Magiczny Kraków NEWSLETTER
455 fb  yt
Miasto właścicielem parku Jalu Kurka
Miasto właścicielem parku Jalu Kurka

Trwające od wielu lat negocjacje z Towarzystwem Boskiego Zbawiciela – prowincją polską w sprawie pozyskania przez Miasto parku Jalu Kurka zakończone. Po podpisaniu umowy notarialnej działki położone w centrum Krakowa o łącznej powierzchni ok. 1,7 hektara stały się własnością gminy.

Aktywna zima w Krakowie
Aktywna zima w Krakowie

W mieście zrobiło się biało – to idealny moment na sportową aktywność w zimowej scenerii. Czas na sanki, biegówki i łyżwy. Sprawdź, gdzie nacieszysz się zimą w Krakowie!

Streetbus ponownie na krakowskich ulicach
Streetbus ponownie na krakowskich ulicach

Od początku grudnia aż do końca marca na krakowskich ulicach ponownie będzie jeździł streetbus, czyli specjalny autobus, w którym osoby w kryzysie bezdomności mogą otrzymać doraźną pomoc.

Od soboty zmiany w kursowaniu tramwajów w Nowej Hucie
Od soboty zmiany w kursowaniu tramwajów w Nowej Hucie

Kończą się prace torowe na ul. Bieńczyckiej i Kocmyrzowskiej. W związku z tym już od najbliższej soboty, 17 grudnia, zostanie przywrócony ruch tramwajów od ronda Czyżyńskiego do ronda Kocmyrzowskiego i od ronda Kocmyrzowskiego do przystanku „Wańkowicza”. Z powodu budowy drogi S7 nadal wyłączony będzie ruch na odcinku „Wańkowicza” – „Wiadukty”. W rejonie przystanku „Wańkowicza” zostanie uruchomiona tzw. „przejazdówka”, dzięki czemu będzie mogła tam dojeżdżać linia nr 1, obsługiwana taborem dwukierunkowym.

Jest nowy program rozwiązywania problemów alkoholowych
Jest nowy program rozwiązywania problemów alkoholowych

Rada Miasta Krakowa jednogłośnie przyjęła Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2026. Określa on lokalną strategię w zakresie zapobiegania uzależnieniom oraz minimalizacji szkód wynikających z używania alkoholu, narkotyków oraz z zachowań nałogowych.

Zmiana godzin przyjmowania stron w urzędzie w okresie świąt Bożego Narodzenia
Zmiana godzin przyjmowania stron w urzędzie w okresie świąt Bożego Narodzenia

W soboty, 24 i 31 grudnia, Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych: w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61), w Galerii Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11) oraz w Galerii Serenada (al. Bora-Komorowskiego 41) będą nieczynne, natomiast w piątek, 30 grudnia, będą pracować do godziny 15.30.

Sprawdź komunikację miejską w okresie świąt
Sprawdź komunikację miejską w okresie świąt

W związku z ograniczonymi potrzebami przewozowymi w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Święta Trzech Króli Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w zmienionym porządku.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 13.00, Teatr Groteska zaprasza na spektakl dla całej rodziny pt. „Kapelusz za sto tysięcy”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Eleni!

Tradycyjne i te napisane specjalnie dla niej, a wszystkie wyjątkowe i stanowiące nieodłączny element magicznej, bożonarodzeniowej atmosfery. Już we wtorek, 20 grudnia, o godz. 18.00, w Kinie Kijów, podczas świątecznego koncertu organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza, będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu Eleni. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa SQN!

„Mam już dość” opowiada o tym, co spotyka rocznie ponad sześćdziesiąt tysięcy par małżeńskich w Polsce – o piekle rozwodu. O tym, jak to jest walczyć na sali sądowej i co dzieje się później, kiedy zapada wyrok, a rzeczywistość przypomina zgliszcza.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wawel przez wiele wieków był domem królów, głównym ośrodkiem politycznym i kulturalnym w Polsce. Kamil Janicki przysłuchuje się opowieściom starych murów, intrygującym historiom byłych mieszkańców, legendom i zapomnianym sekretom. W książce „Wawel” zagląda w najciemniejsze zakamarki najsłynniejszego zamku w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:
Trenuj w Krakowie! Ostatnie spotkania już w ten weekend! Spacery szlakiem Wyspiańskiego
Nagroda Jerzmanowskich dla Michała Hellera Umowa na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana podpisana
Kraków gospodarzem ABSL Summit 2023 Przed nami kolędowa lekcja śpiewania
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL