Komunikaty drogowe

Awaria w tunelu pod Rondem Grunwaldzkim.

Tworzą się duże korki w kierunku centrum. Przejazd możliwy jest tylko jednym pasem. Na miejscu prowadzona jest akcja usuwania awarii. Prace mogą potrwać nawet cały dzień.

Przywrócenie kursowania tramwaju 64

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od nocy 06/07.10.2014 r. (pon/wt) przywrócone zostanie kursowanie tramwaju na linii nocnej 64 na stałej trasie Bronowice Małe - Karmelicka - Dworzec Główny - Mogilska - Bieńczycka - Mikołajczyka - Os. Piastów.

Przywrócenie stałej trasy 202

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 06.10.2014 r. (poniedziałek) linia 202 zostanie przywrócona na swoją stałą trasę.

Wymiana płyty w torowisku tramwajowym w ulicy Starowiślnej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w dniach 04-05.10.2014 r. (sobota – niedziela) prowadzona będzie wymiana płyty w torowisku tramwajowym na ulicy Starowiślnej w rejonie ulicy Miodowej. W związku z powyższym linia tramwajowa 79 zostanie zawieszona. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 779 kursująca na trasie: Dajwór – Starowiślna – Dietla – Wielopole (powrót: przez Starowiślną) – Westerplatte – Pawia (powrót: Warszawska, Plac Matejki, Basztowa) – tunel Kalinowskiego – Dworzec Główny Wschód.

Za utrudnienia przepraszamy.

III etap przebudowy węzła Na Zjeździe

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.10.2014 r. (sobota) rozpocznie się III etap przebudowy skrzyżowania ulic Na Zjeździe, Limanowskiego i Wielickiej. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Uruchomienie dodatkowych kursów na liniach tramwajowych i autobusowych

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.10.2014 r. (sobota) uruchomione zostaną dodatkowe kursy na części linii tramwajowych i autobusowych. Poniżej przedstawiamy zakres wprowadzanych zmian:

Wydłużenie linii

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 04.10.2014 r. (sobota) linie 124 i 424 zostaną wydłużone od przystanku Cracovia ulicą Konopnickiej do pętli Os. Podwawelskie.

Linia 145 nadal kursuje po trasie objazdowej

Uprzejmie przypomiamy, że od 10.09.2010 r. ze względu na osuwisko przy ul. Sawiczewskich linia 145 funkcjonuje na zmienionej trasie.

Od skrzyżowania ulic Myślenickiej z Sawiczewskich linia kursuje w obu kierunkach na wprost ulicą Myślenicką, z pominięciem ulic Sawiczewskich, Landaua oraz Niewodniczańskiego.

Przystanki NIECZYNNE dla linii 145 w obu kierunkach: Wróblowice Dom Kultury n/ż, Wróblowice Cmentarz, Kenara n/ż, Landaua oraz Forty n/ż.

Przystanek Swoszowice w kierunku Golkowic jest tymczasowo PRZENIESIONY z ul. Sawiczewskich na ul. Myślenicką. Ponadto, na trasie objazdowej autobusy linii 145 zatrzymują się dodatkowo na przystanku Wróblowice Szkoła (w obu kierunkach).

Zmiana organizacji przystanków w Skawinie

Uprzejmie informujemy, że z dniem 27.09.2014 r. (sobota) likwidacji ulega przystanek funkcjonujący pn. "Skawina Sąd" dla linii 203 w kierunku Czerwonych Maków.

Dla pozostałych linii aglomeracyjnych nr 213, 223, 233, 235, 263, 273 przystanek zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji na ul. Mickiewicza za skrzyżowaniem z ul. Tyniecką w Skawinie.

Korekty rozkładów jazdy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 27 września 2014 r. (sobota) wprowadzone zostaną poniższe zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.