Magiczny Kraków NEWSLETTER
433 fb  yt
Przejazd techniczny tramwaju wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. T. Ptaszyckiego
Przejazd techniczny tramwaju wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. T. Ptaszyckiego

12 lipca odbył przejazd próbny tramwaju po zmodernizowanym odcinku al. Jana Pawła II i ul. T. Ptaszyckiego. Na przebudowaną trasę tramwaje wrócą pod koniec lipca. Tymczasem już od dziś na al. Jana Pawła II wprowadzone zostały ułatwienia dla kierowców.

Ale jazz! Przed nami 15. Krakowska Noc Jazzu
Ale jazz! Przed nami 15. Krakowska Noc Jazzu

Plenerowe sceny, muzealne dziedzińce i oczywiście klimatyczne kluby i kawiarnie – przed nami 15. edycja Nocy Jazzu, podczas której wystąpią między innymi Grażyna Auguścik z zespołem, Kuba Więcek, Paulina Przybysz, The Flash oraz Philip Lassiter Show. Czy da się wziąć udział w ponad dwudziestu koncertach w trakcie jednej nocy? Sprawdzimy już 16 lipca.

Druga pula biletów na mecz Igi Świątek już w sprzedaży
Druga pula biletów na mecz Igi Świątek już w sprzedaży

23 lipca odbędzie się pokazowy mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”. W TAURON Arenie Kraków zobaczymy najlepszych polskich i ukraińskich tenisistów. Zagrają, aby wesprzeć najmłodszych mieszkańców Ukrainy. 11 lipca rozpoczęła się sprzedaż drugiej puli wejściówek na to wydarzenie. 5 tys. biletów jest dostępnych za pośrednictwem strony www.igaswiatek.pl.

Jest plan na Nowe Miasto – zgłoś swoje uwagi
Jest plan na Nowe Miasto – zgłoś swoje uwagi

Do 27 lipca można zgłaszać uwagi do projektu planu zagospodarowania dla obszaru „Nowe Miasto”. Jest to strategiczny projekt miejski, który planowany jest w rejonie Płaszowa i Rybitw, w południowo-wschodniej części Krakowa.

Od soboty komunikacja miejska nie przejedzie ulicami Basztową i Długą
Od soboty komunikacja miejska nie przejedzie ulicami Basztową i Długą

W związku z realizacją drugiego etapu gwarancyjnego remontu nawierzchni w torowisku na skrzyżowaniach ul. Basztowej i ul. Długiej (zachodnia strona skrzyżowania), od soboty, 16 lipca na około tydzień zostanie wyłączony ruch tramwajów i innych pojazdów na odcinku Stary Kleparz – Teatr Bagatela. Ze względu na planowane prace od 16 lipca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Trwa kolejny etap prac w parku Bednarskiego
Trwa kolejny etap prac w parku Bednarskiego

W ramach prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego na początku lipca rozpoczął się kolejny etap, obejmujący swoim zakresem tzw. zalesienie. Dotychczas wykonywane prace przedłużyły się ze względu na niekorzystną sytuację na rynku materiałów potrzebnych do remontu, w związku z czym przez miesiąc teren całego parku jest niedostępny dla mieszkańców. Pierwsza zrewitalizowana część parku zostanie udostępniona krakowianom w sierpniu.

 „The Guardian” zachęca do odwiedzenia Krakowa
„The Guardian” zachęca do odwiedzenia Krakowa

Kraków to jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W najbliższą niedzielę, 17 lipca, o godz. 17.00 Teatr Bagatela zaprasza ul. Sarego 7 na recital Kamili Klimczak – „Piosenki odnowa”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wszyscy obawiamy się amnezji – stanu, w którym tracimy zdolność zapamiętywania. I słusznie. Co jeśli nawet niewielka luka w pamięci kryje niebezpieczną tajemnicę? „Żona”, nowy thriller psychologiczny Shalini Boland niepokoi wiszącą w powietrzu zmową milczenia i zaskakuje nieprzewidzianymi zwrotami akcji. Na pewno przypadnie do gustu wielbicielom „Dziewczyny z pociągu” i „Zaginionej Dziewczyny”.

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami trwa 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Impreza potrwa przez dwa wakacyjne miesiące. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Alex Henry Foster and The Long Shadows – wygraj bilety na koncert!

21 lipca w Zaścianku zagra kanadyjski artysta: Alex Henry Foster and The Long Shadows w ramach trasy "Not All Wonders Have Been Lost". Weź udział w konkursie i wygraj bilety! 

KONKURS !
Wygraj bilety do Ogrodu Doświadczeń!

Wystarczy jedno kliknięcie, by odbyć podróż do lat, gdzie na ulicach królował Fiat 126 p, a w co drugim domu był telewizor Wisła czy radio Stolica. Dowiedz się więcej o digitalizacji zbiorów Muzeum Inżynierii i Techniki i wygraj bilet do Ogrodu Doświadczeń!

ZOBACZ TAKŻE:
Trenuj w Krakowie! 16 lipca zajęcia biegowe, a 17 lipca ogólnorozwojowe dla najmłodszych Programy polityki zdrowotnej dla mieszkańców
Nocne prace na al. A. Mickiewicza i al. J. Słowackiego Skwer Wolnej Ukrainy otwarty
Nie taki smok straszny, jak go… mappują Państwo Klimatyczni edukują krakowian jak chronić zieleń miejską
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL