidera, która obejmuje cykl zajęć dla osób starszych, przygotowując ich do wzajemnej pomocy i współpracy sąsiedzkiej. Zajęcia odbywają się w salach krakowskiego magistratu. Tematyka spotkań dotyczy podstawowych zagadnień związanych z planowaniem i realizacją działań wolontariatu seniorów w Krakowie z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania osób starszych.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

Gotowi na pierwszy kulturalny weekend sierpnia? Warto, bo Bagatela wraca ze spektaklami w ramach Letniego Festiwalu Komedii! Nie zapominamy również o nowohuckich atrakcjach - spacerach i koncertach. Poza tym jak zawsze sporo newsów dla kinomanów. Zajrzyjcie do naszego przewodnika!

 

Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami
Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami

Trwa III turnus półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami. Z letniej oferty mają szansę skorzystać osoby z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami, w tym neurologicznymi lub ruchowymi. Podczas zajęć całkowita opieka zapewniona jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Wszystkie zajęcia odbywają się w hali Cracovia – nowoczesnym Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jej całe życie okazało się kłamstwem… "Sekret matki" autorstwa Shalini Boland to mroczny thriller psychologiczny o utracie najbliższych, rozpadzie małżeństwa i niszczycielskiej sile mass mediów. Macie szansę wygrać swój egzemplarz książki w newsletterze i zabrać go ze sobą na wakacje!

ZOBACZ TAKŻE:
Ogród Botaniczny UJ zyska wkrótce nowoczesną szklarnię Więcej czasu na uwagi do planu
Zmiany w ruchu drogowym w ramach 76. Tour de Pologne Plenerowe Kino Letnie w Wioskach Świata
Od września nie zapalisz węglem i drewnem w Krakowie W sobotę piknik „Wyścig po zdrowie Tour de Pologne”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL