Magiczny Kraków NEWSLETTER
277 fb  yt
Bądź eko – pij kranowiankę!
Bądź eko – pij kranowiankę!

Lipiec to światowy miesiąc bez plastiku, dlatego Wodociągi Miasta Krakowa przekonują krakowskich restauratorów, aby swoim klientom serwowali wodę prosto z kranu. Wszystko w ramach akcji „W Krakowie pijemy kranowiankę”.

Nowe propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania
Nowe propozycje zmian w Strefie Płatnego Parkowania

Zarząd Transportu Publicznego skierował do Rady Miasta Krakowa projekt uchwały powołującej Śródmiejską Strefę Płatnego Parkowania. Główne zmiany to pobór opłat w weekend i zwiększenie dostępności miejsc postojowych. Radni dyskutują dziś nad projektem podczas pierwszego czytania.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na półmetku
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na półmetku

Po zakończeniu podstawowego etapu rekrutacji w krakowskich samorządowych szkołach podstawowych zwolniło się 1436 dodatkowych miejsc – tylu kandydatów nie zdecydowało się na podjęcie nauki w klasach, do których zostali zakwalifikowani. Łączna liczba miejsc wolnych, na które od czwartku, 11 lipca będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca, wynosi 3908. Informacje o nich kandydaci mogą znaleźć w systemie elektronicznym Omikron.

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem?

Wakacje to dla większości z nas czas urlopu i wypoczynku. Niestety nie dla złodziei, którzy w gorące letnie dni nie próżnują. W wakacyjnych miesiącach w sposób wzmożony wykorzystują naszą ograniczoną czujność. Dlatego apelujemy, aby przed wyjazdem na wypoczynek, dobrze zabezpieczyć swój dom i mienie przed kradzieżą. Miasto przygotowało film informujący i ostrzegający mieszkańców o możliwym zagrożeniu. Film będzie publikowany na profilach Krakowa, w mediach społecznościowych, a także tramwajach i autobusach.

Trzecia edycja programu Nowa Huta dziś!
Trzecia edycja programu Nowa Huta dziś!

W tym roku po raz trzeci ruszył program Nowa Huta dziś! Celem projektu jest poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. Za kwotę 2 mln zł zaplanowano realizację 15 zadań.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

Wystawa Krzysztofa Gonciarza, Noc Jazzu i moc seansów filmowych pod chmurką - to nie jedyne propozycje kulturalne, jakie mamy dla Was na zbliżający się weekend! Sprawdźcie szczegóły w naszym wakacyjnym przewodniku!

Literacki przewodnik po Nowej Hucie
Literacki przewodnik po Nowej Hucie

W ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty Pracownia Dziedzictwa i Tożsamości Nowej Huty Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida rozpoczęła realizację projektu „Literacki przewodnik po Nowej Hucie”, podczas którego odbędą się spacery po dzielnicy oraz wydana zostanie publikacja dr Anny Grochowskiej – autorski bestselerowej monografii Domu Literatów przy ul. Krupniczej 22 w Krakowie.

Arbotagi, czyli karty zdrowia krakowskich drzew
Arbotagi, czyli karty zdrowia krakowskich drzew

Opisując to najbardziej obrazowo można powiedzieć, że arbotagi to pewnego rodzaju karty zdrowia przedstawiające wszystkie informacje na temat drzewa. Są to tabliczki z wyglądu nieco przypominające dobrze znane cechówki z nadrukowanym numerem i kodem kreskowym.

Studenci AGH zaprezentowali samolot solarny
Studenci AGH zaprezentowali samolot solarny

W środę, 10 lipca odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Bezzałogowa konstrukcja, zasilana wyłącznie energią słoneczną, została zaprezentowana na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. To pierwszy tego typu studencki projekt w Polsce.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Maskary, woski, odżywki, toniki, dezodoranty, kremy – czym tak naprawdę się upiększamy? Beatrice Mautino w swojej książce "Bez parabenów" przybliża, jak bronić się przed kosmetycznymi oszustwami i mądrze dbać o urodę. Idealny poradnik na lato!

ZOBACZ TAKŻE:
Bezpłatne, weekendowe lekcje pływania dla krakowskich rodzin Stowarzyszenie „Nie widzę przeszkód” wsiada na rower
Unsound ogłasza kolejnych artystów krakowskiej edycji Anna Treter w Dworku Białoprądnickim
40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi Poranki z książką w Bibliotece Kraków
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL