Magiczny Kraków NEWSLETTER
462 fb  yt
Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego!
Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego!

Od dziś, 1 lutego, aż do 2 marca mieszkańcy mogą składać wnioski do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Aby ułatwić to zadanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak uniknąć błędów podczas przygotowania projektów. Zachęcamy również do skorzystania z „Banku pomysłów” i przedstawienia propozycji na jeszcze lepszy Kraków!

Wkrótce ruszy budowa Centrum Kultury Ruczaj
Wkrótce ruszy budowa Centrum Kultury Ruczaj

W najbliższym czasie rozpocznie się budowa Centrum Kultury Ruczaj przy ul. Przyzby. Inwestycja została podzielona na pięć etapów, ostatni zakończy się w listopadzie 2024 r.

Nowa Huta zostanie ogłoszona Pomnikiem Historii
Nowa Huta zostanie ogłoszona Pomnikiem Historii

3 lutego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odbierze z rąk prezydenta kraju Andrzeja Dudy rozporządzenie ogłaszające „Kraków – zespół architektoniczny i urbanistyczny dzielnicy Nowa Huta” za Pomnik Historii. To finał wieloletnich zabiegów wielu środowisk o docenienie krajobrazu kulturowego tego obszaru i dopełnienie inicjatyw promujących dziedzictwo Nowej Huty. Uznanie roli Nowej Huty w historii Polski pozwoli rozwijać turystykę kulturową, edukację historyczną, ale też otwiera drogę do starań o wpis tej części miasta na Listę Światowego Dziedzictwa.

Pierwszy odcinek krakowskiego premetra w 2025 r.
Pierwszy odcinek krakowskiego premetra w 2025 r.

Wiosną 2023 r., po uzyskaniu decyzji ZRID, ruszą prace związane z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowym 4,5-kilometrowym odcinkiem torowiska, realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, pojedziemy pod koniec 2025 r.

LajkBike będzie elektryczny
LajkBike będzie elektryczny

30 stycznia została wybrana oferta na dostawę rowerów elektrycznych do długoterminowej wypożyczalni. Jeśli nie zostanie złożone odwołanie od wyniku przetargu, najwcześniej za 10 dni Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie będzie mógł podpisać umowę.

Kolejne spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S7
Kolejne spotkanie w sprawie drogi ekspresowej S7

Kraków pozostaje w gotowości do podejmowania dalszych działań na rzecz ochrony interesów mieszkańców w przypadku dalszego procedowania przez GDDKiA wariantów planowanej trasy, które mogłyby mieć negatywny wpływ na warunki życia w mieście.

Aleja Róż na nowo coraz bliżej
Aleja Róż na nowo coraz bliżej

Realizacja projektu z budżetu obywatelskiego „Aleja Róż na nowo” coraz bardziej zaawansowana. Obecnie układane są chodniki, widać już zarys jak duży obszar po nasadzeniach wypełniać będzie zieleń. Inwestycja ma zostać oddana w połowie tego roku.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

W najbliższą niedzielę, 5 lutego, o godz. 19.00, Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Koncert życzeń”. Główną i jedyną rolę w spektaklu gra Danuta Stenka. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Balladyna” w sobotę, 4 lutego i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w niedzielę, 5 lutego to propozycje Teatru Groteska na zbliżający się weekend. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Małe miasteczko może kryć wielką tajemnicę. Czytanie znalezionej w bibliotece książki wcale nie jest bezpiecznym sposobem na zabicie nudy. Stare opowieści na powrót ożywają, budząc dawne upiory. „Tajemnica Lost Lake” Jacqueline West to świetna powieść dla młodzieży o sile więzi między siostrami i upiornej zagadce, kryjącej się w niepozornej mieścinie.

ZOBACZ TAKŻE:
Program in vitro nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd 2023” Projekt społeczny Forum Dialogu Obywatelskiego – zaproszenie na warsztaty
Jak walczymy z bazgrołami w mieście? Rozliczenie pobytu uchodźców w obiektach zbiorowego zakwaterowania
42 nowohuckie ulice z nową nawierzchnią Muzeum Krakowa przedstawia program Roku Włodzimierza Tetmajera
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL