Magiczny Kraków NEWSLETTER
189 fb  yt
1 listopada pojedź na cmentarz komunikacją miejską
1 listopada pojedź na cmentarz komunikacją miejską
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne

Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcić krakowian i przyjezdnych odwiedzających groby bliskich do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu. Zapoznaj się z informacjami o zmianach w komunikacji miejskiej, reorganizacji ruchu wokół cmentarzy i bezpieczeństwie w ich obrębie.

Tramwaje wracają na ul. Długą w okresie Wszystkich Świętych
Tramwaje wracają na ul. Długą w okresie Wszystkich Świętych

Dobiegają końca prace przy modernizacji skrzyżowania ul. Długiej z Basztową. Dzięki temu tramwaje powróciły na ul. Długą – na razie na trzy dni. Specjalna linia nr 80 będzie kursować do późnego wieczora 2 listopada. Jest to udogodnienie dla krakowian i przyjezdnych, którzy okresie Wszystkich Świętych będą mogli wygodniej dojechać komunikacją miejską w okolice cmentarza Rakowickiego.

Kraków pamięta! Znicze na grobach zasłużonych krakowian
Kraków pamięta! Znicze na grobach zasłużonych krakowian

W ramach akcji „Krakowski Znicz Pamięci” Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider zapalili 30 października znicze na grobach zasłużonych krakowian spoczywających na cmentarzu Rakowickim.

Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom
Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom

Magistrat wesprze krakowskie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień na podstawie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem. Od 2 listopada Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie/wydanie kart. Kraków jest prekursorem w realizacji tego typu programu.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Pierwszy weekend listopada zapowiada się niezwykle ciekawie! Kijów.Centrum obchodzi swoje 50-lecie i zaprasza na bezpłatny program jubileuszowy. W Klubie Studio zagrają gwiazdy światowego formatu - Simon Phillips oraz Archive. Polecamy Wam też dwie wystawy - jedna z nich właśnie dobiega końca, a drugą możemy oglądać od niedawna. A to dopiero początek wydarzeń, o jakich przeczytacie w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy na ten weekend. Polecamy!

Znamy program Festiwalu Opera Rara 2018!
Znamy program Festiwalu Opera Rara 2018!

Różnorodność form: trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni, w sumie 14 wydarzeń - to w skrócie program zbliżającej się edycji Festiwalu Opera Rara. Między 18 stycznia a 13 lutego 2018 roku Opera Rara zawładnie krakowskimi scenami i sercami melomanów!

Memento Vitae - po raz trzeci w Krakowie
Memento Vitae - po raz trzeci w Krakowie

Biblioteka Polskiej Piosenki i Zarząd Cmentarzy Komunalnych zapraszają na trzecią edycję „Memento Vitae – koncertu bez bisów i oklasków”. Koncert odbędzie się 1 listopada na cmentarzu Rakowickim o godzinie 19:00.

„Krakowskie cmentarze i najstarsze dzieje Krakowa”
„Krakowskie cmentarze i najstarsze dzieje Krakowa”

Przed nami pierwsze w tym sezonie spotkanie z historią i zabytkami Krakowa, organizowane w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. W sobotę 4 listopada zapraszamy do poznania cmentarza Rakowickiego – pierwszego i zarazem największego cmentarza w Krakowie, na którego 42 hektarach znajduje się ponad 75 tysięcy grobów.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Fascynujące tajemnice świata, który szczeka, miauczy, syczy, bzyczy, ryczy, buczy, muczy, kląska i pohukuje. To wszystko znajdziecie w książce „Sekrety zwierząt. Złap trop i podążaj za śladami" autorstwa Fleur Daugey. Mamy dla Was kilka egzemplarzy tego wydawnictwa!

ZOBACZ TAKŻE:
Powstaną kolejne Centra Aktywności Seniorów Climathon zakończony
Kraków wyróżniony tytułem Sportowej Gminy 2017 Między dwiema tajemnicami – Mount Eerie w Krakowie
Literacka ławeczka dla E.E. Schmitta Spacer szlakiem mozaiki
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL