Magiczny Kraków NEWSLETTER
333 fb  yt
Złota Pinezka Google’a dla Wawelu!
Złota Pinezka Google’a dla Wawelu!

Z okazji piętnastolecia uruchomienia Google Maps przyznano statuetki Złote Pinezki – czyli wyróżnienia dla najlepszych atrakcji turystycznych w kraju. Na polskiej liście znalazło się 16 miejsc – po jednym z każdego województwa. W Małopolsce zwyciężył Wawel, który ma już ponad 100 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen wynosi 4,7.

Wakacyjny przewodnik kulturalny! [KONKURS]
Wakacyjny przewodnik kulturalny! [KONKURS]

Sierpniowe koncerty i seanse plenerowe - brzmi jak idealny plan na weekend! Dokładamy do tego wizytę w teatrze i przedpremiery w kinach - o tym przeczytacie w naszym cotygodniowym kulturalnym przewodniku.

77. Tour de Pologne: komunikacja miejska
77. Tour de Pologne: komunikacja miejska

W niedzielę, 9 sierpnia na terenie Krakowa oraz okolicznych gmin, obsługiwanych przez linie aglomeracyjne, odbędzie się finisz 5. etapu i zakończenie 77. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour oraz 4. etap wyścigu Tour de Pologne Junior.

77. Tour de Pologne: organizacja ruchu
77. Tour de Pologne: organizacja ruchu

W niedzielę, 9 sierpnia w Krakowie odbędzie się finisz 5. etapu i zakończenie 77. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. W związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy, a także 4. etapu Tour de Pologne Junior, będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Informator dla klientów Wydziału Spraw Administracyjnych
Informator dla klientów Wydziału Spraw Administracyjnych

Wydział Spraw Administracyjnych przygotował zaktualizowany informator dla osób załatwiających sprawy, m.in. z zakresu ewidencji ludności, dowodów osobistych, działalności gospodarczej.

Coraz więcej wyremontowanych torowisk
Coraz więcej wyremontowanych torowisk

Ostatnie trzy lata to ogromna zmiana w zakresie poprawy infrastruktury tramwajowej. Udało się zmodernizować ciąg do Bronowic wraz z pętlą w Bronowicach oraz ul. Karmelicką. Nowe torowisko oddano w ramach rozbudowy ul. Igołomskiej, wkrótce zakończy się przebudowa ul. Krakowskiej. W tym czasie na torach intensywnie pracowały ekipy utrzymaniowe. W planach na kolejne lata są dalsze inwestycje torowe na ulicach Starowiślnej, Kościuszki i Zwierzynieckiej, al. Solidarności czy ul. Ptaszyckiego.

Krakowianie chętnie korzystają z Paczkomatu Urząd 24
Krakowianie chętnie korzystają z Paczkomatu Urząd 24

1 lipca uruchomiono trzy specjalistyczne Paczkomaty Urząd 24. Pozwalają one mieszkańcom załatwiać sprawy urzędowe bez potrzeby wchodzenia do budynku i bezpośredniego kontaktu z urzędnikami. Jak się okazuje, to rozwiązanie przypadło do gustu krakowianom.

Obce, a niedługo swojskie – nowe ssaki w krakowskim zoo
Obce, a niedługo swojskie – nowe ssaki w krakowskim zoo

Na początku wakacji w krakowskim ogrodzie zoologicznym zamieszkały zwierzęta o trudnych do zapamiętania nazwach – mangustoliski afrykańskie i binturongi orientalne. To dwa gatunki drapieżnych ssaków. Przyjechały do Lasu Wolskiego z Czech i Węgier.

Zapraszamy na wirtualną lekcję śpiewania „Kadrówka 1914”
Zapraszamy na wirtualną lekcję śpiewania „Kadrówka 1914”

W tym roku z powodu epidemii nie spotkamy się na Małym Rynku, aby śpiewająco świętować rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów. Będziemy jednak wspominać te ważne wydarzenia i świętować inaczej - Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała muzyczno-filmową opowieść o szlaku bojowym I Kompanii Kadrowej. Premiera wideoklipu została zaplanowana na 6 sierpnia.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Warszawa 1920" Adama Zamoyskiego to wyjątkowa publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najważniejszych w dziejach świata. W setną rocznicę wydarzenia proponujemy zatem tę ciekawą lekturę i zapraszamy do udziału w konkursie.

ZOBACZ TAKŻE:
Zbliża się 13. Noc Cracovia Sacra Weź udział w konkursie „Podgórze KRĘCI”
Sierpniowe wystawy w NCK Biblioteka Kraków zaprasza na rodzinny piknik
10 sierpnia ruszają prace serwisowe na węźle „Poczta Główna” Remont ul. Krakowskiej dobiega końca
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL