Magiczny Kraków NEWSLETTER
245 fb  yt
Kraków zaczyna odliczać dni do świąt
Kraków zaczyna odliczać dni do świąt

W sobotę, 1 grudnia, Kraków rozświetlą pierwsze świąteczne iluminacje. O godz. 17.00 na Rynku Głównym zostanie zapalona największa i najpiękniejsza choinka w mieście. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano gry i zabawy na scenie przy choince. A w świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół Enej, który wystąpi o godz. 16.30 na scenie głównej targów bożonarodzeniowych.

2 grudnia wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa
2 grudnia wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa

W niedzielę, 2 grudnia, odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 372 radnych. W każdej z rad dzielnic zasiądzie 21 członków. Wyjątek stanowi Dzielnica IX, w skład której wejdzie 15 radnych. Lokale wyborcze, podobnie jak w czasie wyborów październikowych, będą otwarte w godz. 7.00–21.00. Głos może oddać każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu wyborów kończy 18 lat i na stałe mieszka na obszarze działania danej rady dzielnicy.

Remont trasy do Bronowic – zmiany w organizacji ruchu [MAPA]
Remont trasy do Bronowic – zmiany w organizacji ruchu [MAPA]

W sobotę, 24 listopada, rozpoczął się drugi etap przebudowy ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W tym etapie został całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Rydla. Aby ułatwić kierowcom przemieszczanie się w tym rejonie, Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotował specjalną interaktywną mapę, na której zaznaczone zostały objazdy.

Zobacz, jak objechać Królewską
Zobacz, jak objechać Królewską

Jak objechać samochodem zamkniętą Królewską, Podchorążych i część Bronowickiej? To pytanie, które codziennie stawia sobie spora część krakowskich kierowców, szczególnie tych mieszkających i pracujących w Bronowicach. Po zamknięciu skrzyżowania z Głowackiego i Piastowską, na nowo trzeba się przyzwyczaić do zmienionej organizacji ruchu w tej części miasta. Kierowcy powoli zaczynają jednak stosować wyznaczone objazdy, co wyraźnie wpływa na zmniejszenie korków. Zobacz, jak można dojechać z centrum do Bronowic i odwrotnie.

Na Andrzejki więcej autobusów i tramwajów
Na Andrzejki więcej autobusów i tramwajów

Zbliżają się Andrzejki. W związku z przewidywanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przejazdy komunikacją nocną, zostaną wprowadzone zmiany w jej funkcjonowaniu. Więcej autobusów i tramwajów będzie kursować w okresie od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Kulturalny plan na weekend [KONKURS]
Kulturalny plan na weekend [KONKURS]

W Krakowie czuć już świąteczną atmosferę! Zanim jednak zaczniecie biegać za prezentami i piec pierniki, skorzystajcie też z ciekawych kulturalnych wydarzeń, jakie dzieją się w ten weekend w naszym mieście! Koncerty Marka Piekarczyka, Tęskno czy Króla, spektakle w Barakah czy różnego rodzaju Targi - Dizajnu lub Rzeczy Wyjątkowych. A to tylko nieliczne propozycje, jakie mamy dla Was na przełom listopada i grudnia. Zapraszamy na nasz kulturalny rozkład jazdy!

W piątek otwarcie lodowiska przed NCK
W piątek otwarcie lodowiska przed NCK

W najbliższy piątek, 30 listopada o godz. 13.00 na skwerze przed budynkiem Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się otwarcie mobilnego lodowiska. Od rana do wieczora, indywidualnie i zespołowo, na swoich lub wypożyczonych łyżwach, przy muzyce i w miłym towarzystwie będzie można jeździć na lodowisku o powierzchni 800 m2. Aż do wiosny!

Oddaj głos na ulubioną księgarnię!
Oddaj głos na ulubioną księgarnię!

Masz ulubioną księgarnię w Krakowie? Sprawdź, czy bierze udział w plebiscycie. Do czwartku, 5 grudnia można oddać głos na miejsca biorące udział w tegorocznej edycji akcji „Wybieramy najlepsze księgarnie”!

COP 24 – szczególne środki bezpieczeństwa
COP 24 – szczególne środki bezpieczeństwa

Na terenie miasta Krakowa oraz województwa śląskiego, w związku z 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP 24, wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA. Obowiązuje on od 26 listopada do 15 grudnia.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej. "Sapiens. Od zwierząt do bogów" Yuvala Noaha Harariego to nasza lektura tygodnia!

ZOBACZ TAKŻE:
Mela Koteluk zaśpiewa w Operze Krakowskiej Kuba Badach i MaBaSo wystąpią w Teatrze Variete
Świąteczna kartka wiele znaczy – podaruj ją osobie bezdomnej „Królestwo Zakręconego Czasu” w Dworku Białoprądnickim
Street park w TAURON Arenie Kraków Bezpłatna spirometria i analiza wieku serca
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL