Magiczny Kraków NEWSLETTER
248 fb  yt
Jutro darmowa komunikacja miejska!
Jutro darmowa komunikacja miejska!

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w czwartek, 20 grudnia od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Tak pojadą autobusy i tramwaje w okresie świąteczno-noworocznym
Tak pojadą autobusy i tramwaje w okresie świąteczno-noworocznym

Od 24 grudnia do 2 stycznia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Godziny pracy magistratu przed świętami
Godziny pracy magistratu przed świętami

W poniedziałek, 24 grudnia, magistrat będzie przyjmował mieszkańców do godz. 15.30. Kasy w Urzędzie Miasta będą czynne do godz. 15.15. Natomiast punkty obsługi mieszkańców w Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11), Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61) i centrum handlowym Serenada (al. Bora-Komorowskiego 41) będą nieczynne.

Kolejny zabytkowy tramwaj w kolekcji MPK
Kolejny zabytkowy tramwaj w kolekcji MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zaprezentowało odrestaurowany wagon tramwajowy T4 o numerze 127. Tramwaj o tym właśnie numerze był ostatnim wagonem serii i został wycofany 16 lat temu - 31 grudnia 2002 r.

Przedświąteczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Przedświąteczny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Boże Narodzenie tuż tuż! Warto jednak oderwać się na chwilkę od świątecznych przygotowań i wziąć udział w jednym z wielu ciekawych kulturalnych wydarzeń! W bożonarodzeniowy klimat wprowadzą Was koncerty świąteczne w Centrum Kongresowym i Muzeum Manggha, a także wystawa szopek krakowskich. Możecie też nadrobić filmowe zaległości w Kice i Arsie. Zajrzyjcie do naszego przedświątecznego rozkładu jazdy!

Muzeum Krakowa to nowa nazwa MHK
Muzeum Krakowa to nowa nazwa MHK

Dobrze znane mieszkańcom i turystom Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 1 marca 2019 r. będzie miało nową skróconą nazwę – Muzeum Krakowa. Zmianie ulegnie też logotyp muzeum, a zwiedzający z okazji 120-lecia istnienia instytucji zobaczą nowe wystawy.

„The Glamorous” program 12. FMF
„The Glamorous” program 12. FMF

Alexandre Desplat, Craig Armstrong, Bruno Coulais, Antonio Sánchez, Don Davis, Krzysztof Zanussi, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Bartosz Chajdecki i Marcin Masecki znajdą się w gronie gości najbliższej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Program 12. FMF to eksplozja różnorodności!

Koncert noworoczny w Teatrze im. Słowackiego
Koncert noworoczny w Teatrze im. Słowackiego

Najsłynniejsze walce i  polki Johanna Straussa, a także arie i duety z  jego operetek oraz z kompozycji Franza Lehára w wykonaniu uznanych krakowskich muzyków, pod batutą jednego z najbardziej utalentowanych dyrygentów w Europie. A wszystko to w wyjątkowej scenerii zabytkowych, teatralnych wnętrz. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się 1 stycznia w Teatrze im. J. Słowackiego.

„Bóg się rodzi”, czyli nowohucka kolęda
„Bóg się rodzi”, czyli nowohucka kolęda

Już po raz piąty ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K Norwida zaprosiła swoich przyjaciół i współpracowników do wspólnego kolędowania. Tym razem grupa ponad 250 osób zaśpiewała jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Wykonana w wyjątkowej, nowoczesnej aranżacji kolęda wraz z wideoklipem miała swoją premierę we wtorek, 18 grudnia.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świat oczami Lema. Nauka, literatura i wizje przyszłości, z których wiele stało się rzeczywistością. Lektura na dziś to „Diabeł i arcydzieło. Teksty przełomowe" Stanisława Lema. Polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
Zostań gwiazdą z CSW Solvay! Koncert kolęd na Wzgórzach Krzesławickich
Konkurs fotograficzny „Jestem Kraków” Panele słoneczne naśladujące ruch roślin – projekt studentki z AGH
E-sportowa gwiazdka w TAURON Arenie Kraków Na mecz Wisły komunikacją miejską
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL