Magiczny Kraków NEWSLETTER
209 fb  yt
Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście
Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście

„Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście” – to hasło tegorocznej kampanii zachęcającej osoby studiujące, pracujące i żyjące w Krakowie do rozliczania podatku PIT na terenie naszego miasta. Kampania stanowi wizualną kontynuację zeszłorocznej edycji, a jej bohaterem ponownie jest jeden z krakowskich symboli – Lajkonik. Mieszkańcy Krakowa będą mogli zobaczyć go m.in. na plakatach, ulotkach, oparciach foteli w pojazdach komunikacji miejskiej, a po mieście będą kursować specjalnie oznakowane autobusy.

W ten weekend zmiana czasu - tak pojadą autobusy nocne
W ten weekend zmiana czasu - tak pojadą autobusy nocne

W nocy z 24 na 25 marca nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. Co to oznacza? Przesuwamy wskazówki zegarów z godz. 2.00 na 3.00 – śpimy więc krócej! W związku z tym nocna komunikacja miejska będzie funkcjonować na zmienionych zasadach.

Weekend bez tramwajów do Wzgórz Krzesławickich
Weekend bez tramwajów do Wzgórz Krzesławickich

W sobotę, 24 marca i niedzielę, 25 marca, w związku z wymianą zwrotnicy zostanie wyłączony ruch tramwajowy w ciągu ul. Kocmyrzowskiej, od węzła Wiadukty do pętli Wzgórza Krzesławickie. Zostanie utrzymany przejazd tramwajów w obu kierunkach w relacji ul. Kocmyrzowska (od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego) – ul. Łowińskiego.

Zapraszamy na tradycyjne święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką
Zapraszamy na tradycyjne święcenie pokarmów przed Bazyliką Mariacką

W Wielką Sobotę, 31 marca o godzinie 13.00 przed Bazyliką Mariacką Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęci wielkanocne pokarmy. Podczas uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złoży życzenia krakowianom i turystom wypoczywającym w Krakowie w czasie świąt.

Jak będą wyglądać nowe stoiska z pamiątkami i obwarzankami?
Jak będą wyglądać nowe stoiska z pamiątkami i obwarzankami?

Urząd Miasta Krakowa ogłasza konkurs na projekty stoisk handlowych z obwarzankami i pamiątkami na terenie parku kulturowego Stare Miasto. Koncepcje należy wysyłać do 17 kwietnia, po wcześniejszej rejestracji, na adres mailowy: kd.umk@um.krakow.pl.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Pierwszy weekend kalendarzowej wiosny w końcu nadszedł! A z nim wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, które chcemy Wam zaproponować. W Klubie Studio zagrają żywiołowi muzycy z grupy 5’nizza, a w Zet Pe Te jedno z objawień polskiej sceny muzycznej, czyli Bownik. Nie zapominajcie również o komiksowej wystawie w Muzeum Narodowym, a także marcowej premierze Teatru im. Juliusza Słowackiego z Andrzejem Grabowskim w jednej z głównych ról. Zapraszamy na nasz kulturalny rozkład jazdy na zbliżający się weekend!

„Czas literatury” – nowy magazyn literacki
„Czas literatury” – nowy magazyn literacki

Biblioteka Kraków przy wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego, wprowadziła na rynek nowy magazyn literacki „Czas literatury”. W piśmie publikować będą pisarze, poeci, reporterzy, tłumacze oraz krytycy. W pierwszym wydaniu znajdziemy wywiad z Ryszardem Koziołkiem, esej Jacka Bocheńskiego, wiersze m.in. Beaty Bronakowskiej, Aldony Kopkiewicz i Zygmunta Ficka, a także tekst Anny Marchewki o książce „Zapiski z domu wariatów” Christine Lavant. Redaktorem naczelnym tytułu jest Jacek Hajduk.

Jubileusz zespołu Bajm w TAURON Arenie Kraków
Jubileusz zespołu Bajm w TAURON Arenie Kraków

Cztery dekady działalności, setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów. Grupa Bajm obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności i te wyjątkowe urodziny zamierza świętować wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej. 9 listopada zespół wystąpi w TAURON Arenie Kraków.

Kraków.pl dodaj do ulubionych - zobacz nowy odcinek
Kraków.pl dodaj do ulubionych - zobacz nowy odcinek
KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Po jesiennej nostalgii i zimowym oczekiwaniu w życiu Karla Ovego Knausgårda rozkwita szczęście. Oto jego czwarte dziecko, córka, z myślą o której stworzył cykl "Cztery pory roku", ma już trzy miesiące. Czterdziestosześcioletni ojciec odczuwa jednak ulotność tych chwil i — by ocalić je od zapomnienia —  wykorzystuje swój talent… Nadchodzi "Wiosna"!

ZOBACZ TAKŻE:
Nowy bezpłatny parking dla mieszkańców otwarty! Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych!
Festiwal Misteria Paschalia - oto wydarzenia towarzyszące „Dziady” - wernisaż malarstwa Pawła Królika w Dworku Białopradnickim
„Capital Market Days” – bądź na bieżąco z Przemysłem 4.0 Memoriał Wagnera: znamy terminarz spotkań
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL