Magiczny Kraków NEWSLETTER
340 fb  yt
Zbliża się czas decyzji w budżecie obywatelskim
Zbliża się czas decyzji w budżecie obywatelskim

W sobotę, 26 września rusza głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. To dobry moment, by dokładnie przejrzeć listę tegorocznych projektów i zdecydować, które najbardziej zasługują na wsparcie, pieniądze (z rekordowej puli 32 mln zł) i realizację w 2021 r.

Nauczyciele otrzymają podwyżki wynagrodzeń
Nauczyciele otrzymają podwyżki wynagrodzeń

Krakowscy nauczyciele jeszcze w tym miesiącu otrzymają podwyżki wynagrodzeń w wysokości 6 proc. Zostaną one sfinansowane z subwencji oświatowej na 2020 r., w której uwzględniono między innymi środki na podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli od 1 września. Wydatki krakowskiego samorządu na oświatę z roku na rok są jednak coraz większe i przekazywana z budżetu państwa subwencja oświatowa wciąż jest niewystarczająca i nie pokrywa nawet minimalnych kosztów związanych z funkcjonowaniem szkół.

Miejskie autobusy pojadą częściej
Miejskie autobusy pojadą częściej

W sobotę, 26 września w związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim i rosnącym zapotrzebowaniem na przewozy zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Wzmocnienie oferty przewozowej oraz korekty rozkładów jazdy dotyczą linii nr 110, 130, 133, 139, 143, 151, 160, 175, 176, 183, 194, 451, 475 i 511.

W czwartek ruszy nowy sezon grzewczy
W czwartek ruszy nowy sezon grzewczy

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie w czwartek, 24 września rozpocznie dostawę ciepła do wszystkich odbiorców. W związku z tym odbiorcy energii cieplnej w Krakowie i Skawinie są proszeni o zabezpieczenie instalacji wewnętrznych w budynkach.

StartujeMY o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023
StartujeMY o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023

Kraków ponownie ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy”. Europejskie miasta, które złożą aplikację w konkursie, zostaną ocenione w dwunastu kategoriach. Kraków w swoim wniosku wskaże plany na najbliższe lata, skupiające się na dążeniu do bycia miastem ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Na zbliżający weekend polecamy świetne koncerty - w Krakowie zagrają m.in. Mrozu, Nosowska i Raz Dwa Trzy! Poza tym wciąż możecie obejrzeć film w kinie samochodowym albo obejrzeć spektakl w Teatrze Słowackiego. Więcej w naszym kulturalnym przewodniku!

Sopot w Krakowie: moda retro, konkursy i solanka!
Sopot w Krakowie: moda retro, konkursy i solanka!

Uzdrowiskowy charakter miasta i atrakcyjna oferta bezpiecznego wypoczynku – z taką propozycją Sopot zagości w Krakowie. Wszystkich, którzy choć przez chwilę chcieliby się poczuć się jak w nadmorskim kurorcie, zapraszamy w dniach 25-27 września na Rynek Główny.

„Lem vs. P.K. Dick” – premiera w Łaźni Nowej
„Lem vs. P.K. Dick” – premiera w Łaźni Nowej

Spektakl „Lem vs. P.K. Dick” w reżyserii Mateusza Pakuły, wyprodukowany przez Teatr Łaźnia Nowa, bazuje na biografii i twórczości dwóch gigantów literatury, pionierów science fiction: Stanisława Lema i Philipa K. Dicka. Na ile przedstawiona historia jest prawdą, a ile w niej reżyserskiej wizji? – przekonajcie się sami i wybierzcie na spektakl, którego premiera odbędzie się w najbliższy weekend.

Przed nami kolejne rowerowe wycieczki po mieście
Przed nami kolejne rowerowe wycieczki po mieście

Pierwsze udane rowerowe wycieczki edukacyjne za nami, a my już zapraszamy na kolejne! Przypominamy, że w tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej UMK organizuje je w wyjątkowej odsłonie – w ramach budżetu obywatelskiego 2019 (projekt dzielnicowy, dzielnica Grzegórzki). 

KONKURS !
Wygraj książkę o tym, jak uratować Ziemię!

Książka „Klimat to my” nie bez przyczyny ma podtytuł „Ratowanie planety zaczyna się przy śniadaniu”. W końcu to, co jemy - a czego nie jemy na śniadanie ma kluczowe znaczenie dla klimatu. Książka Jonathana Safrana Foera została uznana przez „Financial Times” i „The Guardian” najlepszą książką 2019 roku. 

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pożądanie. Władza. Uległość. Co stracisz, walcząc o godność? "Pokora" Szczepana Twardocha to epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości. Fani "Króla" będą zachwyceni!

ZOBACZ TAKŻE:
Bezpłatne spacery z przewodnikami po Starym Mieście Dobry przewodnik to skarb – zaintryguje i zostawi z wiedzą na lata
Muzyczne wspomnienie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w ICE Kraków Pamiątkę z pandemii przynieś do Muzeum Krakowa
Bezpieczeństwo pieszych i pasażerów komunikacji Utrudnienia na ul. Opolskiej, zmiany w komunikacji miejskiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL