Magiczny Kraków NEWSLETTER
458 fb  yt
Mija 50 lat od historycznego powiększenia Krakowa
Mija 50 lat od historycznego powiększenia Krakowa

1 stycznia 1973 r., czyli dokładnie pół wieku temu, Kraków powiększył się o przeszło 92 kilometry kwadratowe. Spowodowało to znaczny wzrost liczby mieszkańców.

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy – szerszy pakiet usług w nowej siedzibie
Punkt Obsługi Przedsiębiorcy – szerszy pakiet usług w nowej siedzibie

Jest w Krakowie takie miejsce, gdzie można uzyskać fachowe wsparcie i w komfortowych warunkach załatwić większość spraw związanych z zakładaniem, rejestracją i prowadzeniem biznesu – to Punkt Obsługi Przedsiębiorcy UMK, który od 3 stycznia zaprasza do swojej nowej siedziby zlokalizowanej w budynku B Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 przy ulicy Zabłocie 22. Przeprowadzka POP, czyli krakowskiego „jednego okienka”, nie jest wcale przypadkowa.

Obywatelskie inicjatywy uchwałodawcze z podpisem elektronicznym
Obywatelskie inicjatywy uchwałodawcze z podpisem elektronicznym

Każdemu mieszkańcowi Krakowa przysługuje prawo do przygotowania projektu uchwały Rady Miasta Krakowa i poddania go pod głosowanie RMK. Zbieranie odręcznych podpisów poparcia w przypadku takich inicjatyw zawsze było uciążliwe i czasochłonne a pandemia COVID-19 dodatkowo utrudniła organizację takich akcji. Uruchomienie narzędzia do obsługi elektronicznego składania podpisów pod obywatelskimi inicjatywami uchwałodawczymi (OBIU) usprawni i znacząco ułatwi ten proces.

Kraków przymierza się do kompleksowych badań ruchu
Kraków przymierza się do kompleksowych badań ruchu

Miasto ogłosiło przetarg w sprawie przeprowadzenia „Badań ankietowych podróży w ramach Kompleksowych Badań Ruchu w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym 2023”. Celem badań, które mogłyby zostać zrealizowane w marcu i kwietniu, jest poznanie aktualnych zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Ostatni raz w Krakowie badania na tak szeroką skalę przeprowadzono w 2013 r.

Karty zniżek wsparciem dla krakowskich rodzin
Karty zniżek wsparciem dla krakowskich rodzin

Już 5956 krakowskich rodzin korzysta z Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, natomiast ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny posiada blisko 17 800 rodzin. W ciągu ubiegłego roku tę pierwszą kartę w Krakowskim Centrum Świadczeń pozyskało około 300 nowych rodzin, natomiast KDR została przyznana w Krakowie dla ponad 1,8 tys. rodzin.

Bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciw grypie
Bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciw grypie

W Krakowie można bezpłatnie zaszczepić dzieci przeciw grypie. Szczepienia realizowane są w szpitalu im. Żeromskiego. Program profilaktyki obejmuje dzieci od ukończenia 6. miesiąca do 5. roku życia. Z nieodpłatnych szczepień mogą także skorzystać dzieci obcokrajowców, w tym obywateli Ukrainy.

Szukasz wsparcia? Pamiętaj o Dziecięcym Telefonie Zaufania
Szukasz wsparcia? Pamiętaj o Dziecięcym Telefonie Zaufania

800 12 12 12 – o tym numerze telefonu warto pamiętać! Jest to forma kontaktu przeznaczona dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia psychologicznego. Bezpłatna infolinia działa całodobowo, 7 dni w tygodniu. Można również skorzystać z czatu.

KONKURS !
Wygraj książki HarperCollins!

Książka „Gorączka 2" przenosi bohaterów znanych z filmu „Gorączka” w nowe rejony – od syndykatów w południowoamerykańskiej strefie wolnego handlu po międzynarodowe organizacje kryminalne działające na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Przybliża nam prywatne życie ludzi, którzy w uniwersum „Gorączki” Michaela Manna stawią czoła nowym przeciwnikom w sytuacjach wykraczających poza wszelkie granice.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Tysiąc lat historii żydowskiej społeczności Krakowa – w jednej książce. Monografia, na którą Kraków czekał od pokoleń.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W czwartek, 12 stycznia, Teatr Bagatela zaprasza na spektakl „Kotka na gorącym blaszanym dachu”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

„Stroiciel grzebieni”, „Stroiciel grzebieni. Akt 2” i „Four More” to 3 najbliższe spektakle w Teatrze KTO i na każdy z nich możecie wygrać bilet. Weźcie udział w konkursie!

KONKURS !
Wygraj bilety na galę Mary's Meals!

Już w sobotę, 7 stycznia, o godz. 17.00 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się gala Mary's Meals, czyli koncert noworoczny na rzecz programów dożywiania Mary's Meals. Spotkanie upłynie w świątecznej atmosferze, w klimacie znanych utworów w jazzowo-swingowych aranżacjach. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Kraków bierze przykład z najlepszych w Europie Dokąd pojechać na wakacje? CNN wybiera Polskę
„Ciche godziny” w Muzeum Podgórza Zmiany w strukturze Wydziału Spraw Administracyjnych
Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju Darmowa woda w letnie dni na pl. Wolnica, czyli nowy pitnik w Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL