Magiczny Kraków NEWSLETTER
421 fb  yt
Nawyki konsumenckie krakowian a zmiany klimatyczne
Nawyki konsumenckie krakowian a zmiany klimatyczne

Znamy wyniki badania nawyków konsumenckich mieszkańców Krakowa wobec zmian klimatycznych. Sondaż zrealizowano w ramach zwycięskiego projektu społecznego w piątej edycji młodzieżowego maratonu „Youth Krak Hack. W dobrym klimacie!”. Jego głównym założeniem jest przeciwdziałanie nadmiernej konsumpcji i propagowanie rozsądnego gospodarowania żywnością.

Zadbajmy o staw w parku Lotników Polskich
Zadbajmy o staw w parku Lotników Polskich

Staw w parku Lotników Polskich jest główną atrakcją tego miejsca oraz punktem obowiązkowym do odwiedzenia na mapie Krakowa. O jego niepowtarzalny urok musimy zadbać wspólnie.

Jaki wiadukt przy ulicy Kąpielowej? Spotkanie online
Jaki wiadukt przy ulicy Kąpielowej? Spotkanie online

Kończą się konsultacje społeczne dotyczące budowy wiaduktu drogowego nad torami na ulicy Kąpielowej. W środę, 27 kwietnia, w godz. 17.00- 19.00 odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców online na platformie MS Teams.

Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Podgórza Duchackiego
Porozmawiajmy o Krakowie... Spotkanie dla mieszkańców Podgórza Duchackiego

Mieszkańców dzielnicy XI Podgórza Duchackiego zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie… w dzielnicach VIII–XIII”. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Beskidzkiej 30.

Zostań miejskim ogrodnikiem
Zostań miejskim ogrodnikiem

Wszystkich, w których drzemie ogrodnicza pasja i zamiłowanie do zieleni, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach Szkoły Miejskich Ogrodników. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak przygotować rabaty pod uprawę roślin, jak posadzić krzew lub jak założyć mały kompostownik.

Ruszył nabór o dofinansowanie w ramach programu „Stop smog”
Ruszył nabór o dofinansowanie w ramach programu „Stop smog”

19 kwietnia, rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji w ramach programu „Stop smog”. Można je składać do 30 czerwca.

Ruszyły konsultacje w sprawie „Jordanówki”
Ruszyły konsultacje w sprawie „Jordanówki”

19 kwietnia rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania i funkcji budynku pawilonu „Jordanówka” na terenie parku Jordana. 

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Dzieło Michaiła Bułhakowa, czyli „Mistrz i Małgorzata” już w najbliższą sobotę, 23 kwietnia o godz. 19.00 w Teatrze Groteska. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Żywe morze snów na jawie”, najnowsza książka autora „Ścieżek Północy”, Richarda Flanagana porusza, zadziwia, smuci, a jednocześnie budzi nadzieję i gniew. „Żywe morze snów na jawie” to powieść, wobec której nie da się pozostać obojętnym.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

Już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia, o godz. 17.00 Teatr Bagatela zaprasza na ul. Sarego na spektakl „Pani Pylińska i sekret Chopina”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

Czy komuś z Was znane jest nazwisko Margules? Ludwik Margules? W Meksyku, każdy kto otarł się o teatr, kojarzy go z Polską i największymi reformatorami współczesnego teatru. Teatr KTO zaprasza na dedykowany mu spektakl, w najbliższy piątek 22 kwietnia o godz. 19.00.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Byk” – drugi po „Pokorze” tekst dramatyczny Szczepana Twardocha, autora bestsellerowych powieści, już 23 kwietnia, o godz. 17.00 w Łaźni Nowej. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na ten wyjątkowy spektakl!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

Spektakl inspirowany jedną z najpopularniejszych dystopii XX wieku — „Rokiem 1984” George’a Orwella, czyli „1984: Ministerstwo Miłości” w Teatrze Ludowym, w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Duże zmiany dla kierowców na ul. Opolskiej Aquathlon dla dzieci i młodzieży! Zapisz się na zawody
Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Ziemi Zbliża się 15. edycja festiwalu Mastercard OFF CAMERA
Bar Rio powraca. Wernisaż wystawy Jana Łataka Charakterystyka kuchni zero waste
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL