Magiczny Kraków NEWSLETTER
464 fb  yt
Tylko trzy litery i cały alfabet korzyści – rozlicz PIT w Krakowie!
Tylko trzy litery i cały alfabet korzyści – rozlicz PIT w Krakowie!

Aktywizuje i Zazielenia, Buduje i Wspiera innowacje, dba o Czystość i stawia na Udogodnienia, udziela Dotacji i organizuje Transport, Edukuje i upowszechnia Sport... – zabrakłoby liter alfabetu, by wymienić wszystkie działania, które Kraków podejmuje na rzecz zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia mieszkańców. A są one możliwe dzięki m.in. wpływom z podatku PIT rozliczanego pod Wawelem. Miasto konsekwentnie i z powodzeniem do tego zachęca w kampanii „Płacę podatki w Krakowie”.

Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej już działa
Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej już działa

We wtorek, 14 lutego, przy ul. Wielopole 17a prezydent Jacek Majchrowski zainaugurował działalność Krakowskiego Centrum Edukacji Klimatycznej. Nowe miejsce na mapie Krakowa ma na celu zwiększyć świadomość klimatyczną mieszkańców w każdym wieku.

Weź udział w konsultacjach o użytku „Słona Woda”
Weź udział w konsultacjach o użytku „Słona Woda”

Do 10 marca potrwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Słona Woda”. W tym czasie zaplanowano dyżury telefoniczne, konsultacyjne oraz spotkanie z zainteresowanymi mieszkańcami.

„Kraków w dobrym klimacie”. PrzeciwdziałajMY skutkom zmian klimatu
„Kraków w dobrym klimacie”. PrzeciwdziałajMY skutkom zmian klimatu

Hasło miejskiej kampanii nie bez powodu, po raz drugi, towarzyszy naszym działaniom mającym na celu zwiększanie świadomości mieszkańców Krakowa na temat klimatu, jego zmianach i konsekwencjach tych zmian. W tym roku ponownie skupimy się na działaniach podejmowanych przez miejskie instytucje na rzecz klimatu i na tym, co każdy z nas może zrobić, by klimatowi sprzyjać, a nie szkodzić.

Osiedle Złocień będzie miało zieloną przestrzeń do wypoczynku
Osiedle Złocień będzie miało zieloną przestrzeń do wypoczynku

Na osiedlu Złocień powstanie park ze 150 drzewami. Zgodnie z inicjatywą mieszkańców, zgłoszoną w ramach budżetu obywatelskiego, okolica ul. Domagały zostanie przekształcona w park. Pomysł krakowian zostanie jednak rozszerzony dzięki dodatkowym środkom zarezerwowanym w budżecie miasta.

MOCAK poszukuje pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków
MOCAK poszukuje pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK gromadzi zbiory przyszłego muzeum w Kossakówce i poszukuje przedmiotów, które stanowiły oryginalne wyposażenie historycznej willi, pamiątek po rodzinie Kossaków oraz fotografii ukazujących wnętrza i otoczenie tego zespołu dworsko-pałacowego.

Projekt #Ogarniam życie – rozkręcamy się
Projekt #Ogarniam życie – rozkręcamy się

„Życie jest moje, jest jedno i chcę mieć na nie wpływ” – do takiej postawy zachęca krakowską młodzież miejski projekt #Ogarniam życie, realizowany z inicjatywy prezydenta miasta pilotażowo w 40 szkołach podstawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ma wzmocnić u młodych poczucie sprawczości i inspirować ich do podejmowania wartościowych aktywności, a tym samym uchronić m.in. przed ryzykiem popadnięcia w uzależnienia.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

Teatr Bagatela (Scena na Sarego 7) zaprasza w najbliższą niedzielę 19 lutego, o godz. 17.00 na „Piosenki odnowa. Kamila Klimczak". Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Variete!

W piątek, 24 lutego, o godz. 19.00 Teatr Variete zaprasza na „VARIETE's Great Revue”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 19 lutego, o godz. 19.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Bajka o Szewczyku”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa Rebis!

„Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe” Ryana Garretta to naszpikowana barwnymi anegdotami, pełna interesujących szczegółów, zabawna i zajmująca książka łącząca naukową erudycję z żywym poczuciem humoru.

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W małej miejscowości, w starym domu, w zamrażarce odnaleziono zwłoki człowieka, który zaginął prawie sześćdziesiąt lat temu. Prokurator Rebeka Martinsson ma do rozwiązania kolejną kryminalną zagadkę. Sprawa dawno uległa przedawnieniu, czas ucieka, a by dotrzeć do prawdy trzeba przekopać się przez wiele minionych lat. Powieść „Niegodziwość ojców” została okrzyknięta najlepszym szwedzkim kryminałem 2021 roku. Jest to ostatni tom przygód prokurator Rebeki Martinsson, bohaterki popularnego cyklu kryminałów autorstwa Åsy Larsson.

ZOBACZ TAKŻE:
Spotkajmy się z BO! Webinaria i maratony pisania projektów We wtorek rusza rozbudowa ul. Żołnierskiej
Ulica Glinik w nowej odsłonie Rzeźby w Nowej Hucie przejdą renowację!
Będą cięcia wierzby w parku Krakowskim Księgi cmentarne z XIX oraz XX w. dostępne w wersji cyfrowej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL