Magiczny Kraków NEWSLETTER
219 fb  yt
Świętujmy razem Dni Krakowa! Zobacz program
Świętujmy razem Dni Krakowa! Zobacz program

Wielka Parada Smoków, Dzień Otwarty Magistratu, pikniki, jarmarki, noc tańca i teatru, pochód Lajkonika, a na wielki finał Wianki – Święto Muzyki oraz 28. Festiwal Kultury Żydowskiej – to i wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców miasta i turystów w ramach czerwcowych Dni Krakowa.

Muzyka filmowa w filmowym Krakowie
Muzyka filmowa w filmowym Krakowie

Kompozycje Krzysztofa Pendereckiego, Elliota Goldenthala, Michaela Nymana, Jeffa Beala, Clinta Mansella, Antoniego Komasy-Łazarkiewicza, Radzimira Dębskiego i Sandro di Stefano, symultaniczne pokazy filmów „Casino Royale” i „Pięknej i Bestii” z muzyką na żywo, koncert klubowy z piosenkami z filmów Pedra Almodóvara i wariacjami funkowo-folkowymi z Islandii, Video Game Music Gala z największymi tytułami, takimi jak „Assassin's Creed” czy „Wiedźmin 3” – to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy na 11. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.

Tak pojadą autobusy i tramwaje w długi weekend
Tak pojadą autobusy i tramwaje w długi weekend

W związku ze świętem Bożego Ciała i długim weekendem, nastąpią zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Oto one:

Zapraszamy na Dzień Otwarty Magistratu
Zapraszamy na Dzień Otwarty Magistratu

W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Magistratu, w tym roku organizowana w klimacie nawiązującym do lat 20. i 30. XX wieku. To wyjątkowa okazja nie tylko do zwiedzania historycznego budynku, ale też możliwość udziału w aktywnościach, warsztatach, animacjach, spektaklach i koncertach.

Park Krakowski im. Marka Grechuty zyskał nowe oblicze
Park Krakowski im. Marka Grechuty zyskał nowe oblicze

Remont jednego z największych parków w Krakowie dobiegł końca. Oficjalne otwarcie już w sobotę, 2 czerwca. Wydarzenie będzie połączone z piknikiem, podczas którego mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty warsztatowo-edukacyjnej.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS]

Kraków na ten weekend stanie się filmową stolicą! Nie dość, że przez cały tydzień trwa Krakowski Festiwal Filmowy, to jeszcze nadchodzi Festiwal Muzyki Filmowej! Nie zabraknie też przedpremierowych pokazów „Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego, który dostał za ten film nagrodę na festiwalu w Cannes. A poza tym zapraszamy was na koncerty, spektakle czy wystawy. W końcu szykuje nam się długi weekend, warto go dobrze wykorzystać!

Letnie zatracanie w zieleni czas zacząć!
Letnie zatracanie w zieleni czas zacząć!

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i turystów do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Dzień Dziecka na pokładzie Titanica
Dzień Dziecka na pokładzie Titanica

Głód poznawania tego, co nowe i zadawanie niekończących się pytań – tym razem ciekawość świata najmłodsi będą mogli zaspokoić na wystawie „Titanic – prawdziwa historia”. Z okazji Dnia Dziecka w dniach 1-3 czerwca osoby do 15 roku życia na wystawę poświęconą legendarnemu statkowi wejdą za darmo.

Przeszedł żonglując piłką z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki
Przeszedł żonglując piłką z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki

Krzysztof Golonka, najpopularniejszy w Polsce youtuber sportowy, najbardziej doświadczony piłkarski performer w Polsce, podjął wyzwanie radia RMF FM. Finalista programu „Mam talent”, Mistrz Świata Trików Piłkarskich przeszedł z Rynku Głównego na kopiec Kościuszki, przez cały czas podbijając przy tym piłkę. To akcja zapowiadająca bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki futbolowej.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Olga Tokarczuk za swoją powieść „Bieguni" otrzymała ostatnio Międzynarodową Nagrodę Bookera 2018! Jest to również uhonorowana Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat. Teraz już nie ma wymówek - trzeba tę książkę znać, a my to ułatwimy. Możecie ją wygrać w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Zobacz park Krakowski im. Marka Grechuty w 360° Rusza remont wiaduktu na ul. Doktora Twardego
Święto ogrodów w Muzeum Narodowym w Krakowie Elvis Presley dołączy do krakowskiej Alei Gwiazd
Integracyjny tydzień przed nami Kraków Krzysztofowi Pendereckiemu w 85. rocznicę urodzin
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL