Tag: kultura

Pisanka to inaczej popisane jajo. Największą i najstarszą kolekcję popisanych jajek można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
Tagi: święto , kultura
Symboliczny klucz do bram miasta z napisem - "W podziękowaniu za rozsławianie talentem i kamerą magicznego Krakowa" otrzymał od prezydenta Miasta Krakowa Amitabh Bachchan indyjski aktor, jeden z najbardziej wpływowych producentów i aktorów kina bollywodzkiego, gość specjalny festiwalu Off Plus Camera.
Tagi: kraków , kultura , film
Licytacje, pokazy zorganizowane przez policję, wyjątkowy koncert na Rynku Głównym z udziałem zespołów Biff, PiN i Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing i tradycyjnie światełko do nieba – tak będzie w Krakowie już w najbliższą niedzielę (9 stycznia) podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Tagi: kultura , miasto
Zatrzymany zegar na Wieży Ratuszowej, koncerty i wspomnienia.Kraków uczcił pamięć Jana Pawła II w 6 rocznicę śmierci.
Tagi: kultura , religia
Konsul generalny Allen Greenberg wziął udział w organizowanym co roku Marszu Pamięci do obozu koncentracyjnego Płaszów.Jak co roku upamiętniał rocznicę likwidacji getta w krakowskiej dzielnicy Podgórze. W 68 marszu wzięli udział: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Stanisław Kracik oraz kilkuset mieszkańców Krakowa.
MOCAK(Museum of Contemporary Art in Kraków), czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie przy ul. Lipowej 4 powstało na terenie dawnej Fabryki Emalia Oskara Schindlera, w poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie, która w ostatnich latach przechodzi gwałtowną rewitalizację. Autorem projektu architektonicznego jest Claudio Nardi, włoski architekt i projektant wnętrz, który porusza się w ramach nurtu architektury neomodernistycznej. Otwarcie Muzeum Sztuki Współczesnej planowane jest na wiosnę 2011 roku. Do 5 grudnia mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie oglądać oddany właśnie do użytku budynek MOCAK-u Przestrzenie muzeum są dostępne dla zwiedzających w godz. 12-18.
„Jan Paweł II. Szukałem Was...” jest największą na świecie produkcją dokumentalną poświęconą Janowi Pawłowi II. W filmie zostały użyte unikalne materiały archiwalne z Janem Pawłem II pochodzące ze zbiorów m.in. CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF i TVP a także ze zbiorów prywatnych. Premiera filmu odbyła się 10 marca w krakowskim kinie Kijów
Tagi: religia , kultura
Transmisja telewizyjna mszy świętej beatyfikacyjnej z Rzymu na telebimach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II oraz na Rynku Głównym, premiery filmów (m.in. dokumentalnego pt.: „Jan Paweł II. Szukałem Was..."), wystawy, koncerty i prezentacja Mobilnego Muzeum Jana Pawła II – Kraków przygotowuje się do wielkiej uroczystości jaką będzie beatyfikacja Jana Pawła II.
Tagi: religia , kultura
Im więcej głosów dostanie Kraków, tym wyższą wartość uzyska na planszy. Krakowianie do dzieła! Ruszyło ogólnopolskie głosowanie, w którym internauci z całej Polski zadecydują, które miasta znajdą się na planszy polskiej wersji gry Monopoly.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara wmurowali kamień węgielny pod Centrum Kongresowe, które zlokalizowane jest koło ronda Grunwaldzkiego, u zbiegu ulic Konopnickiej i Monte Cassino. Będzie to obiekt o funkcji kongresowo-koncertowej, spełniający wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz posiadający najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej.
Trwa dyskusja na temat zmian w Capelli Cracoviensis i planów, które zamierza realizować jej dyrektor - Jan Tomasz Adamus. Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji spotkała się dziś w tej sprawie z muzykami CC.
Tagi: muzyka , kultura
Kwiaty na sarkofagu marszałka Piłsudskiego, msza święta w intencji ojczyzny, apel poległych przy Grobie Nieznanego Żołnierza i defilada orkiestr wojskowych i formacji ułańskich.Tak Kraków świętował niepodleglość.Plac u zbiegu ulic Grodzkiej i Podzamcze został nazwany imieniem ojca Adama Studzińskiego, dominikanina.
Orkiestrę tworzą najwybitniejsi muzycy z ponad 70 światowych orkiestr z 40 krajów, którzy występują tylko z okazji wyjątkowych wydarzeń promujących ideę pokoju. Artyści wykonali m.in. Symfonię nr 5 cis-moll Gustava Mahlera oraz „Preludium dla Pokoju” skomponowane przez Krzysztofa Pendereckiego specjalnie na tę okazję.
Tablica upamiętniająca Michaela Jacksona została odsłonięta w Alei Gwiazd radia RMF FM i Miasta Kraków, na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem. Podczas uroczystości dwa utwory artysty wykonała Natalia Kukulska. Aleja Gwiazd to wspólny projekt radia RMF FM i Miasta Kraków, który ma na celu uhonorowanie największych, polskich i zagranicznych, gwiazd muzycznych.
Teatr Łaźnia Nowa jako instytucja Kultury Miasta Krakowa działa od pięciu lat. Teatr otrzymał od miasta budynek na os. Szkolnym, w którym wcześniej mieściły się warsztaty Zespołu Szkół Mechanicznych. Przez ostatnie trzy lata trwał generalny remont pomieszczeń. Budynek został iluminowany, założono wentylację i system przeciwpożarowy, odnowiono pomieszczenia. Tym samym Kraków zyskał największą w tej chwili w mieście salę widowiskową – 40 m długą i 18 m szeroką.
Pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, rozpoczął się X jubileuszowy Festiwal Tańców Dworskich. Warsztaty,pokazy i przedstawienia będą się odbywać w najpiękniejszych miejscach Krakowa: na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego Wawelu, w Pałacu Erazma Ciołka i Wilii Decjusza.
Setki jupiterów, kilometry kabli, miesiące prac i od wczoraj krakowianie i turyści moga cieszyć się nową iluminacją Wawelskiego Wzgórza. Najlepiej oświetlone są Katedra i Zamek Królewski a także baszty gotyckie – Lubranki, Sandomierska i Złodziejska. Iluminacja najlepiej widoczna jest od strony zachodniej, tj. z Bulwarów Wiślanych, północnej – oś Plant oraz ulic Podzamcze i Kanonicza, a także od wschodu, czyli od ulic Grodzkiej i św. Gertrudy.
Tagi: historia , kultura
Obok Celine Dion, Budki Suflera, Krzysztofa Krawczyka, Wilków oraz Marka Grechuty, swoją gwiazdę w krakowskiej Alei Gwiazd ma grupa Maanam.
Tagi: muzyka , kultura
Otwarciu muzeum pod płytą Rynku towarzyszył pokaz mappingu na krakowskich Sukiennicach.
„Ameryka, Ameryka..” to jeden z największych projektów muzealnych w Polsce - obejmuje sześć wystaw oraz bogaty, interdyscyplinarny program edukacyjny, realizowany nie tylko w przestrzeni muzealnej, ale przede wszystkim w przestrzeni miasta. Wystawę można oglądać do 4 października.
Tagi: muzyka , kultura
Noc Świętojańska to święto przywitania lata, związane z letnim przesileniem, wywodzące się jeszcze z pogańskich obrzędów Słowian. W Krakowie pomimo rzęsistego deszczu ponad 100 tysięcy osób pojawiło się pod Wawelem i bawiło się na jedynym w Polsce koncercie Lenny’ego Kravitza - gwiazdy tegorocznych krakowskich Wianków
Tagi: festiwal , kultura
Zakończył się remont i modernizacja pierwszej siedziby najstarszego narodowego muzeum na ziemiach polskich. Realizacja projektu "Nowe Sukiennice" trwała 3 lata i kosztowała niemal 40 milionów złotych. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach , tak jak przed remontem mieści się w 4 salach. Dzięki decyzji Prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego muzeum otrzymałao dodatkowe pomieszczenia na parterze Sukiennic.
Jedenaście teatrów i ponad dwadzieścia grup teatralnych weźmie udział w III Krakowskiej Nocy Teatrów, która odbędzie się 12/13 czerwca. Spektakle grane będą nie tylko na deskach teatrów, ale także na miejskich placach:na Rynku Głównym, Małym Rynku i w Alei Róż oraz w piwnicach i klubach Krakowa. Relacj on-line z Nocy będzie można oglądać za pośrednictwem strony internetowej www.krakowskienoce.pl.
Tagi: muzeum , kultura
Obrzęd święcenia pokarmów jest znany w Kościele Katolickim od VIII wieku. W Polsce przyjął się na stałe w XV stuleciu. Początkowo święcono tylko baranka, później także inne pokarmy mięsne, jaja, ser, ryby, chleb, ciasto oraz przyprawy i zioła. Kosz ze święconką ustawia się w domu na honorowym miejscu, by w Niedzielę Wielkanocną własnie z poświęconych pokarmów przygotować świąteczne śniadanie.
Tagi: kraków , kultura
Czterdzieści kilometów od Krakowa, w Kalwarii Zebrzydowskiej, zwanej Polską Jerozolimą, co roku odbywają się największe w Małopolsce Misteria Męki Pańskiej. Aktorzy - amatorzy wiernie przedstawiają sceny biblijne Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Każdego roku w uroczystościach paschalnych w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczy ok. 100 tys. osób.
Mogą być malowane,oklejane,ażurowe a nawet obtaczane w kuchennych przyprawach. Ich wygląd zależy wyłącznie od fantazji wykonującego ale trudno wyobrazić sobie bez nich Wielkanoc. Co wspólnego z Walentynkami mają pisanki i jak się je ozdabia w tradycyjny sposób opowiedziały pisankarki z Baranowa Sandomierskiego.
Wielka parada ulicą Grodzką na Rynek Główny, pokazy budowy zamków z ludzi, pokazy sardany i tańców z kijami, spektakl o smokach i pokaz sztucznych ogni – na trzy dni Kraków zmieni się w stolicę Katalonii. Wszystko to za sprawą Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC, które rozpoczną się 6 sierpnia na Rynku Głównym.
"Brat Naszego Boga" według Karola Wojtyły jest kolejnym tekstem, który na deski teatralne przeniosło Stowarzyszenie Scena Moliere, w ramach projektu Pełnoprawny-Niepełnosprawny. W sztuce, obok zawodowych aktorów grają osoby niewidome i słabo widzące.Honorowy patronat nad projektem objął arcybiskup Stanisław Dziwisz oraz Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski.
Wczoraj wieczorem krakowianie zgromadzili się na Franciszkańskiej - w miejscu, gdzie dotychczas spotykali się z Janem Pawłem II. Na scenie pod papieskim oknem odbył się koncert pt. „Szukałem Was” inspirowany słowami testamentu Jana Pawła II. Wszyscy modlili się o jego szybką beatyfikację.
Tagi: kultura , kraków
Prezentujemy drugą reklamę Krakowa przygotowaną przez ekipę CNN przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa.
Tagi: kraków , kultura
Roboty budowlane związane z realizacją Muzeum Sztuki Współczesnej w byłej fabryce Emalia na Zabłociu wchodzą w decydującą fazę. Montaż instalacji, pokrycia dachowego oraz roboty wykończeniowe wnętrz. To aktualny stan budowy Muzeum Sztuki Współczesnej – inwestycji realizowanej na terenie dawnej fabryki Emalia Oskara Schindlera.
W nowym oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabryka Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4 można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Kraków - czas okupacji 1939-1945”. Wystawa składa się ze zdjęć, relacji świadków, filmów dokumentalnych i prezentacji multimedialnych, które razem składają się w unikatową całość, obrazującą dawne dzieje miasta. Autorami aranżacji plastycznej są scenograf Michał Urban i reżyser Łukasz Czuj, dzięki którym wystawa nabrała charakter teatralno-filmowej opowieści.
Uczestnicy 66 Marszu Pamięci oddali hołd ofiarom getta krakowskiego pod jednym z ocalałych fragmentów jego murów przy ulicy Lwowskiej w Krakowie. Potem ulicami Limanowskiego, Wielicką i Jerozolimską przeszli pod pomnik na terenie byłego obozu KL Płaszów. Tam odbyła się ceremonia upamiętniająca zamordowanych żydowskich mieszkańców Krakowa.
Tagi: kultura , kraków
Za wybitny wkład w polską kulturę i rozwój Krakowa Kazimierz Kutz został odznaczony medalami „Za mądrość obywatelską” od miesięcznika Kraków i Honoris Gratia od prezydenta Jacka Majchrowskiego .Kraków to ważne miejsce dla reżysera, tu ,jak mówi znajduje swój azyl: od 1967 roku współpracuje ze Starym Teatrem, gdzie wyreżyserował m.in. „Pieszo” Sławomira Mrożka. Przez 2 lata był dyrektorem Telewizji Kraków.
Pulchne, okrągłe, lukrowane, nadziewane różą lub adwokatem - takie pączki krakowianie lubią najbardziej. Tłusty czwartek to dzień jedzeniowej rozpusty. Średnio każdy mieszkaniec miasta zje dzisiaj po 2,5 pączka. W ostatni czwartek karnawału każdy może sobie pozwolić na słodkie szaleństwo. Zgodnie z tradycją kto nie zje pączka w tłusty czwartek, temu nie będzie się wiodło.
Tagi: kraków , kultura
Politycy, dziennikarze, kryzys globalny i lokalny, operacje na PiS-ie, pomniki stawiane w pijanym widzie. Na szczęście nad tym chaosem zapanował personel pokładowy, bo wszyscy mieli wątpliwości; czy leci z nami pilot? W IX Reality Shopka Szoł w Teatrze Groteska wzięło udział 42 polityków.
Józef Celtus, pracownik wydziału do spraw paranormalnych krakowskiego urzędu miasta jest głównym bohaterem komiksu "Duszyczka w Krakowie". Akcja komiksu będzie się rozgrywać w podziemiach krakowskiego magistratu, w piwnicach Filharmonii Krakowskiej, a tłem wydarzeń będą m.in. trzy krakowskie festiwale:Miesiąc Fotografii, Sacrum Profanum i Misteria Paschalia.Komiks promujący miasto będzie rozprowadzany w sieci Punktów Informacji Miejskiej.
Zadebiutowała w 1969 roku rolami Isi i Chochoła w „Weselu”, które wystawiono na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Przez 40 lat ,w teatrze, filmie i telewizji stworzyła blisko 250 kreacji.W Teatrze im. Juliusza Słowackiego Anna Dymna świętowało jubileusz pracy artystycznej. W trakcie uroczystości prezydent Jacek Majchrowski udekorował aktorkę Odznaką "Honoris gratia".
Tagi: kultura , kraków
21 krakowskich obiektów, Muzeum Niepołomickie, Muzeów Żup Krakowskich w Wieliczce i nielada gratka - podziemia Rynku Głównego.Te wszystkie miejsca czekają na odwiedzających w nocy z 14 na 15 maja podczas VII Krakowskiej Nocy Muzeów.
spotkanie władz miasta w sprawie zanieczyszczenia powietrza, najdłuższy tramwaj w Polsce, zmiany w szkolnictwie, sprzątanie miasta
Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. MOCAK (Museum of Contemporary Art in Krakow) jest pierwszym w Polsce muzeum sztuki współczesnej, które zbudowano od podstaw.Całkowita powierzchnia użytkowa MOCAK to blisko 10 tys. m kw. Powierzchnie ekspozycyjne zajmują ok. 4 tys. m kw.
Tagi: kultura , muzeum
Wspólna promocja Krakowa i Sopotu podczas sezonu letniego 2011 była głównym tematem spotkania Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego. List intencyjny w tej sprawie obaj prezydenci podpisali w czwartek (5 maja) w krakowskim Magistracie.
Tagi: kraków , miasto , kultura
Jan Paweł II. Album rodzinny - to tytuł wystawy fotograficznej, którą można oglądać przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ulicy Powiśle w Krakowie. Składają się na nią zdjęcia z niezwykłych, bo często bardzo osobistych, spotkań mieszkańców Krakowa, Małopolski oraz Rzymu z Janem Pawłem II.
Tagi: kraków , kultura
To wydarzenie, jakiego Kraków dotychczas nie widział! Sześć projektorów, najwyższej jakości urządzenia dźwiękowe ustawione przy murze zamku wawelskiego – Zamek Królewski na Wawelu ożył. Wszystko dzięki mappingowi 3D, który przygotowali specjalnie na Święto Miasta, artyści z Norymbergi, Lipska, Frankfurtu i Krakowa.
Tagi: kraków , kultura
Które drużyny będą mieć w Krakowie swoje centra pobytowe na Euro 2012, czy dzięki zajęciom sportowym można zmniejszyć wykluczenie społeczne, jak wygląda dzień pracownika socjalnego i kto zasłużył na główną nagrodę w konkursie 180 sekund wokół Podgórza.
Kraków bez barier, park kulturowy, Kraków przyjazny przedsiębiorcom, na ratunek oszpeconym murom
MOCAK nagrodzony, miejskie inwestycje, Noc Teatrów
Dożynki miejskie, Forum Ekonomiczne w Krynicy, zdrowie, księga kondolencyjna Sławomira Mrożka w Magistracie
początek roku szkolnego; dzienny opiekun; Wielka Rewia Kawalerii; dzień transplantologii
Festiwal Kultury Żydowskiej, Parada Nowoorleańska, Capella Cracoviensis, Kraków biega, Kraków spaceruje
Ulica 26 Street Art, Juliada, Akcja Lato w Muzeum Inżynierii Miejskiej, Dni Kultury Romskiej
Dziś w programie: mapa drzewostanu Krakowa, Noc Muzeów, Centrum Ekologiczne Barycz, rozbudowa ul. Igołomskiej, krakowski tramwaj wodny oraz akcja "Lato w szkole"
Życie kulturalne miasta, Wianki, murale, Grolsch Artboom Festiwal, Portishead
Rusza budowa spalarni, MOPS ma 20 lat, Akcja "Zima", nagrody Mecenas Kultury Krakowa
Tomasz Stańko, Góralska Orkiestra ze Skomielnej, targi sztuki ludowej
Dobiegają końca konsultacje nad studium zagospodarowania Krakowa, 17/18 maja Noc Muzeów
Dziś w programie: Przylasek Rusiecki w koncepcji Nowa Huta Przyszłości, nagrody dla wyróżnionych policjantów i Straży Miejskiej, literackie ławki oraz spotkanie z mieszkańcami Ugorka, Olszy II i Azorów w ramach projektu Active Citiziens
Jesień w Teatrze Variete zapowiada się interesująco. Trwają właśnie próby do dwóch spektakli: „Legalnej Blondynki”, która we wrześniu wraca po wakacyjnej przerwie oraz do nowej propozycji repertuarowej, spektaklu „Przerażony na śmierć” w reżyserii Rona Aldrige’a.
Tagi: teatr , kultura
Dziś w programie: Nagrody Krakowa dla zasłużonych; Kino Sfinks otrzymało nowy projektor; powstanie Muzeum Historii Podgórza; przedszkole na Saskiej jak nowe; akcja: podziel się ciepłem
Dziś w programie Kraków.pl: zagospodarowanie skweru Konika Zwierzynieckiego, Kraków zyska 900 mln z UE, plebiscyt Filantrop Krakowa oraz 60 tysięcy widzów w Centrum Kongresowym ICE
Małopolscy parlamentarzyści odwiedzili Kraków Arenę w Czyżynach, krakowianie polecają Targi Bożonarodzeniowe, ruszyła budowa spalarni odpadów, a także: seniorzy mają nowe miejsca, dostosowane do ich potrzeb - to wszystko obejrzycie w nowym programie Kraków.pl
Park Kulturowy Stare Miasto; nowe mieszkania komunalne, program rewitalizacji boisk szkolnych, rok Oskara Kolberga w Krakowie
W tym programie zapraszamy Was na podsumowanie 10. lat Krakowa w Unii Europejskiej
Andrzej Kulig, były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, zajmie stanowisko dotychczasowej zastępcy prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta, jednak jego kompetencje zostaną rozszerzone do spraw pomocy społecznej.
Renowacja Parku Duchackiego, remont Ronda Czyżyńskiego, nowe funkcje dla parkomatów, zajęcia dla dzieci "Mały naukowiec w Ogrodzie Doświadczeń, Dębniki w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz akcja Gwiazdka dla zwierzaka
Znamy laureatów II Wielkiego Testu Historycznego dla krakowian.
Tagi: historia , kultura
W poniedziałek (28 września) w Domu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie krytycznego wydania dzieł literackich Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Tagi: kraków , kultura
Międzynarodowe Biennale Architektury odbywa się w Krakowie 15 i 16 października pod hasłem „Ludzki wymiar miejskich przestrzeni”. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków oraz Miasto Kraków.
Przerażony na śmierć - premierowo w Halloween
Tagi: sztuka , kultura , teatr
Świętujemy rocznicę wyzwolenia Krakowa
W roku 2016 Balet Dworski Cracovia Danza obchodzi 10-lecie.
W tym roku przypada 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada świętował także Kraków i cała Małopolska. W programie wydarzenia znalazły się m.in. msza w Katedrze Wawelskiej, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Nowe kluby dla rodziców i dzieci. Zapraszamy!
Tagi: edukacja , kultura
Materiał archiwalny
Zobacz
Przyznanie Stypendium Twórczego Miasta Krakowa
Rejestr Miejskich Instytucji Kultury – wydanie skróconego lub pełnego odpisu.
Tagi: rejestr , miasto , kultura , odpis
Udzielanie dotacji państwowym instytucjom kultury na realizację zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków z zakresu kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
Przyjmowanie wniosków w sprawie wzniesienia pomnika na terenie/obszarze należącym do Gminy Miejskiej Kraków/Skarbu Państwa
Tagi: kultura , pomnik , wniosek
Program mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury - pracownie twórcze
Materiał archiwalny
Zobacz
Przyznawanie Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego
Przyznawanie nagrody Mecenas Kultury Krakowa
Program mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury – galerie sztuki
Materiał archiwalny
Zobacz
Przyjmowanie zawiadomień o imprezie artystycznej lub rozrywkowej organizowanej w ramach działalności kulturalnej, odbywającej się poza stałą siedzibą organizatora lub w sposób objazdowy
Opiniowanie wniosków dotyczących murali na obszarze Gminy Miejskiej Kraków
Przyjmowanie zawiadomień o imprezie artystycznej lub rozrywkowej organizowanej w ramach działalności kulturalnej, odbywającej się poza stałą siedzibą organizatora lub w sposób objazdowy
Konkurs o Nagrodę Miasta Krakowa „Animator Roku”
Przyznawanie Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego
Tagi
rynek, religia, portal, finanse, biznes, aplikacja mobilna, przedsiębiorczość, park, spotkanie, święta, parking, rocznica, Nowa Huta, ulice, media, prezydencja, prawo jazdy, ulga, pobyt stały, sprawy administracyjne, administracja samorządowa, żołnierz, tryb aukcji, grób ziemny, działki, budynek, obniżka/ulga, system, niezawodowa rodzina zastępcza, dofinansowanie, warsztaty, oświetlenie, zawodowa rodzina zastępcza, fundusze unijne, dane osobowe, zgłoszenia, ochrona przyrody, zmiany w ruchu, osoby z niepełnosprawnościami, Bezpieczna droga, odnawialne źródła energii, postawy prospołeczne, święto, samorząd, inwestycje, utrudnienia, film, miasto, Historia miasta, konkurs, impreza, briefing, pomoc, krakowskie noce, komunikacja, seniorzy, młodzież, pogoda, policja, architektura, organizacje pozarządowe, prawo, Grodzki Urząd Pracy, wsparcie finansowe, dowód rejestracyjny, drogi, urząd pracy, terapia, małżeństwo, zagranica, ZIKiT, skarga, plan zagospodarowania, wypis, woda, ogrzewanie, gospodarka, tłumaczenie, wnioski, egzaminy, instalacja, becikowe, rehabilitacja, Zarząd Inwestycji Miejskich, krakowheritage, opiekun prawny, MURAL , Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie , podziemia, wydarzenia kulturalne, współpraca, bezpieczeństwo, majchrowski, dzieci, promocja, urząd, nieruchomości, przedszkole, koncert, mieszkańcy, konsultacje, podatek, debata, TAURON Arena Kraków, Światowe Dni Młodzieży, polityka społeczna, park kulturowy, smog, bezrobocie, urząd miasta, wyrok, Bilety, wymiana, aktywizacja, decyzja, sąd, zmiana, ryczałt, lokale użytkowe, odszkodowanie, ZZM, gospodarka przestrzenna, geodezja, dotacja, czynsz, krakowskie festiwale, sprzęt, Honoris Gratia, orzeczenie, likwidacja barier, Wsparcie