Magiczny Kraków NEWSLETTER
287 fb  yt
Od października powrót tramwajów do Bronowic
Od października powrót tramwajów do Bronowic

Z końcem września zakończą się główne prace na ul. Karmelickiej. Ze względów technologicznych (tężenie zaprawy, w której osadzona jest kostka brukowa) ruch nie zostanie od razu wznowiony.

Przy ul. Mogilskiej załatwisz sprawy z planem i budową
Przy ul. Mogilskiej załatwisz sprawy z planem i budową

Trwają przygotowania do uruchomienia nowej lokalizacji Urzędu Miasta Krakowa. Wkrótce do budynku przy ulicy Mogilskiej 41 przeprowadzą się dwie blisko współpracujące ze sobą komórki: Wydział Architektury i Urbanistyki oraz Wydział Planowania Przestrzennego. Większa i czytelnie zorganizowana przestrzeń podniesie komfort obsługi mieszkańców, a szybki przepływ informacji między wydziałami usprawni też proces sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

W czwartek rusza sezon grzewczy
W czwartek rusza sezon grzewczy

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie w czwartek, 19 września rozpocznie dostawę ciepła do wszystkich odbiorców. W związku z tym, odbiorcy energii cieplnej w Krakowie i Skawinie są proszeni o zabezpieczenie instalacji wewnętrznych w budynkach. MPEC przypomina również, że rezygnacja z dostawy energii cieplnej może nastąpić na indywidualny wniosek odbiorcy, podpisany przez upoważnioną osobę.

Malowanie znaków w nowej Strefie Płatnego Parkowania trwa
Malowanie znaków w nowej Strefie Płatnego Parkowania trwa

Nowe znaki drogowe, koperty, piktogramy i białe linie pojawiły się już na większości ulic w Śródmieściu, Krowodrzy oraz w Podgórzu. Od niedzieli, 22 września Strefa Płatnego Parkowania rozrośnie się o kilkadziesiąt nowych ulic. To odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy bardzo często spotykali się z ciągle zajętymi miejscami postojowymi przez samochody spoza najbliższego sąsiedztwa, a nawet województwa.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kraków po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania potrwa do 22 września i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – chodźmy razem!”.

Sobota bez tramwajów na ulicy Kościuszki
Sobota bez tramwajów na ulicy Kościuszki

W najbliższą sobotę, 21 września, wyłączony zostanie ruch tramwajów na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki. Wszystko z powodu koniecznych prac utrzymaniowych przy torowisku.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Ten weekend warto spędzić w Nowej Hucie! Znaleźliśmy przynajmniej kilka dobrych powodów - koncerty, warsztaty i spacery po dzielnicy. Poza tym w TAURON Arenie czarować swoim głosem będzie Michael Buble, a księgarnie z piątku na sobotę zaproszą do siebie czytelników! Nie przegapcie naszego przewodnika po kulturalnym Krakowie.

Festiwal Conrada pojawi się w całym mieście!
Festiwal Conrada pojawi się w całym mieście!

Już nie tylko Rynek Główny, ale również Nowa Huta, Zabłocie czy Krowodrza. Festiwal Conrada pojawi się w całym mieście! Spotkania z autorami, krytykami, tłumaczami i artystami; audycje radiowe, wystawy, warsztaty i spacery – to tylko część wydarzeń towarzyszących 11. edycji tego festiwalu. W bogatym programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie!

Festiwal KultURO – rockowo o urologii
Festiwal KultURO – rockowo o urologii

Ostre rockowe brzmienie w służbie profilaktyki urologicznej? Takie połączenie możliwe jest tylko w Krakowie. Po raz piąty prof. Piotr Chłosta, Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Kierownik Katedry i Kliniki Urologii CM UJ zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań urologicznych, otwartych rozmów o profilaktyce i dobrej zabawy – wszystko w ramach odbywającego się w dniach 23-28 września Festiwalu KultURO.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Tracheotomia prezydenta Kennedy’ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku… O tym przeczytacie w książce Arnolda van de Laara pt.  "Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii", którą Wam dziś polecamy!

ZOBACZ TAKŻE:
Pchła Szachrajka zawita do Teatru Groteska „Uwaga! Fałszerstwo” – nowa wystawa w MNK
Niedzielne warsztaty w Muzeum Archeologicznym dla dzieci Travenalia już wkrótce w Krakowie
Podróżuj rowerem po Krakowie w ramach ETZT Krakowski Festiwal Chustowy dla młodych mam i ojców
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL