Magiczny Kraków NEWSLETTER
463 fb  yt
Społeczna Kaffka – kawa i integracja
Społeczna Kaffka – kawa i integracja

W Krakowie jest wiele miejsc z dobrą kawą, ale to jest szczególne. Zarówno o smak parzonej kawy i innych specjałów, jak i o atmosferę dba tam wyjątkowy zespół pracowników. To „Społeczna Kaffka”, kawiarnia działająca przy wsparciu miasta przy ul. Na Kozłówce 25. Pracują tam młodzi ludzie z niepełnosprawnością intelektualną.

Przyjdź na debatę o przyszłości krakowskiego transportu
Przyjdź na debatę o przyszłości krakowskiego transportu

Przed nami debata poprzedzająca zasadniczą część Krakowskiego Panelu Transportowego na temat przyszłości krakowskiego transportu z udziałem ekspertów Politechniki Krakowskiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 lutego.

Sprawdź projekty planów zagospodarowania przestrzennego
Sprawdź projekty planów zagospodarowania przestrzennego

Od 13 lutego do 13 marca zostaną przedstawione do publicznego wglądu projekty planów zagospodarowania dla terenów: „Kobierzyńska-Pychowicka” oraz „Nowy Prokocim”. W tym czasie również będzie się można ponownie zapoznać z częścią projektów dla obszarów: „Kombinat” oraz „Półwsie”.

Nowe połączenia lotnicze z Krakowa
Nowe połączenia lotnicze z Krakowa

Belfast, Lourdes, Memmingen, Perugia, Poznań, Rodos, Tuluza i Warna – to nowe kierunki podróży, w jakie latem będą mogli wyprawić się krakowianie. Michael O’Leary, dyrektor generalny linii lotniczej Ryanair, spotkał się z prezydentem Jackiem Majchrowskim, by opowiedzieć o nowych połączeniach i planach rozwoju firmy w Krakowie.

W Krakowie powstaje coraz więcej mieszkań chronionych
W Krakowie powstaje coraz więcej mieszkań chronionych

W ramach prowadzonej deinstytucjonalizacji w Krakowie systematycznie rozwijana jest sieć mieszkań chronionych przeznaczonych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Park Bednarskiego nabiera docelowego kształtu
Park Bednarskiego nabiera docelowego kształtu

Kończą się prace w „domku ogrodnika”, glorieta odzyskała swój dawny wygląd, altana z dachem w kolorze „zielonej szałwii Wagnera” jest gotowa. To tylko niektóre zauważalne postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego. Otwarcie całego terenu parku zaplanowano na maj.

Mieszkańcy chcą Nowego Miasta
Mieszkańcy chcą Nowego Miasta

Wierzymy, że wprowadzenie tego planu spowoduje, że będzie tu można normalnie żyć. Obecnie jest to bardzo uciążliwe – mówią zgodnie mieszkańcy Płaszowa i Rybitw. To na tych terenach gmina chce wprowadzić plan zagospodarowania przestrzennego Nowe Miasto.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

Teoretycznie rodzina Hanny i Tomasza jest rodziną jakich wiele. Ale to tylko pozory. Już po przeczytaniu kilku stron zrozumiecie, że nie jest to także zwyczajna powieść obyczajowa, opowiadająca o zwyczajnym życiu. To prawie osobisty pamiętnik Hanny, która nie boi się opowiadać szczerze o tym czego chcą współczesne kobiety.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na Koncert Walentynkowy!

Po niespełna roku od II Koncertu Zimowego AGH zaprasza tym razem na Koncert Walentynkowy, który odbędzie się we wtorek, 14 lutego, o godz. 18.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na konkurs Maćka Balcara!

W najbliższą niedzielę, 12 lutego o godz. 19.00 Klub Gwarek zaprasza na koncert Maćka Balcara. Macie szansę wygrać bilety na jego koncert. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. 

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 12 lutego o godz. 19.00 Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Tajemniczy ogród”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Teatr Groteska zaprasza widzów dorosłych na spektakl „Kandyd czyli Optymizm” w najbliższą sobotę, 11 lutego o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Maria Rodziewiczówna, znana pisarka, autorka uwielbianych przez czytelników powieści obyczajowych, artystka niedoceniana przez współczesnych jej krytyków literackich, osoba nieheteronormatywna. Kim była kobieta, której książki pokochały nasze babcie? Marii Rodziewiczówny nie da się opisać kilkoma słowami, nie można zamknąć jej w narzuconych z góry ramach. Żyła tak jak chciała, energicznie, intensywnie, zdecydowanie po swojemu.

ZOBACZ TAKŻE:
Biegaj w Krakowie! Zapraszamy na trening przy Błoniach Zostań dyrektorem szkoły! Prezydent Krakowa ogłosił harmonogram konkursów
Wybieramy Animatora Roku! II edycja konkursu rozpoczęta Międzobrodzka i Mysakowska laureatkami Nagrody im. ks. Musiała
Ruszył remont ulicy Teligi Tunele Trasy Łagiewnickiej zostaną uszczelnione przez wykonawcę
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL