Magiczny Kraków NEWSLETTER
175 fb  yt
14 zadań z budżetu obywatelskiego do realizacji
14 zadań z budżetu obywatelskiego do realizacji

Znamy listę projektów ogólnomiejskich, które zostaną zrealizowane na podstawie wyników tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W grupie zwycięskich projektów znalazło się 14 zadań, wśród nich m.in. zagospodarowanie Zalewu Bagry, projekt nasadzeń 100 drzew w każdej dzielnicy czy powstanie parku przy ul. Wadowickiej.

W poniedziałek rusza remont torów tramwajowych na ul. Grzegórzeckiej
W poniedziałek rusza remont torów tramwajowych na ul. Grzegórzeckiej

W poniedziałek, 31 lipca, rusza wymiana płyt torowych na ul. Grzegórzeckiej. W czasie prowadzenia prac, czyli do 13 sierpnia, ul. Grzegórzecka nie będzie przejezdna dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej. Kierowcy zostaną poprowadzeni objazdami.

Od soboty tramwaje nie pojadą ulicą Igołomską
Od soboty tramwaje nie pojadą ulicą Igołomską

Od soboty, 29 lipca, w związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie ul. Igołomskiej i pętli Pleszów zostanie całkowicie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów.

Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej podczas Tour de Pologne
Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej podczas Tour de Pologne

W sobotę, 29 lipca, na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbędzie się etap 74. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W czasie wyścigu - około godz. 13-14 nie będzie dojazdu do Swoszowic, a między godz. 11- 17 dojazd na Wolę Justowską będzie możliwy tylko z przesiadką i przejściem pieszym między przystankami "Cichy Kącik" i "Słonecznikowa".

Rusza nowy okres zasiłkowy. Sprawdź, gdzie złożyć wnioski
Rusza nowy okres zasiłkowy. Sprawdź, gdzie złożyć wnioski

Od 1 sierpnia Urząd Miasta Krakowa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczeń wychowawczych „Rodzina 500+”, świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2017/2018. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikami, jak wypełnić odpowiednie wnioski oraz jak ubiegać się o zasiłek rodzinny, a także z informacjami o rodzajach i wysokości świadczeń.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

To już ostatni weekend lipca, a zatem półmetek wakacji! Jeśli jeszcze w pełni nie skorzystaliście z wakacyjnej oferty kulturalnej Krakowa - mamy dla Was rozwiązanie! W Samo Ż zagra Julia Marcell, na Kazimierzu możecie odkrywać muzea, a także podążyć po mieście śladem Nikoli Tesli. Wszystko to jak zawsze okraszone plenerowym seansem filmowym czy koncertem pod chmurką. I do tego cały ten jazz! Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy i wygrywajcie wejściówki!

Rocznica ŚDM w Krakowie – sprawdź program
Rocznica ŚDM w Krakowie – sprawdź program

Około 10 tys. osób zarejestrowało do tej pory swój udział w obchodach pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na sobotę 29 lipca zaplanowano katechezę dla młodych, koncert w TAURON Arenie Kraków, a w niedzielę 30 lipca – mszę św. w sanktuarium Jana Pawła II. Wydarzenie dopełnia akcja „Experience Kraków Again!”, w ramach której miasto zaprosiło sześciu losowo wybranych pielgrzymów z Włoch i Hiszpanii.

„PrzyStań na plaży” w weekend
„PrzyStań na plaży” w weekend

Ćwiczenia fitness, siatkarskie rozgrywki plenerowe, spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem książki „Pypcie na języku”, występ DJ-a Ti aka Subkowskiego – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają mieszkańców w najbliższy weekend na bulwarze Kurlandzkim, gdzie realizowany jest projekt Zarządu Zieleni Miejskiej „PrzyStań na plaży”.

Kraków 100 lat temu (1907)
Kraków 100 lat temu (1907)

Nasz wehikuł czasu, poddając się atmosferze wakacyjnego nicnierobienia, zatrzymał się 110 lat temu w środku gorącej kanikuły. Przeczytajmy zatem, jak wyglądał Kraków 19 lipca 1907 roku w doniesieniach prasowych „Czasu”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego

Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę.  Po olbrzymim sukcesie książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki. „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać. Tym razem proponujemy Wam audiobook w interpretacji Danuty Stenki.

ZOBACZ TAKŻE:
Wakacyjne czytanie w plenerze Kraków pamięta o powstaniu warszawskim
Zapraszamy na 65. Lekcję Śpiewania Siódmy tydzień Bulwar(t)u przed nami
Sprawdź, które ulice są remontowane Kolejny mural w mieście. Możesz zostać jego autorem!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL