Design w Krakowie

Nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Krakowa!

Miasto Kraków wraz z krakowskim środowiskiem skupionym wokół designu przystąpiło do realizacji projektu poświęconego przemysłom kreatywnym – „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Design w Krakowie
Fot. WYDZIAŁ KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Projekt realizowany będzie w terminie 16 listopada – 2 grudnia 2018 roku.

Do udziału w projekcie zgłosiło się ok. 30 partnerów zewnętrznych, w tym uczelnie wyższe (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Krakowskie Szkoły Artystyczne i Uniwersytet Pedagogiczny), zaplanowano w sumie ok. 70 wydarzeń. Na program wydarzenia złożą się m.in. debaty, konferencje, wykłady, warsztaty, wystawy, prezentacje dizajnerskie, panele dyskusyjne, spacery architektoniczne, konkursy, targi oraz szereg atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin.

Wydarzenie „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” doskonale wpisuję się w Strategię Rozwoju Miasta Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030, której jednym z kluczowych zadań jest zwiększenie wpływu kultury na gospodarkę, poprzez rozwój przemysłów kreatywnych, takich jak projektowanie, sztuka użytkowa, architektura, przemysł filmowy, przemysł wydawniczy, nowe media oraz realizowanego od dwóch lat przedsięwzięcia „Kraków Miasto Stanisława Wyspiańskiego”, poświęconego popularyzacji spuścizny artysty, którego twórczość związana była ze wzornictwem i projektowaniem.

Więcej informacji zobacz: [program pdf]

Pokaż metkę
Autor: DARIA SĘKOWSKA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA