Magiczny Kraków NEWSLETTER
139 fb  yt
Jak zmienia się Kraków - zobacz piąty odcinek programu
Jak zmienia się Kraków - zobacz piąty odcinek programu

Przez ostatnie kilkanaście lat w wielu dziedzinach Kraków zmienił się prawie nie do poznania. Powstała ekospalarnia i nowe parkingi.
Razem z Małgorzatą Broszewską-Palenik możemy zobaczyć nie tylko to, co już się zmieniło – poznamy także plany na kolejne inwestycje i udogodnienia.
Sprawdzamy, jak zmienia się Kraków!

Łącznica kolejowa Zabłocie-Krzemionki: kolejne zmiany w organizacji ruchu
Łącznica kolejowa Zabłocie-Krzemionki: kolejne zmiany w organizacji ruchu

PKP PLK, wspólnie z wykonawcą firmą Budimex, wprowadzili kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Oprócz utrudnień na estakadzie Obrońców Lwowa wprowadzono też dwutygodniowe zwężenie dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, a ponadto wydłużono czas zamknięcia samej estakady.

Jaki budżet dla Krakowa w 2017 roku?
Jaki budżet dla Krakowa w 2017 roku?

Rada Miasta Krakowa otrzymała projekt przyszłorocznego budżetu miasta. Dzisiaj, podczas briefingu prasowego, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił główne założenia budżetu. – Wydatki miasta sięgną 4 mld 805,5 mln zł i będą o prawie 6 proc. wyższe od tegorocznych. Zaplanowano także wzrost dochodów w stosunku do tegorocznych o 8 proc. Wyniosą one 4 mld 696 mln zł – powiedział prezydent. Przyznał też, że przyszłoroczny budżet jest konstruowany inaczej niż w poprzednich latach. – Przedstawiamy ten projekt budżetu w ratach, to znaczy złożyliśmy projekt budżetu oparty o te dochody, które możemy w tej chwili ustalić, czekamy na informacje o dodatkowych dochodach, szczególnie ze źródeł zewnętrznych, które mamy obiecane, ale jeszcze niepotwierdzone na piśmie.

„Dymem z pieca zabijasz” - nowa kampania antysmogowa Małopolski
„Dymem z pieca zabijasz” - nowa kampania antysmogowa Małopolski

Od dziś możemy oglądać najnowszą kampanię promocyjną Województwa Małopolskiego, która zachęca do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne. Spot powstał w ramach projektu zintegrowanego LIFE, a podczas jego oficjalnej inauguracji każdy mógł w mobilnym gabinecie specjalistycznym zbadać swoją wydolność płuc oraz pozyskać informacje o dostępnych środkach finansowych na wymianę systemów grzewczych.

Grupy siatkarskiego EURO rozlosowane. Znamy rywali Polaków
Grupy siatkarskiego EURO rozlosowane. Znamy rywali Polaków

Serbia, Finlandia i Estonia - to rywale siatkarskiej reprezentacji Polski w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Losowanie odbyło się we wtorek wieczorem w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Przypomnijmy, EuroVolley Polska odbędzie się w naszym kraju od 25 sierpnia do 3 września. Mecze będą rozgrywane m.in. w TAURON Arenie Kraków.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Nadchodzący weekend upłynie kulturalnie pod znakiem muzeów i teatrów. Kolejna edycja Drzwi Otwartych Krakowskich Muzeów, która odbędzie się w niedzielę, skutecznie przyciągnie tłumy zwiedzających. Poza tym na deskach krakowskich teatrów mamy mnóstwo świetnych spektakli, a przede wszystkim dwie ważne premiery - w Teatrze Starym oraz Ludowym. Nie zapomnimy też o fanach X Muzy czy koncertowych wyjadaczach.  Mamy sporą garść wejściówek na zbliżające się wydarzenia! Sprawdźcie nasz kulturalny rozkład jazdy!

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich po raz 12!
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich po raz 12!

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 listopada. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa. Hasło projektu to „Muzeum od kuchni”.

Kraków żegna Leonarda Cohena
Kraków żegna Leonarda Cohena

W niedzielę, 20 listopada o godzinie 18:00 na Rynku mieszkańcy Krakowa i artyści połączą swoje siły, aby pożegnać Leonarda Cohena, wybitnego kanadyjskiego muzyka i poetę, któremu zawdzięczamy między innymi takie utwory jak „Suzanne”, „Dance Me To The End of Love”, „I’m Your Man” czy „In My Secret Life”. Organizatorem pożegnania jest Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, we współpracy z Wydawnictwem Znak.

Disney on Ice - bajkowe show w TAURON Arenie!
Disney on Ice - bajkowe show w TAURON Arenie!

Czternaście ponadczasowych bajek, trzydzieści piosenek oraz ponad pięćdziesięcioro niezapomnianych bohaterów, w tym Anna, Elsa i Olaf z disneyowskiej Krainy Lodu! To wszystko czeka w jednym spektakularnym show, które w tym tygodniu będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Błoto grobów, grzechy namiętności i przeszłość, od której nie da się uwolnić. Tak w skrócie można opisać najnowszą powieść Gaji Grzegorzewskiej pt. "Grób" wydanej przez Wydawnictwo Literackie.

ZOBACZ TAKŻE:
Dzień Wcześniaka na fioletowo Weź udział w XXV Aukcji Wielkiego Serca
Niedziela bez tramwajów na ulicy Bronowickiej Kraków wyróżniony w konkursie ECO-MIASTO
Mniejsze bezrobocie w październiku „Praca dla młodych” – płatne staże z możliwością zatrudnienia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL