Magiczny Kraków NEWSLETTER
253 fb  yt
Powstanie miejski punkt obsługi osób niepełnosprawnych
Powstanie miejski punkt obsługi osób niepełnosprawnych

Już 1 marca na Zabłociu, przy ulicy Dekerta, uruchomiona zostanie nowa lokalizacja Urzędu Miasta Krakowa, która będzie wyspecjalizowana w obsłudze osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy będą tam mogli załatwić kompleksowo sprawy związane z orzekaniem o niepełnosprawności, uzyskaniem legitymacji czy karty parkingowej. Dobre skomunikowanie, dostęp do urzędników, specjalistów i orzeczników w jednym miejscu, komfort obsługi oraz oczywiście brak barier architektonicznych – to najważniejsze zalety nowego centrum obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Przed nami kolejna edycja programu „Nowa Huta Dziś”
Przed nami kolejna edycja programu „Nowa Huta Dziś”

Wiesz, który chodnik czy ulicę w Nowej Hucie należy wyremontować? Masz swoje typy dotyczące wymiany latarni ulicznych w tej części Krakowa? Z początkiem lutego każdy mieszkaniec pięciu nowohuckich dzielnic będzie mógł zgłosić miejsce wymagające remontu. Już po raz trzeci rusza kolejna edycja programu „Nowa Huta Dziś”.

Studenci wyremontują kącik literacki dla dzieci
Studenci wyremontują kącik literacki dla dzieci

Już trzeci rok z rzędu, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. Tym razem wyremontują świetlice w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach.

 

Od soboty zmiany w kursowaniu tramwajów do Pleszowa
Od soboty zmiany w kursowaniu tramwajów do Pleszowa

Od soboty, 26 stycznia, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów.

Prace na ul. Limanowskiego. Zmiany w komunikacji nocnej
Prace na ul. Limanowskiego. Zmiany w komunikacji nocnej

Od nocy z czwartku na piątek do nocy z piątku na sobotę planowane są prace utrzymaniowe na torowisku na ul. Limanowskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych nr 69 i 669.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Ten weekend będzie należał do wielkich gwiazd sceny muzycznej! W końcu w TAURON Arenie Kraków zagrają Tom Odell, a dzień później Patrycja Markowska. Ale nie samą muzyką żyje człowiek - do kin po 25 latach wróci “Lista Schindlera”. W Krakowie będziecie mogli nie tylko obejrzeć ją na dużym ekranie, ale też przespacerować się śladami miejsc, w którym kręcono ten słynny film. Poza tym nie zapominamy o najciekawszych spektaklach i koncertach - dowód na to znajdziecie poniżej, w naszym rozkładzie jazdy na weekend!

Teatr Bagatela ma 100 lat
Teatr Bagatela ma 100 lat

Teatr Bagatela skończył 100 lat. Swój sukces zawdzięcza spektakularnym przedstawieniom, lokalizacji i wielopokoleniowej widowni. Z okazji urodzin na scenie zobaczymy m.in. „Po latach o tej samej porze” Bernarda Slade’a, w reżyserii Henryka J. Schoena i „Życie jest snem” Pedra Calderóna de la Barki, w reżyserii Gintarasa Varnasa.

MCK i MNK –  zwiedź dwie wystawy, za drugą zapłacisz tylko złotówkę!
MCK i MNK – zwiedź dwie wystawy, za drugą zapłacisz tylko złotówkę!

W weekend 26 i 27 stycznia, Międzynarodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na dwie jubileuszowe wystawy zorganizowane z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ruszyły zapisy do biegu nocnego. Start i meta znów na Rynku Głównym
Ruszyły zapisy do biegu nocnego. Start i meta znów na Rynku Głównym

Można już zgłaszać się do biegu nocnego na 10 kilometrów, który po raz szósty będzie towarzyszył krakowskiemu maratonowi. W 2019 roku impreza znów zostanie zorganizowana w wieczór poprzedzający Cracovia Maraton. Po raz drugi z rzędu, 27 kwietnia, o godz. 21.30 uczestnicy biegu wystartują i zafiniszują na Rynku Głównym.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„MIM" to powieściowy debiut Szymona Słomczyńskiego — finalisty Nagrody Literackiej NIKE. Krakowski poeta skupia się teraz na historii rodzinnej. Polecamy Wam tą książkę na długie, zimowe wieczory!

ZOBACZ TAKŻE:
„11.11.1918. Niepodległość i pamięć w Europie Środkowej” Od słowa po muzykę, czyli paleta wrażeń w Filharmonii Krakowskiej
#NieCukrz, cukier szkodzi - Dzień Otwarty w NFZ Ferie Lodowe w parku Jordana
Opera Rara ze smakiem Wybierasz zawód? Skorzystaj z tygodnia podpowiedzi
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL