Magiczny Kraków NEWSLETTER
483 fb  yt
Spędź aktywnie lato w mieście!
Spędź aktywnie lato w mieście!

23 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w szkołach. Rozpoczęły się wakacje. Nie wszystkie dzieci wyjadą w tym czasie z miasta. Dla tych, które spędzają letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i ośrodki sportowe – przygotowały bogaty program zajęć.

Konsekwencje wstrzymania budowy tramwaju do Mistrzejowic
Konsekwencje wstrzymania budowy tramwaju do Mistrzejowic

Wypłata odszkodowań w wysokości ok. 200 mln zł, rezygnacja z wyczekiwanej od lat inwestycji, a także ograniczenie możliwości wykonania innych inwestycji miejskich – takie mogą być konsekwencje przyjęcia przez radnych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, wstrzymujące finansowanie budowy tramwaju do Mistrzejowic. List w tej sprawie przed sesją Rady Miasta Krakowa wystosował prezydent Jacek Majchrowski.

7 lipca rusza remont mostu Dębnickiego
7 lipca rusza remont mostu Dębnickiego

W piątek, 7 lipca, rozpocznie się remont mostu Dębnickiego. Potrwa w sumie 5 miesięcy. Największe zmiany w organizacji ruchu drogowego planowane są na ok. 3,5 miesiąca. Co ważne, ruch na moście w trakcie remontu zostanie utrzymany (po jednym pasie w każdą stronę). Dla pieszych i rowerzystów dostępny będzie chodnik z jednej strony.

Zobacz, co słychać w Twojej dzielnicy
Zobacz, co słychać w Twojej dzielnicy

Zakończył się dwuletni cykl spotkań z mieszkańcami „Porozmawiajmy o Krakowie…”. Spotkania objęły wszystkie 18 dzielnic Krakowa. Mieszkańcy zgłaszali potrzebę szybkiego dostępu do informacji na temat tego, co się dzieje na terenie konkretnej dzielnicy. Stąd na stronie krakow.pl powstała specjalna zakładka – Dzielnice.

Linia nr 704 – dodatkowy przystanek w rejonie ul. Cystersów
Linia nr 704 – dodatkowy przystanek w rejonie ul. Cystersów

Już w najbliższą sobotę, 8 lipca, zostanie uruchomiony nowy, tymczasowy przystanek dla zastępczej linii autobusowej nr 704. Będzie on zlokalizowany na ul. Mogilskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Cystersów, w kierunku ronda Mogilskiego.

Rozbudowa ul. Stelmachów: co miesiąc spotkania online z mieszkańcami
Rozbudowa ul. Stelmachów: co miesiąc spotkania online z mieszkańcami

W poniedziałek, 3 lipca, odbyło się spotkanie władz miasta z mieszkańcami ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. W trakcie rozmów ustalono, że co miesiąc będą odbywać się spotkania online w sprawie postępów w realizacji prac budowlanych.

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu już obowiązuje
Nocny zakaz sprzedaży alkoholu już obowiązuje

1 lipca zaczęła obowiązywać uchwała Rady Miasta Krakowa, dotycząca ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży detalicznej alkoholu. Zakaz obowiązuje między północą a godz. 5.30, na terenie całego Krakowa, z wyłączeniem restauracji i barów.

KONKURS !
Wygraj bilety na Letni Festiwal Operetkowy na Wiśle!

14 lipca, o godz. 18.30 zapraszamy na koncert inauguracyjny pt. „Przetańczyć całą noc” Letniego Festiwalu Operetkowego w Operze Krakowskiej. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Kukurba & Słowiński Project na Letniej Scenia Radia Kraków – wygraj bilety!

9 lipca na „Letniej scenie Radia Kraków” spotkają się Tomasz Kukurba – altowiolista i wokalista i Stanisław Słowiński – jeden z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia. Efekty tej współpracy będzie można podziwiać na dziedzińcu Radia Kraków i oczywiście na antenie. Początek o godz. 17.05.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

7 lipca w Kinie Pod Baranami rusza doroczny festiwal Letnie Tanie Kinobranie. To dwa miesiące z najlepszymi filmami minionych miesięcy i klasyką kina. Tegoroczna – siedemnasta – edycja wakacyjnego festiwalu odbędzie się pod hasłem „Wszystkie kolory kina”.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl Bartosza Szydłowskiego „Strach i nędza 2022”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
20. urodziny Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa – wygraj upominki!

Jest takie miejsce, w którym znaleźć można cały Kraków wraz z jego działaniami, wyzwaniami i planami na przyszłość. To Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa (BIP MK). Serwis ten obchodzi w tym roku swoje 20. urodziny i z tej okazji mamy dla Was konkurs!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Szczerze o Warszawie w całym spektrum jej żywych barw i szarości. Swojskiej i nowoczesnej, biednej i bogatej, nudnej i tętniącej życiem. Dorota Masłowska zanurzyła się w świat paradoksu i jawnych sprzeczności, w miejską codzienność i ludzkie marzenia.

ZOBACZ TAKŻE:
Kontrole biletów będą w dalszym ciągu Konsultacje w sprawie przebudowy al. Solidarności
Postępy na budowie Trasy Wolbromskiej – trwa asfaltowanie Przed nami 36. ULICA Festival
Ruszamy z letnią edycją Szkoły Miejskich Ogrodników SUP i do wody! Trenuj z „Kraków w formie”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL