Magiczny Kraków NEWSLETTER
187 fb  yt
Mieszkańcy zadowoleni z pracy UMK
Mieszkańcy zadowoleni z pracy UMK

Profesjonalizm, pozytywnie nastawieni urzędnicy, szybkość obsługi oraz pomoc klientom – to zdaniem krakowian mocne strony Urzędu Miasta Krakwa. 84 proc. osób załatwiających sprawy w Magistracie jest zadowolona z obsługi klienta, a 89 proc. deklaruje, że nie napotkało żadnych problemów. Tak wynika z badań „Poziomu satysfakcji klienta Urzędu Miasta Krakowa”, przeprowadzonych przez firmę Lokalne Badania Społeczne.

Nowe naziemne przejścia dla pieszych
Nowe naziemne przejścia dla pieszych

Od wtorku w związku z reorganizacją Strefy Płatnego Parkowania funkcjonuje nowe przejście naziemne dla pieszych na skrzyżowaniu al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i Kościuszki. Dzięki niemu sprawniej  przemieszczać się będą w tej okolicy osoby niepełnosprawne, rodzice z dziećmi czy osoby starsze. Znacznie skróci się też czas przejścia z przystanku tramwajowego (w kierunku pętli Salwator) na przystanek tramwajowy w stronę centrum miasta.

Mobilne warsztaty dla seniorów
Mobilne warsztaty dla seniorów

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty odbywają się w październiku i listopadzie.

Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom
Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom

Magistrat wesprze krakowskie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień na podstawie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem. Od 2 listopada Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie/wydanie kart. Kraków jest prekursorem w realizacji tego typu programu.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Krakowska jesień to niezwykle bogaty w kulturalne wydarzenia czas! Ten weekend jest tego najlepszym dowodem. Po remoncie swoje progi otwiera Klub Studio i zaprasza na koncerty m.in. Raz Dwa Trzy oraz zespołu IRA. Magicznie będzie w TAURON Arenie za sprawą Harry’ego Pottera, a do tańca w ICE Kraków zachęci nas muzyka Beatlesów. Nie samą muzyką żyje człowiek - wystawę poświęconą Fridzie Kahlo obejrzycie w ZPAF-ie, a na zaangażowane społecznie filmy zaprasza Kino Paradox. Zaplanujcie swój weekend z naszym kulturalnym rozkładem jazdy!

Przed nami 53. Studencki Festiwal Piosenki [KONKURS]
Przed nami 53. Studencki Festiwal Piosenki [KONKURS]

30 wykonawców weźmie udział w 53. Studenckim Festiwalu Piosenki – Krakowskim Festiwalu Piosenki, rozpoczynającym się w sobotę, 21 października w Krakowie. Koncert laureatów oraz koncert pt. „Wojciech Młynarski. Awers – rewers” odbędą się w niedzielę, 22 października w Małopolskim Ogrodzie Sztuki o godzinie 19.

O tajemnicy bańki szczęścia – wyjątkowe widowisko dla najmłodszych [KONKURS]
O tajemnicy bańki szczęścia – wyjątkowe widowisko dla najmłodszych [KONKURS]

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci „Tajemnica Bańki Szczęścia”, podczas którego najmłodsi będą mogli ponownie spotkać się ze znanymi bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką.

„P jak Paradoks. Opowieść o fiacie 125p”
„P jak Paradoks. Opowieść o fiacie 125p”

W sobotę, 30 września w Muzeum Inżynierii Miejskiej została otwarta wystawa „P jak Paradoks. Opowieść o fiacie 125p”. Ekspozycja będzie czynna do końca 2017 roku. 

Sobota pełna wrażeń? Odwiedź II Festiwal Wody!
Sobota pełna wrażeń? Odwiedź II Festiwal Wody!

Jak wygląda świat z wnętrza bańki? W jaki sposób woda krąży w przyrodzie? Czy w powietrzu jest woda? Te i inne zagadki, znajdą rozwiązanie już w najbliższą sobotę, 21 października w czasie II Festiwalu Wody. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wodociągi Krakowskie zapraszają na wydarzenie i gwarantują wodospad fantastycznej zabawy, moc atrakcji, a także strumień pożytecznych informacji.

Spędź niedzielę na rowerze
Spędź niedzielę na rowerze

Wciąż istnieje możliwość zapisania się na edukacyjną wycieczkę rowerową, która wyruszy już w najbliższą niedzielę 22 października o godz. 11 spod budynku Magistratu na pl. Wszystkich Świętych. Gwarantujemy dwie godziny bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzonego czasu!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dlaczego? Jak? Po co? Najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania, jakie mogą zadać dzieci – tym razem na temat ludzi i organizmu człowieka. "Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi" to trzeci tom bestsellerowego cyklu Doroty Sumińskiej dla młodych czytelników. Polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
Krakowscy nauczyciele pasjonaci wyróżnieni! Nowe boiska szkolne w Mydlnikach
Posadzą drzewa w kolejnym Parku Krakowian Trwają pomiary ruchu kołowego w Krakowie
770 lat Grębałowa na wesoło! Świętujemy rocznicę wyzwolenia Krakowa
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL