Magiczny Kraków NEWSLETTER
134 fb  yt
Media zagraniczne o śmierci Andrzeja Wajdy
Media zagraniczne o śmierci Andrzeja Wajdy

Andrzej Wajda zmarł 9 października w wieku 90 lat. Informacje o śmierci jednego z najdoskonalszych polskich reżyserów filmowych obiegła świat i została odnotowana przez najpoczytniejsze dzienniki i portale informacyjne.

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS!]
Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS!]

Połowa października to w Krakowie pełnia sezonu festiwali, nie ma tygodnia bez mocnego akcentu. Po Sacrum Profanum kolejny silny akord, czyli festiwal Unsound. Jednak nie jest to jedyna nasza weekendowa propozycja. Spektakle teatralne, drugie urodziny ICE Kraków, zwiedzanie „Pałacu Dożów”, czyli Centrum Administracyjnego Huty im. Sendzimira, a dla miłośników aktywnego spędzania czasu 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Poza tym oczywiście koncerty, ciekawe imprezy dla najmłodszych – wybór nie będzie łatwy, tym bardziej, że po kilku mżystych i chłodnych dniach, wraca złota polska jesień. Przestudiujcie więc wnikliwie nasz weekendowy rozkład jazdy! A przy okazji – mamy dla Was kolejną porcję konkursów!

Czy pobiją rekord? Przywracanie czynności serca podczas 2. urodzin ICE Kraków!
Czy pobiją rekord? Przywracanie czynności serca podczas 2. urodzin ICE Kraków!

Przede wszystkim bezpieczeństwo! To zwrot, który wielokrotnie słyszy się w mediach, w szkołach, czy podczas dużych wydarzeń. Czy jednak wszyscy jesteśmy odpowiednio przygotowani, by udzielać pomocy osobom jej potrzebującym? Już w najbliższą niedzielę, 16 października, świętujemy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Podczas drugich, rodzinnych, urodzin Centrum Kongresowego ICE Kraków będzie można nauczyć się, jak przywrócić akcję serca!

Kraków 100 lat temu (1898)
Kraków 100 lat temu (1898)

W październiku nasze miasto żyje już pełną parą: uczniowie zapomnieli o wakacjach, do oferty kulturalnej wróciły stałe punkty sezonu, studenci rozpoczynają rok akademicki. Wehikuł czasu Magicznego Krakowa przystanął więc na progu roku akademickiego w Krakowie 1898 roku. Zobaczmy, o czym pisał „Czas” 19 października tamtego roku.

98. rocznica wyzwolenia Krakowa
98. rocznica wyzwolenia Krakowa

W tym roku przypada 98. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji w piątek 28 października odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazł się historyczny spacer po Cmentarzu Rakowickim pt. „Bohaterowie Legionów” oraz bieg sztafetowy o szablę kpt. Antoniego Stawarza. Zapraszamy do udziału w uroczystościach wszystkich mieszkańców Krakowa!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out. Szczepan Twardoch, „Król".

ZOBACZ TAKŻE:
Razem tworzymy superścieżkę - startuj w konkursie na rzeźbę Jesienne porządki w Krakowie. Zapakuj liście i gałęzie do worków
20 ekologicznych autobusów trafi do Krakowa Mobilny Kraków nagrodzony
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL