Magiczny Kraków NEWSLETTER
348 fb  yt
Budżet na trudne czasy – Kraków ma plan na 2021 rok
Budżet na trudne czasy – Kraków ma plan na 2021 rok

Podobnie jak inne samorządy, Kraków układa swój plan finansowy w warunkach trwającej epidemii. Choć odbije się ona na dochodach, miasto zamierza w przyszłym roku zrealizować kilkaset zadań inwestycyjnych, ważnych zarówno dla mieszkańców, jak i zmagającej się z kryzysem lokalnej gospodarki. W poniedziałek, 16 listopada prezydent Jacek Majchrowski przedłożył radnym propozycję planu dochodów i wydatków na kolejny rok budżetowy.

Miasto wykupi obszar Górki Pychowickiej
Miasto wykupi obszar Górki Pychowickiej

Uroczysko Górka Pychowicka to kolejny teren zielony, który nabędzie miasto Kraków. Obszar położony na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego obejmuje 10 hektarów.

Budowa linii KST do Górki Narodowej: zmiany w organizacji ruchu
Budowa linii KST do Górki Narodowej: zmiany w organizacji ruchu

W związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej od poniedziałku, 23 listopada wprowadzone będą kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Pachońskiego i Zielińskiej.

Pandemia przyspiesza wykorzystanie dostępnych e-usług
Pandemia przyspiesza wykorzystanie dostępnych e-usług

Sytuacja epidemiologiczna wymaga, aby administracja zapewniła klientom komfort załatwiania spraw urzędowych oraz pomoc obywatelom przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Krakowski Urząd Stanu Cywilnego zachęca, by jak najwięcej spraw załatwiać elektronicznie przy pomocy elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP czynnej przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni w roku.

Samochody wrócą na ulicę Krakowską
Samochody wrócą na ulicę Krakowską

Wykonawca realizujący przebudowę ulicy Krakowskiej poinformował, że do końca tygodnia zakończy prace związane z wdrożeniem oznakowania. Tym samym w najbliższy weekend na ul. Krakowską powróci ruch samochodowy.

Nie (i)graj z lekami. W grę wchodzi Twoje zdrowie – trwa kampania NFZ
Nie (i)graj z lekami. W grę wchodzi Twoje zdrowie – trwa kampania NFZ

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej pięć leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji, o czym przypomina trwająca kampania NFZ „Świadomy pacjent – skuteczna terapia” zorganizowana pod hasłem „Nie (i)graj z lekami. W grę wchodzi Twoje zdrowie”.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

Brakuje Wam koncertów, festiwali filmowych czy premier teatralnych? Macie możliwość skosztować wszystkich tych aktywności w najbliższy weekend - tyle że w wersji online! Zapraszamy na Synestezje, Etiudę i Animę, do Filharmonii i Teatru Barakah. 

Kraków wybiera swoje ulubione księgarnie
Kraków wybiera swoje ulubione księgarnie

Od 16 listopada do 13 grudnia na stronie internetowej ksiegarnie.miastoliteratury.pl można oddawać głosy na 33 niezależne księgarnie i antykwariaty, bez których nie wyobrażamy sobie życia kulturalnego w naszym mieście. Czwarta edycja akcji „Wybieramy Księgarnie Roku” przebiega pod znakiem pandemii koronawirusa i coraz trudniejszej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorców. Głosując i kupując książki w lokalnych księgarniach, można wygrać książki i upominki.

Weź udział w Aukcji Wielkiego Serca
Weź udział w Aukcji Wielkiego Serca

Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Edward Hartwig, Ryszard Horowitz, Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Stanisław Rodziński, Wilhelm Sasnal, Jacek Sienicki, Franciszek Starowieyski, Marek Sobczyk, Natalia LL, Jan Tarasin – to tylko część nazwisk wybitnych polskich artystów, których dzieła można licytować w XXIX Aukcji Wielkiego Serca.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Rebis!

„Księga bezimiennej akuszerki” Meg Elison została nazwana „Opowieścią podręcznej” w świecie postapokaliptycznym. Nie bez powodu. Książka opisuje  świat  po apokalipsie i to, jaką rolę pełnią w nim kobiety.

KONKURS !
Wygraj najnowszą książkę polskiej noblistki!

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie. "Czuły narrator" to pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla.

ZOBACZ TAKŻE:
Przyszłość Wesołej – weź udział w konferencji Jak będzie wyglądał park przy ul. Karmelickiej?
Odpędź przygnębienie! Wsparcie dla uczniów, nauczycieli i rodziców Młodzieżowe Prezentacje Teatralne – konkurs
„Sztuka edukacji. Fotografie w działaniu” – konferencja on-line Osadzanie chochoła, czyli pamiątka słynnego wesela w Rydlówce
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL