Magiczny Kraków NEWSLETTER
338 fb  yt
Propozycje nowych stawek za bilety komunikacji miejskiej
Propozycje nowych stawek za bilety komunikacji miejskiej

W związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa i mniejszymi wpływami z biletów (od marca do maja o blisko 50 mln zł), miasto zostało zmuszone do zracjonalizowania stawek za bilety komunikacji miejskiej i dostosowania do potrzeb przewozowych. Projekt uchwały w tej sprawie został przekazany radnym miejskim. Jeśli zostanie przegłosowany, zmiany mogłyby wejść w życie 1 grudnia tego roku.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 1 i 10
Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 1 i 10

W sobotę, 12 września rozpoczną się prace remontowe przy torowisku tramwajowym na ul. św. Gertrudy. W tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od przystanku „Poczta Główna” do przystanku „Św. Gertrudy” – swoje trasy zmienią linie nr 1 i 10.

W weekend zamknięcie mostu Nowohuckiego
W weekend zamknięcie mostu Nowohuckiego

W najbliższy weekend ponownie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów będzie remontowany most Nowohucki. Swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 113, 174, 178 i 578.

Przedsiębiorco, sięgnij po mikropożyczkę!
Przedsiębiorco, sięgnij po mikropożyczkę!

Miasto Kraków rusza z drugim etapem pomocy dla przedsiębiorców. Jak wynika z danych statystycznych, około 46 tys. mikrofirm działających pod Wawelem nie skorzystało jeszcze z mikropożyczki. – Szacujemy, że gdyby te podmioty zdecydowały się na złożenie wniosku, do krakowskiej gospodarki udałoby się wprowadzić dodatkowe 230 mln zł – mówi Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ds. obsługi mieszkańców.

Wciąż można składać wnioski o zasiłki i świadczenia
Wciąż można składać wnioski o zasiłki i świadczenia

Krakowskie Centrum Świadczeń przypomina, że nadal można składać wnioski o zasiłki rodzinne wraz z dodatkami, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz o przyznanie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2020/2021.

Blok porodowy w „Żeromskim” już po remoncie
Blok porodowy w „Żeromskim” już po remoncie

Przebudową bloku porodowego zakończyła się modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Domowo i przytulnie zrobiło się za sprawą m.in. dzięki miejskiej dotacji w wysokości 350 tys. zł przeznaczonej na realizację zadania.

Weekendowy przewodnik kulturalny!
Weekendowy przewodnik kulturalny!

To będzie filmowy weekend w Krakowie! Wirtualnie będziecie mogli poczuć się jak podczas majówki, bo rozpocznie się 13. edycja festiwalu 13. Mastercard OFF Camera. W Kinie pod Baranami z kolei zobaczymy filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Zajrzymy również do teatru i na kiermasz książki.

Mastercard OFF CAMERA zainauguruje platformę PLAY KRAKÓW
Mastercard OFF CAMERA zainauguruje platformę PLAY KRAKÓW

Pięć filmów starannie wybranych przez organizatorów festiwalu Mastercard OFF CAMERA będzie można zobaczyć tylko na platformie PLAY KRAKÓW przez miesiąc – począwszy od 11 września. To nie koniec atrakcji, jakie zostały przygotowane dla osób, które zalogują się na platformę pełną krakowskiej kultury.

Przed nami 3. Krakowski Kiermasz Książki
Przed nami 3. Krakowski Kiermasz Książki

Zapraszamy na trzeci tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki, który odbędzie się 11-13 września od godz. 10.00 do 20.00 na placu św. Ducha. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Groza i fascynacja. Kim naprawdę byli najsłynniejsi zbrodniarze międzywojennej Polski? Jak opisywała ich ówczesna prasa? Jak postrzegało ich społeczeństwo? Najnowsza książka Kamila Janickiego odsłania mroczne oblicze dwudziestolecia międzywojennego – jej bohaterami są seryjni mordercy.

ZOBACZ TAKŻE:
Poprawią się warunki w dwóch kolejnych żłobkach „Mój pierwszy biznes” – zgłoś plan do 30 września
Łaźnia Nowa zainauguruje nowy sezon „Granicami otwartymi” Dni Pamięci Ofiar Gestapo: w rocznicę Akcji AB
„Kraków po II wojnie światowej” – spacer z przewodnikiem Osiemnastka, czyli #młodość
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL