Magiczny Kraków NEWSLETTER
244 fb  yt
Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie
Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie

Prezydent Jacek Majchrowski złożył ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Miasta Krakowa VIII kadencji. Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa odbyło się w środę, 21 listopada, w samo południe w sali obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych. Sesję prowadziła radna Teodozja Maliszewska.

Kraków otwarty na wielokulturowość
Kraków otwarty na wielokulturowość

Miasto Kraków otwiera się na relacje międzykulturowe. Realizuje tym samym program, który wspiera postawy tolerancji i przyjaznego nastawienia do osób o innej narodowości.

Remont torowiska na ul. Wielickiej. Zmiany w kursowaniu tramwajów
Remont torowiska na ul. Wielickiej. Zmiany w kursowaniu tramwajów

Od najbliższej soboty, 24 listopada, aż do niedzieli, 9 grudnia, prowadzona będzie awaryjna naprawa torowiska na węźle „Dworcowa” przy ulicy Wielickiej. W tym czasie wyłączony będzie ruch tramwajowy od skrzyżowania ul. Na Zjeździe i Limanowskiego do wjazdu na estakadę tramwajową. Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii nr 3, 6, 11, 24, 69 i 73. Uruchomione zostaną linie czasowe nr 76, 77, 79 i 703.

Od soboty zmiany w komunikacji miejskiej do Bronowic
Od soboty zmiany w komunikacji miejskiej do Bronowic

W sobotę 24 listopada, rozpocznie się drugi etap przebudowy ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Przed nami ostatni weekend listopada. Czas szybko leci i coraz częściej wybiegamy myślami w stronę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zanim dopadnie nas przedświąteczna gorączka skorzystajmy z bogatej oferty kulturalnego Krakowa.

Skorzystaj z darmowych porad notariuszy!
Skorzystaj z darmowych porad notariuszy!

Porozmawiaj z notariuszem o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku – to hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 24 listopada. W Krakowie bezpłatną pomoc prawną będzie można uzyskać w hotelu Pałac Bonerowski na ul. św. Jana 1.

Krakowska tradycja zaklęta w świątecznej dekoracji miasta!
Krakowska tradycja zaklęta w świątecznej dekoracji miasta!

Już niedługo w Krakowie rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Inspiracje zostały zaczerpnięte z twórczości artystów związanych z miastem, Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej. Nowością tegorocznej dekoracji będzie świetlny napis KRAKÓW w świątecznej oprawie.

NOWA Księgarnia na os. Zgody 7!
NOWA Księgarnia na os. Zgody 7!

Po uroczystej inauguracji działania nowego punktu informacji i miejsca spotkań w Nowej Hucie przyszedł czas na kolejne nowe otwarcie – tym razem NOWEJ Księgarni, która mieścić się będzie właśnie w punkcie Zgody 7. W księgarni czytelnicy znajdą szeroką ofertę książek dla dzieci, literaturę współczesną, komiksy, albumy, reportaże, kryminały i powieści obyczajowe, jak również będą mogli wziąć udział z warsztatach czy spotkaniach autorskich. Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na otwarcie księgarni w czwartek, 22 listopada, o godzinie 13.00. Operatorami NOWEJ będą znani aktywiści z Nowej Huty Agnieszka i Jacek Dargiewiczowie – założyciele Fundacji Faktor Kultura, właściciele popularnego nowohuckiego Klubu Kombinator.

Już w lutym Hans Zimmer Tribute Show w Krakowie
Już w lutym Hans Zimmer Tribute Show w Krakowie

Już 2 lutego 2019 r. po raz pierwszy w TAURON Arenie Kraków Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. 

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Świat oczami Lema. Nauka, literatura i wizje przyszłości, z których wiele stało się rzeczywistością do zdobycia w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Krakowska pomoc dla rodziny w kryzysie Opieka nad bezdomnymi zwierzętami: ruszają konsultacje
Niezwykły konkurs na pocztówki z Krakowa „Mural na 100-lecie AGH” - weź udział w głosowaniu
Razem przeciw HIV - czerwona kokardka zaświeci w Krakowie Zapraszamy na ostatnią rowerową wycieczkę z przewodnikiem
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL