Komunikaty drogowe

Awaryjne skierowanie linii 229 na trasę objazdową

Uprzejmie informujemy, że ze względu na brak wcześniejszych informacji ze strony Gminy Czernichów oraz Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego w dniu 30.10.2014 r. (czwartek) linia aglomeracyjna nr 229 została awaryjnie skierowana na trasę objazdową związaną z asfaltowaniem drogi powiatowej nr 2187K.

Kolejny etap przebudowy ulicy Mogilskiej i Alei Jana Pawła II - przywrócenie ruchu tramwajowego w ciągu Alei Pokoju

Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.10.2014 r. (poniedziałek) wprowadzony zostanie kolejny etap przebudowy ciągu ulicy Mogilskiej i Alei Jana Pawła II, który przewiduje przywrócenie kursowania tramwajów w ciągu Alei Pokoju oraz dopuszczenie relacji skrętnej z Alei Pokoju w Al. Jana Pawła II dla ruchu kołowego.

Uruchomienie nowej linii tramwajowej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 27.10.2014 r. (poniedziałek) uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa 7.

 

Wydłużenie trasy linii 172 wraz ze zmianą rozkładów jazdy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 25.10.2014 r. (sobota) linia autobusowa nr 172 zostanie skierowana na nową, wydłużoną trasę, która będzie przebiegać od „Al. Przyjaźni" do przystanku „Bronowice Małe" zlokalizowanego na ul. Balickiej bez zmian, a następnie ulicami Balicką i Lindego do pętli autobusowej "Bronowice Małe". Wydłużenie dotyczy kierunku do Bronowic Małych, powrót bez zmian z pętli ulicą Na Błonie do ul. Balickiej.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w rejonie cmentarzy w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych (25 października – 2 listopada) zostanie wzmocnione funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Przywrócenie kursowania tramwaju 64

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od nocy 06/07.10.2014 r. (pon/wt) przywrócone zostanie kursowanie tramwaju na linii nocnej 64 na stałej trasie Bronowice Małe - Karmelicka - Dworzec Główny - Mogilska - Bieńczycka - Mikołajczyka - Os. Piastów.

Przywrócenie stałej trasy 202

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 06.10.2014 r. (poniedziałek) linia 202 zostanie przywrócona na swoją stałą trasę.

Wymiana płyty w torowisku tramwajowym w ulicy Starowiślnej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 04-05.10.2014 r. (sobota – niedziela) prowadzona będzie wymiana płyty w torowisku tramwajowym na ulicy Starowiślnej w rejonie ulicy Miodowej. W związku z powyższym linia tramwajowa 79 zostanie zawieszona. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 779 kursująca na trasie: Dajwór – Starowiślna – Dietla – Wielopole (powrót: przez Starowiślną) – Westerplatte – Pawia (powrót: Warszawska, Plac Matejki, Basztowa) – tunel Kalinowskiego – Dworzec Główny Wschód.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uruchomienie dodatkowych kursów na liniach tramwajowych i autobusowych

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.10.2014 r. (sobota) uruchomione zostaną dodatkowe kursy na części linii tramwajowych i autobusowych. Poniżej przedstawiamy zakres wprowadzanych zmian:

Wydłużenie linii

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.10.2014 r. (sobota) linie 124 i 424 zostaną wydłużone od przystanku Cracovia ulicą Konopnickiej do pętli Os. Podwawelskie.