Aktualności

Przepis na smakowite pączki

20 lutego obchodzimy w tym roku słodkie święto, czyli Tłusty Czwartek! Z tej okazji mamy dla was przepis na pączki z marmoladą lub innym smacznym nadzieniem. Gotowi? Zaczynamy!

Rekultywacja Zalewu Nowohuckiego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotowuje się do zabiegów mających na celu rekultywację Zalewu Nowohuckiego. Prace przyczynią się do zmniejszenia zagrożenia sanitarnego a także obniżenia trofii dopływu Młynówki.

Dwa nowe projekty planów już dostępne

„Azory – Zachód” i „Rybitwy – rejon ulicy Golikówka” to dwa nowe projekty planów zagospodarowania przestrzennego, które trafiają do konsultacji z mieszkańcami.

Wiosenne kursy dla seniorów w KFK

Z początkiem marca w Krakowskim Forum Kultury rusza nowa edycja kursów dla seniorów. Zajęcia obejmować będą obsługę komputera i Internetu, naukę malarstwa i rysunku oraz obsługę smartfona i tabletu.

 #EKOrEWOLUCJA: zdobądź wejściówki i zwiedź Ekospalarnię

Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje krakowska Ekospalarnia? Weź udział w akcji organizowanej w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej #EKOrEWOLUCJA i zdobądź bezpłatne wejściówki do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

Pokażmy, jak pokonujemy bariery!

Trwa 13. edycja konkursu „Kraków bez barier”. Na zgłoszenia obiektów, innowacji, inicjatyw, firm i osobowości, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami i pomagają im korzystać z oferty miasta zostało już niewiele czasu, termin upływa 24 lutego.

Przysięga małżeńska w plenerze

Od marca 2015 roku osoby zawierające związek małżeński mogą to zrobić w wymarzonej przez siebie scenerii. Tylko w ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało 115 par.

Weź udział w konsultacjach w sprawie odpadów komunalnych

Do końca lutego trwają konsultacje społeczne dotyczące projektów uchwał Rady Miasta Krakowa w sprawie zmian w Zintegrowanym Systemie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Jednym z najważniejszych tematów poruszanych podczas spotkań jest metoda ustalenia stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkańcy mogą zapoznać się z czterema propozycjami naliczania stawek. Zmiany te są m.in. wynikiem nowych zasad gospodarowania odpadami, regulowanych przez prawo krajowe.

„Działajmy razem” – podsumowanie konkursu dla młodzieży i seniorów

Wspólne wycieczki i warsztaty, inicjatywy w zakresie zdrowia, konkursy, turnieje gier planszowych i szachowe, warsztaty psychologiczne i taneczne, zajęcia ułatwiające poruszanie się w świecie cyfrowym, gry miejskie, a przede wszystkim godziny inspirujących rozmów –  to tylko wybrane elementy projektów zrealizowanych przez krakowskich uczniów we współpracy z seniorami w ramach piątej edycji konkursu „Działajmy razem”.

Grosfeld i Popiela laureatami Nagrody im. ks. Musiała

6 marca zostanie wręczona Nagroda im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Za twórczość nagrodzony został politolog prof. Jan Grosfeld, a za działalność społeczną – Dariusz Popiela – kajakarz, twórca projektu „Ludzie, nie liczby”.