Magiczny Kraków NEWSLETTER
417 fb  yt
Sean Penn włącza się w pomoc Krakowa dla uchodźców
Sean Penn włącza się w pomoc Krakowa dla uchodźców

Sean Penn – hollywoodzki aktor, reżyser, współzałożyciel i prezes zarządu organizacji charytatywnej CORE Response oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski będą wspólnie pomagać uchodźcom z Ukrainy i wspierać pracujących z nimi wolontariuszy. Porozumienie o współpracy podpisano dzisiaj, 23 marca, w Urzędzie Miasta Krakowa. Przed przybyciem do urzędu delegacja amerykańska odwiedziła punkt relokacyjno-informacyjny na Dworcu Głównym.

Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego
Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego

29 marca odbędzie się uroczystość przeniesienia i złożenia w Panteonie Narodowym prochów śp. Krzysztofa Pendereckiego, światowej sławy kompozytora, współtwórcy nowego oblicza polskiej muzyki w XX w., przez wiele lat związanego z Krakowem. Prochy kompozytora zostaną złożone w kryptach Panteonu Narodowego w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a sama uroczystość będzie miała charakter państwowy.

Budżet obywatelski: złóż projekt i zmieniaj Kraków!
Budżet obywatelski: złóż projekt i zmieniaj Kraków!

Do 25 kwietnia mieszkańcy Krakowa już po raz dziewiąty mogą składać swoje projekty w ramach budżetu obywatelskiego. W tym roku do ich dyspozycji przeznaczono łącznie 38 milionów złotych, to o 3 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Stacja SKA Kraków Swoszowice otwarta
Stacja SKA Kraków Swoszowice otwarta

21 marca – po kilkuletniej modernizacji – otwarto dworzec w Krakowie Swoszowicach. Inwestycja została zrealizowana przez PKP SA. Miasto przy współudziale kolei przebudowało sąsiednią stację kolejową Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz wybudowało parking typu P+R, których oddanie do użytku nastąpi w drugim kwartale br.

MakeKRK - razem w walce o czyste powietrze
MakeKRK - razem w walce o czyste powietrze

Już 30 marca o godz. 16.00 w siedzibie Sano Centre przy ul. Czarnowiejskiej 36, w budynku C5 odbędzie się pierwsze spotkanie makeKRK – wydarzenia mającego na celu stworzenie kilku zespołów roboczych, które będą pracować nad antysmogowymi rozwiązaniami problemu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. W programie wiele ciekawych prezentacji, a także wielka burza mózgów.

Powstaje koncepcja dla połączenia ul. Przykopy z ul. Beskidzką
Powstaje koncepcja dla połączenia ul. Przykopy z ul. Beskidzką

Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji budowy połączenia ul. Przykopy z ul. Beskidzką w Podgórzu Duchackim. Konsultacje rozpoczną się 29 marca, a zakończą 29 kwietnia.

Zmiany na Wesołej. Dawny budynek Kliniki Urologii rodzinną restauracją
Zmiany na Wesołej. Dawny budynek Kliniki Urologii rodzinną restauracją

Rewitalizacja zabytkowego budynku, ogródek gastronomiczny, polska kuchnia z daniami charakterystycznymi dla regionu. Na Wesołej powstanie rodzinna restauracja.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Sonia Draga!

Chrisa Cartera za specjalnie nie trzeba przedstawiać – zwłaszcza amatorom mrocznych i mocnych thrillerów. Kiedyś policyjny psycholog, obecnie autor poczytnych książek ma niebywały talent do tworzenia historii, które wciągają od pierwszej strony. Nie inaczej jest tym razem. „Nocny prześladowca” to thriller kryminalny, od którego trudno się oderwać.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Teatr Ludowy zaprasza w piątek, 25 marca na spektakl „Głos ludzki / Piaf” (Scena Pod Ratuszem) a dzień później na „Akt równoległy”. Na oba wydarzenia możecie wygrać bilety w naszych konkursach!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. W ten wyjątkowy weekend nie mogło zabraknąć również specjalnego spektaklu w Teatrze KTO. W sobotę, 26 marca o godz. 19.00 zobaczyć będzie można niezwykłą realizację Adama Ziajskiego pt. „Nie mów nikomu” a 29 marca „Początek końca”.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Kandyd czyli Optymizm” to spektakl na który w najbliższy piątek, 25 marca o godz. 19.00 zaprasza Teatr Groteska. Weź udział w konkursie, w którym nagrodą są bilety na przedstawienie!

KONKURS !
Wygraj bilety na premierę w Teatrze Bagatela!

Teatr Bagatela zaprasza w najbliższą sobotę, 26 marca o godz. 19.15 na premierę spektaklu "Wesele Figara" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wyjątkowe wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Gaja Grzegorzewska, znana autorka wciągających kryminałów, debiutuje w świetnym stylu w gatunku science fiction. Walka o przetrwanie w kosmosie, okrutne zbrodnie, samobójcza misja, nietypowa bohaterka i międzygatunkowy romans w świecie, który dyskryminuje to co nieludzkie. „Selkis” to najeżona niebezpieczeństwami i niesamowitymi przygodami podróż w głąb kosmosu. Nietuzinkowa space opera z intrygującym wątkiem kryminalnym.

KONKURS !
Wygraj bilety na Festiwal Komiksu w Kinie Pod Baranami!

Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmowe, towarzyszące 11. Krakowskiemu Festiwalowi Komiksu. Na ekranie: adaptacja komiksu „Insekt” Saschy Hommera oraz komplet odcinków animowanego serialu „Jak zostałem Superłotrem”, zrealizowanego przez Krzysztofa Ostrowskiego.

KONKURS !
Wygraj bilety do Klubu Studio!

Klub Studio zaprasza 26 marca na wyjątkowe wydarzenie. Legendarna grupa Dżamble (z Andrzejem Zauchą na czele) dokładnie 51 lat temu wydała płytę „Wołanie o słońce nad światem”. W ten niezapomniany sobotni wieczór Marta Zalewska wraz ze swoją Orkiestrą przypomni utwory z tego albumu, jednocześnie przywołując niezwykłą atmosferę tamtego czasu. To wydarzenie, którego nie wolno przegapić!

ZOBACZ TAKŻE:
Kraków przekaże miastu Lwów pięć autobusów Aukcja na najem lokalu w Sukiennicach
Od soboty tramwaje wracają do Borku Fałęckiego Czas na zgłoszenia do 11. edycji Konkursu o Nagrodę Teatralną im. S. Wyspiańskiego
Wyprzedź raka mammografią - profilaktyka raka piersi Skutki klimatyczne diety mięsnej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL