Magiczny Kraków NEWSLETTER
473 fb  yt
Propozycja zmian w komunikacji po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej
Propozycja zmian w komunikacji po uruchomieniu nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej

Pod koniec sierpnia planowane jest otwarcie nowej trasy tramwajowej z pętli Krowodrza Górka do Górki Narodowej, co umożliwi bezpośredni, wygodny i niezawodny dojazd mieszkańcom Górki Narodowej i Prądnika Białego nie tylko do centrum Krakowa, ale także do południowych dzielnic miasta.

20. Cracovia Maraton: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej
20. Cracovia Maraton: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W niedzielę, 23 kwietnia odbędzie się jubileuszowy, 20. Cracovia Maraton, a w sobotę, 22 kwietnia zorganizowane zostaną tradycyjne imprezy towarzyszące krakowskiemu maratonowi. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Kraków wśród miast, w których może powstać mały reaktor jądrowy
Kraków wśród miast, w których może powstać mały reaktor jądrowy

Spółka Orlen Synthos Green Energy podała wstępne lokalizacje małych elektrowni jądrowych typu SMR w Polsce. Wśród nich jest Kraków. Podczas rozmów ze spółką władze miasta podkreślały, że priorytetem jest bezpieczeństwo krakowian a wszelkie decyzje w tej sprawie będą podejmowane w oparciu o dialog z mieszkańcami.

Przyszłość dawnego hotelu Cracovia
Przyszłość dawnego hotelu Cracovia

Modernistyczny budynek dawnego hotelu Cracovia wraz z działką stał się własnością Muzeum Narodowego w Krakowie 29 grudnia 2016 roku. W częściowo wpisanym do rejestru zabytków obiekcie powstanie Muzeum Architektury i Designu, a pomiędzy nim i Gmachem Głównym MNK – nowa przestrzeń publiczna. 18 kwietnia rozpoczął się dwuetapowy, realizacyjny, ograniczony konkurs na koncepcję architektoniczną  „Przebudowy dawnego hotelu Cracovia do funkcji instytucji kultury: Muzeum Designu i Architektury oraz Modelowego Centrum Wspierania Przemysłów Kreatywnych”.

Porozmawiajmy o Krakowie... Zapraszamy na spotkanie mieszkańców Prądnika Białego
Porozmawiajmy o Krakowie... Zapraszamy na spotkanie mieszkańców Prądnika Białego

Trwa cykl spotkań dotyczących potrzeb i oczekiwań mieszkańców w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I–VII”. We wtorek, 25 kwietnia, zapraszamy na spotkanie mieszkańców Prądnika Białego.

Od 8 maja złożysz wnioski o dofinansowanie mikroretencji i OZE
Od 8 maja złożysz wnioski o dofinansowanie mikroretencji i OZE

Od 8 do 12 maja będą trwały nabory wniosków w dwóch proekologicznych miejskich programach: rozwoju odnawialnych źródeł energii i krakowskiej mikroretencji wód opadowych i roztopowych.

Odbierz kwiaty za elektroodpady!
Odbierz kwiaty za elektroodpady!

1500 sadzonek kwiatów czeka na mieszkańców Krakowa, którzy postanowią pozbyć się zbędnych elektroodpadów. Zbiórka przedmiotów odbędzie się w najbliższy piątek, 21 kwietnia, od godz. 10.30 do wyczerpania zapasów sadzonek, przed wejściem głównym do TAURON Areny Kraków.

KONKURS !
Wygraj ekopakiet!

W najbliższy piątek, 21 kwietnia, od godz. 10.30 w TAURON Arenie Kraków odbędzie się akcja „Odbierz kwiaty za elektroodpady!”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać ekogadżety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Barakah!

W najbliższy weekend, 22 i 23 kwietnia o godz. 19.00 Teatr Barakah zaprasza na premierowe pokazy spektaklu „Marzyciele” w reżyserii Michała Telegi. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Ñameryka” pokazuje Amerykę Łacińską bez retuszu. Martín Caparrós odkrywa przed czytelnikami jej prawdziwe oblicze, bez koloryzowania i powielania stereotypów.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W sobotę, 22 kwietnia o godz. 16.00 Teatr Groteska zaprasza na „Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll". Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Kruk & Wojtek Cugowski w Klub Gwarek – wygraj bilety!

W piątek, 28 kwietnia o godz. 20.00 Klub Gwarek zaprasza na koncert zespołu Kruk i Wojtka Cugowskiego. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Survival Race Kids zawita do Krakowa! Wygraj bilety!

Miejski bieg z przeszkodami dla najmłodszych zawita w tym roku aż do 19 miast, do Krakowa już w niedzielę, 7 maja do Parku im. Henryka Jordana. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Koncert Wiedeński – Orkiestra Księżniczek – wygraj bilety!

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia o godz. 17.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się Koncert Wiedeński – gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet oraz projekcje multimedialne. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Modernizacja żłobka przy ul. Mazowieckiej: jest umowa na kolejny etap prac Oddychamy coraz lepszym powietrzem
Szach-mat! W Krakowie powstanie nowy park kieszonkowy Dopraw miasto zielenią, zasiej swoją łąkę kwietną
Przyjdź i posadź rośliny w parku Jalu Kurka „Nowosielski. W setną rocznicę urodzin” – wystawa w Muzeum Narodowym
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL