Magiczny Kraków NEWSLETTER
479 fb  yt
Zielony Ład w Krakowie
Zielony Ład w Krakowie

6 czerwca podczas ekologicznego pikniku rodzinnego w parku Jordana zastępca prezydenta Jerzy Muzyk zaprezentował opracowanie Krakowski Zielony Ład – Porozumienie Green City Accord. Nowy dokument jest aktualizacją zeszłorocznej edycji Krakowskiego Zielonego Ładu, który zbiera inicjatywy proekologiczne i proklimatyczne realizowane przez miasto w jednym miejscu.

Komunikacja miejska w długi weekend
Komunikacja miejska w długi weekend

Podczas długiego weekendu, związanego ze świętem Bożego Ciała, w dniach 8–11 czerwca (czwartek–niedziela), zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie.

Przyjdź na otwarcie kładki i zbadaj stan swojego roweru
Przyjdź na otwarcie kładki i zbadaj stan swojego roweru

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na akcję „Rower na właściwym torze”, czyli kontrole jednośladów z okazji otwarcia mostu kolejowego z przeprawą pieszo-rowerową przez Wisłę. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w godz. 10.00–18.00, u zbiegu ulic Halickiej i Podgórskiej.

Bezkolizyjny transport szynowy: rozpoczęły się konsultacje społeczne
Bezkolizyjny transport szynowy: rozpoczęły się konsultacje społeczne

Prezydent Jacek Majchrowski zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące aspektów środowiskowych pierwszego etapu krakowskiego premetra. Trasa szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego ma połączyć okolice domu handlowego Wanda z ulicą Piastowską. Konsultacje rozpoczęły się w poniedziałek, 5 czerwca.

Koniec utrudnień na skrzyżowaniu ul. Bratysławskiej i Wybickiego
Koniec utrudnień na skrzyżowaniu ul. Bratysławskiej i Wybickiego

Dobra informacja dla kierowców i pieszych. 15 czerwca zostanie otwarte dla ruchu przebudowane skrzyżowanie ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego.

Rozmawiali o potrzebach mieszkańców Zwierzyńca
Rozmawiali o potrzebach mieszkańców Zwierzyńca

We wtorek, 6 czerwca, odbyło się spotkanie kończące dwuletni cykl „Porozmawiajmy o Krakowie”. Ostatnim punktem spotkań z mieszkańcami krakowskich dzielnic był Zwierzyniec. O planach, postulatach i pomysłach na nowe inwestycje dyskutowali z mieszkańcami zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig oraz przedstawiciele miejskich instytucji.

Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic
Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

Wybrane kwestie projektowe linii tramwajowej do Mistrzejowic nadal wymagają wyjaśnień, dlatego zdecydowano, że odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Będą prowadzone w formule online. Pierwsze zaplanowane jest na poniedziałek, 12 czerwca.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Barakah!

Teatr Barakah zaprasza na spektakl „Inni ludzie”, oparty na fragmentach ostatniej powieści autorstwa Doroty Masłowskiej. Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na spektakl, grany w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 19.00. 

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Insignis!

Seria książek o Slough House autorstwa Micka Herrona to, jak przyznają znawcy tematu, jedna z najlepszych serii szpiegowskich wszech czasów. Powieść „Londyńskie zasady” – kolejna część cyklu jest tego dobrym przykładem.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Wybierz się nad Bałtyk w towarzystwie wyjątkowego przewodnika, by odkryć tajemnice najmłodszego morza na świecie.

ZOBACZ TAKŻE:
Igrzyska Europejskie – zmiany w organizacji ruchu drogowego W Boże Ciało płatny postój w strefie
Godziny pracy magistratu w dniach 9–10 czerwca W niedzielę zabytkowe tramwaje na dwóch liniach
Zajęcia rowerowe dla dzieci i młodzieży Koncert finałowy festiwalu Black or White już 10 czerwca!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL