Magiczny Kraków NEWSLETTER
458 fb  yt
Tramwaj na alei Słowackiego – ruszyły konsultacje społeczne
Tramwaj na alei Słowackiego – ruszyły konsultacje społeczne

Do 9 grudnia potrwają konsultacje społeczne w sprawie opracowania wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej pomiędzy Nowym Kleparzem a placem Inwalidów. Ich celem jest poznanie oczekiwań mieszkańców co do zasadności realizacji linii tramwajowej w ciągu alei Słowackiego.

Złóż oświadczenie uprawniające do obniżenia ceny energii elektrycznej
Złóż oświadczenie uprawniające do obniżenia ceny energii elektrycznej

Aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej, tylko do 30 listopada mają czas na złożenie do swojego sprzedawcy energii stosownego oświadczenia. Oświadczenie można składać w formie papierowej lub elektronicznej (tzn. plik opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym przesłany pocztą elektroniczną).

Cykl spotkań konsultacyjnych ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej zakończony
Cykl spotkań konsultacyjnych ws. tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej zakończony

Zakończyły się spotkania informacyjne w sprawie propozycji przebiegu tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Jeszcze do 2 grudnia mieszkańcy mogą składać swoje wnioski elektronicznie.

Program strategiczny komunikacji marki Krakowa na lata 2023-2030
Program strategiczny komunikacji marki Krakowa na lata 2023-2030

Prezydent Krakowa zaprasza mieszkańców oraz organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących programu strategicznego komunikacji marki Krakowa na lata 2023–2030. Program określa wytyczne w zakresie komunikacji marki Krakowa.

Energooszczędna choinka rozbłyśnie na Rynku Głównym
Energooszczędna choinka rozbłyśnie na Rynku Głównym

Rozpoczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wkrótce na Rynku Głównym stanie świerk, który – tak jak w zeszłym roku – zostanie przystrojony ozdobami i światełkami nawiązującymi do wawelskich arrasów. Rozświetlenie największej choinki w mieście nastąpi 3 grudnia o godz. 17.15.

Nowa Huta odzyska neonowy blask
Nowa Huta odzyska neonowy blask

Zarząd Budynków Komunalnych rozpoczął rekonstrukcję trzech neonów restauracji „Stylowa” znajdującej się przy alei Róż. Zostaną one odtworzone w tradycyjnej technologii i na wzór neonów dekorujących budynek na przełomie lat 70. i 80.

Zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie
Zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie

Od 5 grudnia Urząd Miasta Krakowa zmienia godziny obsługi mieszkańców we wszystkich lokalizacjach do godz. 15.30. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych będą otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00. Urząd Stanu Cywilnego w godz. 15.30-18.00 będzie funkcjonował tylko przy ul. Lubelskiej 29. W ten sposób miasto chce zmniejszyć rachunki za prąd.

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa Zaczytani!

„Spowiedź diabła” Adriana Bednarka to mrożąca krew w żyłach historia, która nie pozwoli czytelnikom spać spokojnie. Bohaterem książki jest Kuba Sobański, postać bardzo szczególna i ciekawa. Akcja książki rozgrywa się w Krakowie.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Novae Res!

Para po przejściach, Sebastian i Weronika, postanawia ratować swoje małżeństwo. Niemal 200-letni, wiejski dom w Chorwacji ma być dla nich idealną scenerią do romantycznych wyznań i zbliżeń. Zachwyceni swoją wakacyjną posiadłością, nie zauważają, że wioska sprawia wrażenie zupełnie opuszczonej.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Wiecznie aktualna sztuka Moliera to komedia charakterów, intryg i wynikających z nich zabawnych sytuacji. „Skąpiec” w Teatrze Groteska już w najbliższą niedzielę, 27 listopada, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Karaś/Rogucki – wygraj bilety na koncert!

W najbliższą sobotę, 26 listopada, o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na koncert. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dawno temu w Afryce ewolucja postanowiła obdarzyć jeden gatunek specjalnymi mocami. Po co zazdrościć umiejętności filmowym super bohaterom? Każdy z nas jest niesamowity. Potrafimy zmieniać świat na niespotykaną skalę. Czytając „Niepowstrzymanych,” dowiecie się jak potężną i niebezpieczną istotą jest człowiek.

ZOBACZ TAKŻE:
Na Andrzejki więcej autobusów i tramwajów Biegaj w Krakowie! Trening wyjazdowy w Lasku Wolskim
Do Krakowa trafią kolejne wagony GT8S Podaruj dzieciom „Paczkę pod choinkę”
Przed nami 80. Konkurs Szopek Krakowskich 5-metrowa lipa drobnolistna na Rynku Głównym posadzona
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL