Magiczny Kraków NEWSLETTER
149 fb  yt
Ferie 2017 – w mieście nie jest nudno!
Ferie 2017 – w mieście nie jest nudno!

Ferie w Małopolsce potrwają od 30 stycznia do 12 lutego. Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji przygotowanych przez szkoły, miejskie instytucje kultury, biblioteki i ośrodki sportowe. Wycieczki, wspólne czytanie i zabawy z literaturą, spektakle teatralne, warsztaty z grafiki, zajęcia sportowe, eksperymenty (np. topienie siarki), mobilne lodowisko, zajęcia sprawnościowe na śniegu, spotkania przy grach planszowych i kalamburach, wycieczka do redakcji krakowskich mediów oraz wojskowego centrum teleinformatycznego. Jednym słowem: będzie coś dla ciała, ducha i umysłu! I dla każdej grupy wiekowej!

Znamy propozycje nowej organizacji ruchu w centrum Krakowa
Znamy propozycje nowej organizacji ruchu w centrum Krakowa

W poniedziałek podczas posiedzenia komisji infrastruktury, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przedstawili radnym koncepcję zmian udziału ruchu samochodowego w ścisłym centrum Krakowa. Przez najbliższe miesiące założenia będą konsultowane z mieszkańcami, radnymi i przedsiębiorcami.

Kraków wyróżniony przez portal turystyczny Zoover!
Kraków wyróżniony przez portal turystyczny Zoover!

Kolejne świetne wieści dla krakowskiej turystyki, tym razem dobiegły z Holandii: po raz czwarty z rzędu Kraków został uznany najlepszą europejską destynacją miejską w plebiscycie użytkowników portalu internetowego Zoover („The Best European City Trip”). Wcześniej nie dokonało tego żadne inne miasto! Kraków jako jedyny w tegorocznej edycji został oceniony przez internautów powyżej 9 (na 9,1 punktów w skali 1-10), wyprzedzając m.in. Sevillę, Barcelonę i Wiedeń. To więcej, niż rok temu, kiedy nasze miasto uzyskało ocenę 8,9 pkt.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ostatni weekend stycznia, pomimo wciąż mroźnej aury, zapowiada się gorąco! My już zacieramy ręce na kolejny koncert z cyklu Opera Rara, przedpremierowe pokazy oscarowego "Moonlight", "Kryptonim 27" inspirowany twórczością Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury czy występy Pogodno i Błażeja Króla. Nasz weekendowy rozkład jazdy jak zwykle rozpoczynamy też od konkursów, weźcie w nich udział!

„Dziewczyna z plakatu” zaśpiewa w Teatrze Variete! [KONKURS]
„Dziewczyna z plakatu” zaśpiewa w Teatrze Variete! [KONKURS]

Krakowski Teatr Variete prezentuje zupełnie nową odsłonę niezwykle błyskotliwej, nieprzewidywalnej i zarazem pomysłowej farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. "Dziewczyna z plakatu". Kolejną okazję, aby zobaczyć spektakl będziecie mieli 1 i 2 lutego. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Julia Vikman zagra w weekend w Krakowie! [KONKURS]
Julia Vikman zagra w weekend w Krakowie! [KONKURS]

W najbliższą sobotę, 28 stycznia o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Radia Kraków odbędzie się koncert Julii Vikman. W programie znajdą się utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena i Włodzimierza Wysockiego.

„Płaszów. Odkrywanie” - zapraszamy na promocję publikacji MHK [KONKURS]
„Płaszów. Odkrywanie” - zapraszamy na promocję publikacji MHK [KONKURS]

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące wydawnictwo pokonferencyjne w ramach cyklu „Salon Książki Krakowskiej” pt. „Płaszów. Odkrywanie”. Odbędzie się ono w czwartek 26 stycznia o godz. 18:00 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera na ul. Lipowej 4. Wstęp wolny. Mamy dla Was kilka egzemplarzy książek z MHK.

Kraków 100 lat temu (1874)
Kraków 100 lat temu (1874)

Krakowski „Czas” słusznie uchodzi za najlepsze źródło informacji o Krakowie z przełomu wieku XIX i XX, skrupulatnie bowiem opisywał najważniejsze wydarzenia, którymi żyło miasto. Dziennik nie zapominał także obszernie informować o tym, czym żyła stolica cesarstwa – Wiedeń. Zobaczmy więc, jakimi tematami zajmował się w karnawałowy wtorek 20 stycznia 1874 roku.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmią w TAURON Arenie Kraków
Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata zabrzmią w TAURON Arenie Kraków

TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. – to artyści, których usłyszymy podczas wyjątkowego koncertu "Betlejem w Krakowie", który w piątek, 27 stycznia, odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Początek koncertu o godz. 19:00.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Amerykańska sielanka" to druga, po "Kompleksie Portnoya", powieść Rotha wznowiona przez Wydawnictwo Literackie – odtąd wyłącznego wydawcę dzieł pisarza w Polsce. Teraz książka ukazuje się ponownie w filmowym wydaniu w związku z premierą ekranizacji w reżyserii Ewana McGregora, który zagrał też głównego bohatera Szweda Levova. Na ekranie towarzyszą mu Dakota Fanning oraz Jennifer Connelly. To pierwszy oparty na powieści Rotha film, który spodobał się pisarzowi. Na ekranach zobaczycie go od piątku 27 stycznia, a u nas możecie zdobyć egzemplarze pierwowzoru opowieści!

ZOBACZ TAKŻE:
Aukcja WOŚP – koszulka i bilety na EUROVOLLEY POLAND 2017 Kolejna rzeźba zawiśnie na kładce Bernatka
Smerfy już niebawem przyjadą do Krakowa! Postaw „Pierwsze kroki na śniegu”
Dzień dobry ICE Kraków już 4 lutego! Szansa dla kreatywnych przedsiębiorców
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL