Magiczny Kraków NEWSLETTER
418 fb  yt
350 mln zł na inwestycje infrastrukturalne w Krakowie
350 mln zł na inwestycje infrastrukturalne w Krakowie

Wielomilionowe rządowe środki finansowe na inwestycje infrastrukturalne zagwarantowane dla Krakowa w związku ze współorganizacją przez miasto Igrzysk Europejskich w 2023 r. Umowa w tej sprawie została podpisana przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Bezpłatna komunikacja wydłużona i nowe zasady abonamentów dla uchodźców
Bezpłatna komunikacja wydłużona i nowe zasady abonamentów dla uchodźców

Od piątku, 1 kwietnia nie będą wydawane abonamenty dla uchodźców z Ukrainy uprawniające do bezpłatnego parkowania na Obszarze Płatnego Parkowania. Miasto przygotowało również projekt uchwały, w którym wydłużony został okres bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uchodźców do 30 kwietnia.

Wysoki Komisarz NZ ds. Uchodźców z wizytą w Krakowie
Wysoki Komisarz NZ ds. Uchodźców z wizytą w Krakowie

Sytuacja uchodźców w Krakowie oraz zakres pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy, a także uruchomienie programu wsparcia finansowego i utworzenie przedstawicielstwa Agencji ONZ ds. Uchodźców w Krakowie (UNHCR) – to główne tematy rozmów, które towarzyszyły wizycie Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Filippo Grandiego z Prezydentem Miasta Krakowa, Jackiem Majchrowskim.

In vitro dla krakowian – wyniki konkursu na realizację programu
In vitro dla krakowian – wyniki konkursu na realizację programu

Rusza „Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”. 25 marca prezydent Krakowa zatwierdził wyniki konkursu ofert na realizację programu. Wpłynęło 17 ofert od podmiotów leczniczych; wybrano 15 z nich.

Miasto partnerskie Solura przyjmie 50 uchodźców / Місто-партнер Золотурн прийме 50 біженців
Miasto partnerskie Solura przyjmie 50 uchodźców / Місто-партнер Золотурн прийме 50 біженців

Odpowiadając pozytywnie na apel prezydenta Krakowa, nasze szwajcarskie miasto partnerskie Solura przyjmie do siebie 50 uchodźców, którzy uciekając ze strefy wojny w Ukrainie znaleźli w Krakowie czasowe schronienie. W piątek, 1 kwietnia, zorganizowany zostanie transport z Krakowa do tego urokliwego miasteczka. Zbiórka dla chętnych przy stadionie miejskim na ul. Reymonta 20 od godziny 14.30. Wyjazd jest zaplanowany o godz. 16.00.

Weź udział w spotkaniach online z budżetem obywatelskim 2022
Weź udział w spotkaniach online z budżetem obywatelskim 2022

W ramach 9. edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się cykl spotkań online w formie wykładów prowadzonych przez praktyków i ekspertów m.in z zakresu zieleni, infrastruktury, organizacji eventów czy działań kierowanych do dzieci. Webinaria będą dostępne dla każdego zainteresowanego mieszkańca. To doskonała okazja by zainspirować się w swoich pracach na projektami. Pierwsze spotkania odbędą się już dziś i jutro, 30 i 31 marca.

Kampus UJ-Zalesie zostanie objęty planem zagospodarowania
Kampus UJ-Zalesie zostanie objęty planem zagospodarowania

Obszar Kampus UJ-Zalesie, który obejmuje ponad 16,3 hektarów powierzchni i znajduje się w dzielnicy VIII Dębniki zostanie objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Zdecydowali o tym radni podczas sesji 16 marca.

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa Muza!

Kto książki Katarzyny Bondy zna ten wie, że kryminalne serie wychodzą jej bardzo dobrze. „O włos” to jej kolejna seria kryminalna z Jakubem Sobieskim w roli głównej. Kim jest Sobieski? To były policjant, który w momencie gdy go poznajemy pracuje jako taksówkarz a przy okazji kurier narkotykowy na małą skalę. Ma problemy z żoną, z mieszkaniem… Właściwie ze sobą samym też. Tymczasem w Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają na coś jeszcze: spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który z całą pewnością nie należał do zamordowanych kobiet. To fetysz, ale i cenny dowód.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kerry Fisher potrafi wzbudzić w czytelniku całą gamę emocji. Tym razem sprawnie wplata do poruszającej powieści obyczajowej elementy trzymającego w napięciu thrillera. „Kobieta, którą byłam” to opowieść trzech kobiet, z których każda ukrywa przed światem swoją własną tajemnicę.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Zagraj to jeszcze raz... – sam” – monodram w reżyserii Lecha Walickiego już w najbliższą sobotę, o godz. 19.00. Zaprasza Teatr Groteska.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert BARANOVSKIEGO!

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza 2 kwietnia, o godz. 19.00 na koncert BARANOVSKIEGO. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

Już 2 kwietnia Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego zaprasza na wyjątkowy spektakl w reżyserii Krzysztofa Materny – „Bagatela śpiewa”.

ZOBACZ TAKŻE:
Kolejne spotkania w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!” Krakowskie Centrum Muzyki coraz bliżej
Czasowe zamknięcie Muzeum Nowej Huty Krakowskie parki zmieniają się na lepsze
W piątek punkt rejestracji uchodźców czynny krócej / Пункт реєстрації на TAURON Arena Kraków – графік роботи в п'ятниця Jak łatwo przekształcić danie mięsne w roślinne?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL