Magiczny Kraków NEWSLETTER
320 fb  yt
Kraków pomaga – Punkty Doradztwa Kryzysowego
Kraków pomaga – Punkty Doradztwa Kryzysowego

Miasto Kraków uruchomiło Punkty Doradztwa Kryzysowego. Od 4 maja miejscy konsultanci w ramach PDK pomagają trzem głównym adresatom, do których skierowana jest pomoc prezydenta Krakowa, określona w zarządzeniu nr 910/2020 z 16 kwietnia, czyli przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym oraz mieszkańcom.

Elektroniczny wniosek o dopisanie do spisu wyborców
Elektroniczny wniosek o dopisanie do spisu wyborców

W związku z zarządzonymi na 10 maja wyborami Prezydenta RP, Wydział Spraw Administracyjnych informuje osoby, które złożyły elektronicznie wniosek o dopisanie do spisu wyborców, że istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia figurowania w spisie wyborców Gminy Miejskiej Kraków oraz otrzymania informacji o właściwej obwodowej komisji wyborczej i jej siedzibie.

Od 4 maja częściowo wznowiona bezpośrednia obsługa mieszkańców
Od 4 maja częściowo wznowiona bezpośrednia obsługa mieszkańców

Od poniedziałku, 4 maja Urząd Miasta Krakowa wznowił bezpośrednią obsługę w lokalizacjach przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a oraz os. Zgody 2. Punkty Obsługi Mieszkańców zlokalizowane w galeriach handlowych pozostaną nieczynne. Ze względu na wyjątkowe okoliczności i zagrożenie koronawirusem, przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości dwóch metrów. Nie narażajmy siebie i dbajmy wspólnie o zdrowie!

Trwa program „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”
Trwa program „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”

Kampania „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” nabiera tempa. Już od teraz lokalni przedsiębiorcy, instytucje, aktywiści, artyści i inni mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy do ogłoszonej w ostatni piątek akcji. Jest to inicjatywa oparta na zasadach partycypacji, skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa, której celem jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Kraków najpierw otworzy żłobki, a potem przedszkola
Kraków najpierw otworzy żłobki, a potem przedszkola

29 kwietnia premier poinformował o możliwości wznowienia pracy żłobków i przedszkoli od 6 maja, ale kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zostały pozostawione samorządom. Kraków podejmie tę decyzję po ustaleniach ze służbami sanitarnymi, które wydadzą stosowne rekomendacje. Miasto planuje otworzyć żłobki samorządowe 11 maja. Przygotowanie przedszkoli do ponownego przyjęcia dzieci potrwa dłużej.

Koniec darmowego parkowania w Krakowie
Koniec darmowego parkowania w Krakowie

W poniedziałek, 4 maja wróciły normalne opłaty w Strefie Płatnego Parkowania. Przerwa w pobieraniu opłat była spowodowana pandemią koronawirusa. Biuro SPP jest już czynne.

Kulturalny przewodnik weekendowy online!
Kulturalny przewodnik weekendowy online!

Kultura online ma się dobrze, chociaż powoli będziemy też wracać do tej na w realu! W tym tygodniu otwarto np. Wzgórze Wawelskie. Poza tym jak zwykle polecamy Wam koncerty, spektakle i inne atrakcje, których dostarczycie sobie nie wychodząc z domu. Przewodnik kulturalny na weekend - czas start!

Kraków w akcji #CityWillWait
Kraków w akcji #CityWillWait

„City will wait”, czyli „Miasto poczeka” – ogłosił Kraków, zachęcając turystów do odwiedzin miasta po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu. Pod hasłem #KrakowWillWait nasze miasto będzie promowało swoje atrakcje i obiekty turystyczne w mediach społecznościowych na rynkach krajowym i zagranicznych. Celem akcji jest podtrzymanie zainteresowania ofertą turystyczną Krakowa oraz zamiłowania do podróży.

Krakowscy artyści w piosence „Razem być” Zbigniewa Wodeckiego!
Krakowscy artyści w piosence „Razem być” Zbigniewa Wodeckiego!

Inaczej niż zawsze – jak zawsze razem. Na zaproszenie Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasta Kraków znakomici wokaliści i instrumentaliści wzięli udział w wyjątkowym nagraniu piosenki, której poruszające słowa Wojciecha Kejne dodają otuchy i wspierają w jednym z najtrudniejszych momentów naszej współczesności.

KONKURS !
Wygraj książkę o fajnym kraju!

Dziś w newsletterze dobra lektura dla tych, których interesuje przyszłość naszego kraju. Chcecie, żeby w Polsce żyło się fajnie? Potrzeba niewiele – jak wynika z książki „ Fajny kraj do życia. Rozmowy Michała Sutowskiego” wydanej nakładem Krytyki Politycznej.

ZOBACZ TAKŻE:
Muzeum Witrażu znów otwarte Punkty InfoKraków ponownie otwarte
Plebiscyt na patrona Dni Pamięci Ofiar Gestapo Kraków Green Film Festival wystartuje w sierpniu
Zdobądź dotację i wykorzystaj deszczówkę Lamusownia i Punkt Gromadzenia Odpadów Barycz otwarte
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL