Magiczny Kraków NEWSLETTER
442 fb  yt
Budżet obywatelski – głosuj, bo warto!
Budżet obywatelski – głosuj, bo warto!

Od 15 września będzie można zapoznać się z listą projektów, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Warto głosować, bo projekty w ramach BO nie tylko zmieniają otoczenie, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu.

Jeszcze możesz złożyć wniosek o dodatek osłonowy
Jeszcze możesz złożyć wniosek o dodatek osłonowy

Jeszcze do końca października do Krakowskiego Centrum Świadczeń można złożyć wniosek o dodatek osłonowy, który przeznaczony jest na pokrycie części kosztów energii oraz powiązanych z nimi rosnących cen żywności.

Dołącz do Krakowskiej Akademii Klimatu!
Dołącz do Krakowskiej Akademii Klimatu!

Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęła się także druga edycja Krakowskiej Akademii Klimatu, czyli spotkania edukacyjno-kulturalne. Ten wyjątkowy projekt skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Łączą wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami oraz samą młodzieżą.

Zaszczep swoje dziecko przeciw grypie
Zaszczep swoje dziecko przeciw grypie

Kraków wznawia kampanię informacyjną odnośnie szczepień dzieci przeciw grypie. Nieodpłatne szczepienia realizowane są w szpitalu im. Żeromskiego. Program profilaktyki obejmuje dzieci pomiędzy 6. miesiącem a 5. rokiem życia. Przed szczepieniem dzieci zostaną zbadane przez lekarza. U dzieci wcześniej nieszczepionych będzie konieczne podanie dwóch dawek szczepionki w odstępie czterech tygodni.

Pompy ciepła przyszłością energetyczną Krakowa
Pompy ciepła przyszłością energetyczną Krakowa

Ciepło w Krakowie może być wytwarzane przez wielkoskalowe pompy ciepła. To efekt umowy zawartej między PGE Energia Ciepła a Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Nowe inwestycje zakładają produkcję ciepła przy wykorzystaniu ścieków. Takie działania wpisują się również w proces dekarbonizacji systemu ciepłowniczego, który przyczyni się do poprawy jakości powietrza.

Do piątku trwa przetarg ws. nowego parku na północy Krakowa
Do piątku trwa przetarg ws. nowego parku na północy Krakowa

Do piątku, 16 września, trwa przetarg dotyczący utworzenia kolejnego parku w Krakowie – rzecznego Tetmajera. Po jego pozytywnym rozstrzygnięciu będzie można rozpocząć prace w terenie, których celem jest stworzenie wyjątkowej, zielonej przestrzeni w Bronowicach.

Nowe rowery elektryczne od jutra dostępne
Nowe rowery elektryczne od jutra dostępne

Zgodnie z zapowiedziami, od połowy września rusza rozbudowany system Park-e-Bike. Na stacjach przy parkingach P+R Nowy Bieżanów, P+R Kurdwanów oraz P+R Mały Płaszów, od czwartku, 15 września, zaczniemy udostępniać rowery – informuje Zarząd Transportu Publicznego.

KONKURS !
Wygraj bilety do kina Paradox!

Kino studyjne Paradox zaprasza w najbliższą sobotę, 17 września, o godz. 18.00 na pokaz przedpremierowy filmu „Simona”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 18 września, o godz. 13.30 Teatr Groteska zaprasza na „Przygody Tomka Sawyera”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Znakomita książka znanej psycholożki, Ewy Woydyłło „Żal po stracie. Sztuka akceptacji” zyskała nowe wydanie. W związku z aktualnymi wydarzeniami, autorka postanowiła poszerzyć je o dodatkowy rozdział, skupiający się na przeżyciach ludzi dotkniętych wojną.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa HarperCollins!

Piękna i niepokorna, bulwersowała, w wielu kwestiach wyprzedzała swoje czasy – taką cesarzową Sisi przedstawia nam Allison Pataki w powieści „Sisi. Cesarzowa mimo woli”. Autorka rozprawia się z cukierkowym wizerunkiem cesarzowej i odkrywa ciemne strony jej związku z Franciszkiem Józefem oraz niuanse niełatwego życia w pałacu.

ZOBACZ TAKŻE:
Trenuj w Krakowie! 17 września zajęcia biegowe, a 18 września ogólnorozwojowe dla najmłodszych W niedzielę parada zabytkowych i współczesnych tramwajów
We wrześniu „Zajrzyj do Huty” Nowe punkty obsługi Karty Krakowskiej
Wymiana nawierzchni na ul. Armii Krajowej Liga Europy na stadionie Cracovii
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL