Komunikaty drogowe

Prace na skrzyżowaniu ulic Bartla i Korpala

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu ulic Bartla i Korpala zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Budowa kanalizacji na ul. Gaik

Uprzejmie informujemy, że w związku z budową kanalizacji sanitarnej w ciągu ul. Gaik od dnia 15.02.2014 r. (sobota) do odwołania zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia 120 – kursować będzie na skróconej trasie od Bronowic Małych do przystanku Tonie (stara pętla na ul. Gaik),
  • linia 240 – kursować będzie na stałej trasie z Krowodrzy Górki doPękowic, zwiększona zostanie liczba kursów (kursy z linii 120 zostaną wykonane przez linię 240).

Uwaga! Przystanek Na Budzyniu zostanie zawieszony.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię autobusową nr 120 zachowują ważność w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie kursujących na trasie stałej linii oraz:

  • w pojazdach linii autobusowej nr 118 na odcinku Rondo Ofiar Katynia – Krowodrza Górka,
  • w pojazdach linii autobusowej nr 168 na odcinku Radzikowskiego Osiedle – Krowodrza Górka.
Zastępcza komunikacja autobusowa Za Tramwaj

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami na sieci tramwajowej od nocy 01/02.12.2014 r. (pon/wt) na liniach nocnych tramwajowych 62, 64 i 69 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa Za Tramwaj na następujących trasach:

  • linia 62 kursować będzie na trasie: Czerwone Maki – Grota-Roweckiego, Kapelanka, Dietla, Wielopole (powrót: Starowiślna), Westerplatte, Dworzec Główny, Lubicz, Powstania Warszawskiego, Al. Pokoju, Bieńczycka, Andersa, Al. Przyjaźni, Al. Solidarności – Kombinat.
  • linia 64 kursować będzie na trasie: Bronowice Małe – Bronowicka, Królewska, Basztowa, Dworzec Główny, Lubicz, Mogilska, Al. Jana Pawła II, Bieńczycka, Andersa, Broniewskiego, Piasta Kołodzieja – Os. Piastów.
  • linia 69 kursować będzie na trasie: Krowodrza Górka – Krowoderskich Zuchów, Prądnicka, Al. Słowackiego, Pawia, Basztowa, Podwale, Franciszkańska, Starowiślna (powrót: Starowiślna, Wielopole), Na Zjeździe, Wielicka, Teligi – Nowy Bieżanów.
Remont ulicy Bieżanowskiej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.12.2014 r. (poniedziałek) rozpocznie się remont ulicy Bieżanowskiej na odcinku od ulicy Jerzmanowskiego do ulicy Mała Góra.

W związku z powyższym Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

  • linie 143, 243 i 643 – kursować będą od Powstańców Wielkopolskich do przystanku „Prokocim Cmentarz" bez zmian, następnie ulicą Jerzmanowskiego, Ćwiklińskiej, Mała Góra do ulicy Bieżanowskiej, gdzie linie wrócą na swoje stałe trasy do Bieżanowa (143), Węgrzc Wielkich (243) i Złocienia (643). Trasa objazdowa obowiązywać będzie w obu kierunkach. Linie będą się zatrzymywać na trasie objazdowej na istniejących przystankach tj. „Nowy Bieżanów" i „Ćwiklińskiej". Nieczynne będą przystanki „Bieżanów Trafo" i „Bieżanów Szkoła",
  • linie 163 i 183 w obu kierunkach kursować będą przez ulicę Mała Góra.

Przystanek „Barbary" w kierunku centrum Krakowa dla linii 143, 163, 183, 243 i 643 zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą Mała Góra.

Przywrócenie stałych tras

Informujemy, że w związku z zakończeniem awaryjnych prac remontowych w rejonie przejazdu kolejowego w ul. Piłsudskiego w Skawinie od dnia 12.12.2014 r. (piątek) zostaną przywrócone stałe trasy i rozkłady jazdy linii aglomeracyjnych nr 223, 233, 235.

Nowy przystanek w Skawinie

Uprzejmie informujemy, że od dnia 12.12.2014 r. (piątek) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek dla linii aglomeracyjnej nr 203 zlokalizowany w Skawinie przy ul. Wyspiańskiego, który będzie funkcjonował pod nazwą "Skawina Wyspiańskiego Szkoła n/ż".

Zmiana stałej trasy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 13.12.2014 r. (sobota) linia 244 kursować będzie z pominięciem ulicy Sielskiej. Od Czerwonych Maków do przystanku Zawiła Cmentarz kursować będzie bez zmian, następnie ulicą Zawiłą, Zakopiańską do Borku Fałęckiego, gdzie wróci na swoją stałą trasę do Wieliczki.

Uwaga! Przed dojazdem do Borku Fałęckiego linia NIE będzie się zatrzymywać na przystanku Góra Borkowska.

W kierunku przeciwnym linia kursować będzie bez zmian.