dla niepełnosprawnych, awaria, projekt socjalny, komunikacja publiczna, porady prawne, fundusze strukturalne, Nekropolie, trasy turystyczne, stowarzyszenie, placówka opiekuńczo- wychowawcza, martyrologia, Wydawnictwo Literackie, galeria, Karta Dużej Rodziny, Obniżki czynszów, pole elektromagnetyczne, opłaty, Lokale użytkowe, Zarząd Transportu Publicznego, edukacja, muzyka, zdrowie, pogrzeb, żałoba, teatr, magistrat, praca, protest, poezja, szkoła, nauka, ułatwienia, schronisko dla zwierząt, tradycja, szpital, utrudnienia na drogach, Ekospalarnia, procedura, bezrobotni, wtórnik, bezdomni, alkohol, urząd stanu cywilnego, akcja społeczna, świadczenie pieniężne, ewidencja, klub sportowy, studia, mieszkania komunalne, ubezpieczenie, handel, TERMOMODERNIZACJA, zgłoszenie, pojazdy, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, noc jazzu, drzewa, oczyszczalnia ścieków, pomnik, wydarzenia sportowe , MPK, śmieci, przestrzeń publiczna, atrakcje turystyczne, prasa, Rada Miasta, forum, ehf euro 2016, konsultacje społeczne, porozumienie, targi, powódź, noc teatrów, inwestor, Kazimierz, składanie wniosków, MOPS, archiwum, hotelarstwo, dowód osobisty, zarestrowanie/wyrejestrowanie, odpis, zaświadczenie, zanieczyszczenie powietrza, cmentarz, dodatek, inicjatywa lokalna, planowanie, dom pomocy społecznej, PFRON, nocleg, wsparcie, kobieta, studium, uczniowie , umowa, misja gospodarcza, stanowisko, rozbudowa, technologia, aukcja, zameldowanie, pamięć, beatyfikacja, transport, festiwal, rada miasta, sesja, gmina miejska kraków, lato, rodzina, rozwój, powietrze, straż miejska, rower, budżet obywatelski, informacje, wywiad, studenci, internet, bieganie, dialog, zmiany, stypendium, pozwolenie, filantrop, zezwolenie, wypoczynek, wykluczenie, mieszkania, repatriant, ochrona, sprzęt pływający, alimenty, wojsko, najemca, informatyka, polityka, przetarg, rodzina zastępcza, Karta Rodziny N, program, dokument, projekt, Krakowski Ambasador Wielokulturowości, środki krajowe, gospodarka wodna, czytelnictwo, dotacje, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, kino, nadzór budowlany, SIEĆ, koncesja, sprzedaż, remont, wyróżnienie, zarządzanie, wydarzenie, uchwała, Zarząd Infrastruktury Sportowej, prezydent, kultura, portal społecznościowy, zwierzęta, niepełnosprawni, otwarcie, konferencja, budżet, nagroda, rekreacja, akcja, środowisko, strefa parkowania, plan miejscowy, ŚDM, jubileusz, mapy, podsumowanie, projekty społeczne, książki, remonty, profilaktyka, gospodarka komunalna, pracodawcy, rejestr, tablica rejestracyjna, opłata, wymeldowanie, droga wewnętrzna, krakowska karta rodzinna, punkt obsługi mieszkańców, postój, hipoteka, wybory, stan cywilny, dodatek energetyczny, zieleń miejska, psychologia, zamiana, integracja, zasiłek, stypendium szkolne, placówki oświatowe, ruch drogowy, interwencja, dokumenty, termomodernizacja, kraków dla pokoleń, statystyki, spłata, niska emisja, karta miejska, informacja publiczna, mecenas kultury, komisja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dostępność, muzeum, historia, kraków, infrastruktura, ekologia, sport, turystyka, kontrole, Zabytki Krakowa, uroczystości, wawel, sztuka, artyści, tramwaj, budowa, zakupy, rewitalizacja, medal, odpady, taksówki, reklama, lokal, użytkowanie, pobyt czasowy, wyznanie, oświadczenie, samochód, cudzoziemieniec, organizacja imprez, umorzenie, wjazdówki, konkurs ofert, unia europejska, wniosek, świadczenie, aktywny samorząd, opieka, patronat, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, szkolenie, pola namiotowe, BUDOWNICTWO, cudzoziemcy, obiekty, Klęska żywiołowa, instytucja kultury, Miasto Literatury UNESCO, sprawozdanie