Magiczny Kraków NEWSLETTER
203 fb  yt
Ferie 2018 w Krakowie. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?
Ferie 2018 w Krakowie. Jakie atrakcje przygotowano w tym roku?

Ferie zimowe w Małopolsce rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 25 lutego. Wycieczki, wspólne czytanie i zabawy z literaturą, spektakle teatralne, warsztaty z grafiki, zajęcia sportowe – to tylko część atrakcji dla dzieci i młodzieży spędzających przerwę zimową w Krakowie. Do udziału w zajęciach zapraszają szkoły, miejskie instytucje kultury, biblioteki i ośrodki sportowe. 

Komunikacja miejska w czasie ferii zimowych
Komunikacja miejska w czasie ferii zimowych

Od soboty, 10 lutego, do piątku, 23 lutego, w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie szkolnych ferii zimowych oraz przerwy międzysemestralnej w szkołach wyższych, zostaną wprowadzone ograniczenia w komunikacji miejskiej.

Załatw sprawę w Urzędzie przez internet
Załatw sprawę w Urzędzie przez internet

Wydawanie zaświadczeń o utracie lub uszkodzeniu dowodu osobistego, zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, zgłoszenie sprzedaży samochodu i rejestracja pojazdu – to tylko kilka spraw, które klienci Urzędu Miasta mogą załatwić przez internet. 

127 kilometrów więcej sieci wodociągowej do 2022 roku
127 kilometrów więcej sieci wodociągowej do 2022 roku

Do 2022 roku w Krakowie powstanie 127 kilometrów nowej sieci wodociągowej i 137 kilometrów kanałów. To wszystko w ramach, proponowanego przez Wodociągi Krakowskie, nowego programu inwestycyjnego „Budowa Infrastruktury Sanitarnej” (BIS). To kolejny krok w stronę ochrony środowiska i podniesienia jakości życia mieszkańców. Mieszkańcy Krakowa, którzy przystąpią do Programu BIS, zyskają możliwość przyłączenia się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej na preferencyjnych warunkach.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To już ostatni weekend karnawału! Jak go dobrze i pożytecznie spędzić? Mamy dla Was kilka propozycji! Może na początek koncert Wilków w Kijów.Centrum, potem maraton włoskich hitów w kinie Ars, a na deser wystawa „Titanic” w Hotelu Forum? Bogactwo wyboru jest duże. Najlepiej świadczy o tym nasz kulturalny rozkład jazdy, na który Was zapraszamy!

„Krakowskie zapusty”, czyli wspólne smażenie chrustu
„Krakowskie zapusty”, czyli wspólne smażenie chrustu

Karnawał, zwany w Polsce także zapustami, ma swoje wyraziste smaki, a ich feerię wieńczą w czas ostatków specjalnie na tę okazję przygotowywane, wyjątkowe słodkości. Po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, zapraszamy na „Krakowskie zapusty” – wydarzenie, podczas którego nawiążemy do karnawałowych tradycji, związków kultury i kulinariów, bogactwa krakowskiej kuchni. Podczas pierwszej edycji „Krakowskich zapustów”, która odbędzie się 11 lutego, w godz. 11.00-18.00, w restauracji Stara Zajezdnia, chcemy opowiedzieć o historii tętniących życiem krakowskich kawiarni i cukierni. A także zaprosić mieszkańców na… wielkie, wspólne smażenie chrustu!

„Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem” [KONKURS]
„Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem” [KONKURS]

Opowieść o miłości, relacjach i podróży w głąb siebie. Emocjonalny thriller inspirowany życiem Marianne Faithfull – jej karierą, porażkami i związkiem z Mickiem Jaggerem. Poruszająca spowiedź utalentowanej artystki i jej desperackiej próby dotarcia do sedna istnienia, a to wszystko z muzyką Micka Jaggera i Rolling Stonesów w tle. Spektakl na scenie monodramu w Krakowskim Forum Kultury już w sobotę, 10 lutego, o godz. 19:00.

World Press Photo 2017 w NCK
World Press Photo 2017 w NCK

Najlepsze fotografie prasowe ostatnich miesięcy na wystawie w Krakowie! Wszystko za sprawą wystawy „World Press Photo 2017”, na której zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w ośmiu kategoriach dorocznego konkursu na najlepszą fotografię prasową. Wernisaż wystawy już w czwartek, 8 lutego, o godz. 18.

Stacy Kent wystąpi w Krakowie
Stacy Kent wystąpi w Krakowie

Już 26 kwietnia o godz. 20 w Kijów.Centrum przy al. Zygmunta Krasińskiego 34 w ramach cyklu „Świat Wielkiej Muzyki” odbędzie się koncert Stacy Kent z zespołem.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kompletna legionowa historia i mitologia w jednym pasjonującym tomie. W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski. Polecamy książkę „Legiony polskie 1914-1918"!

 

ZOBACZ TAKŻE:
Kto zdobędzie Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego? W marcu już po raz 7. rusza Krakowski Festiwal Komiksu
Przepis na miasto w 24 godziny! Ferie zimowe na sportowo
Salon Książki Krakowskiej w MHK „Hacknarök”, czyli 24-godzinny studencki maraton programistyczny
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL