Komunikat archiwalny

Aktywny samorząd

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie kontynuuje realizację programu „Aktywny samorząd". Celem programu jest  wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Program jest realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Aktywny samorząd
Fot. Magiczny Kraków

Program obejmuje następujące obszary wsparcia: pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu, specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich oraz brajlowskich. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi zakupionego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz urządzeń lektorskich albo brajlowskich, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, a także w utrzymaniu aktywności zawodowej. 

W tym roku osoby niepełnosprawne mogą starać się o pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne oraz liczyć na wsparcie w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków Program realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Ośrodek opracowuje obecnie procedury i wzory druków.

Termin składania wniosków oraz formularze druków zostaną zamieszczone na stronie internetowej MOPS, po podpisaniu przez Gminę Miejską Kraków umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o zasadach i kierunkach działań programu „Aktywny samorząd"  znajdują się na stronie www.pfron.org.pl.

Informację telefoniczną można uzyskać również pod numerem telefonu: 12/616-54-05.

Tagi: MOPS, pomoc

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także