Komunikaty drogowe

Tymczasowa zmiana trasy

Uprzejmie informujemy, że od 28 kwietnia 2015 r. (wtorek) w związku ze zmianą organizacji ruchu na al. Jana Pawła II linia nr 174 zostanie skierowana na trasę objazdową ulicą Bieńczycką, przez rondo Kocmyrzowskie, al. Andersa. Nieczynny dla linii nr 174 będzie przystanek "Os. Kolorowe", a na trasie objazdowej zostanie dodatkowo obsłużony przystanek "Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego".

Przystanki zlokalizowane między rondem Czyżyńskim a Placem Centralnym im. Reagana linia nr 662 obsłuży przy południowej jezdni al. Jana Pawła II. Zmiana na linii nocnej obowiązuje od nocy z 28/29 kwietnia.

Tymczasowa zmiana trasy linii  249

Uprzejmie informujemy, że od 27 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) do odwołania w związku z remontem mostu drewnianego w drodze powiatowej 2177K linia aglomeracyjna nr 249 została skierowana na trasę objazdową, która będzie przebiegać od pętli „Salwator" do przystanku „Piekary Sklep" bez zmian a następnie prosto po trasie 259 do przystanku "Rączna Kapliczka" i w prawo do m. Liszki gdzie linia wraca na swoją stałą trasę.

Bez obsługi pozostaną przystanki "Borki", "Borki I" i "Liszki II" w obydwu kierunkach. Dodatkowo dla linii aglomeracyjnej nr 249 przystanek "Piekary" w kierunku m. Liszki zostanie przeniesiony za skrzyżowanie dróg 2177K i 7180K (jak dla linii 259).

Linia nie będzie się zatrzymywać na przystankach na trasie objazdowej.

Naprawa rozjazdu w ul. Lubicz

Uprzejmie informujemy, że w nocy 30.04/01.05.2015 r.(czw/pt) i 01/02.05.2015 r.(pt/sb) w związku z planowaną naprawą rozjazdu przy skrzyżowaniu ulic Lubicz i Rakowickiej zostaną zawieszone na całej swojej trasie nocne linie tramwajowe 62 i 64. W zamian uruchomione zostaną nocne linie autobusowe 662 i 664.

Uruchomienie nowego przystanku

Uprzejmie informujemy, że od 25.04.2015 r. zostanie uruchomiony nowy przystanek „Skawina Graniczna" dla linii aglomeracyjnej nr 203. Przystanek zlokalizowany jest pomiędzy przystankami „Nałkowskiej" i „Skawina Korabniki".

Przebudowa ulicy Podwale

Uprzejmie informujemy, że od dnia 23.03.2015 r. (poniedziałek) rozpocznie się przebudowa ulicy Podwale. W związku z powyższym wyłączony zostanie ruch tramwajowy i autobusowy na odcinku od Teatru Bagatela do skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Straszewskiego. Prace planowane są przez ok. 3 miesiące. Mając na uwadze powyższe, Komunikacja Miejska w Krakowie od dnia 23.03.2015 r. (poniedziałek) funkcjonować będzie wg następującego porządku.

Prace drogowe w Wieliczce

Uprzejmie informujemy, że w związku pracami drogowymi na terenie Wieliczki od dnia 11.02.2015 r. (środa) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia 224 – kursować będzie z Centrum Jana Pawła II do przystanku Wieliczka Kopalnia Soli bez zmian, następnie ulicą Goliana, Piłsudskiego do pętli Wieliczka. Nieczynny będzie przystanek Wieliczka Rynek. Zostanie uruchomiony przystanek Wieliczka Cmentarz,
  • linia 304 – kursować będzie z Dworca Głównego Zachód do przystanku Wieliczka CPN bez zmian, następnie ulicami Narutowicza i Piłsudskiego do pętli Wieliczka. Nieczynne będą przystanki Wieliczka Park, Wieliczka Kopalnia Soli, Wieliczka Rynek. Uruchomione zostaną przystanki Wieliczka Kościół i Wieliczka Cmentarz.

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Kolejny etap przebudowy Placu Centralnego

Uprzejmie informujemy, że od dnia 14.02.2015 r. (sobota) wprowadzona zostanie kolejna zmiana organizacji ruchu na Al. Jana Pawła II. Przewiduje ona wyłączenie komunikacji tramwajowej na odcinku: Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego – Plac Centralny im. R. Reagana – Kombinat. W rejonie Placu Centralnego możliwe będzie więc kursowanie linii tramwajowych tylko w relacji Al. Jana Pawła II – Plac Centralny – Al. Jana Pawła II.

Remont ulicy Bieżanowskiej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.12.2014 r. (poniedziałek) rozpocznie się remont ulicy Bieżanowskiej na odcinku od ulicy Jerzmanowskiego do ulicy Mała Góra.

W związku z powyższym Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

  • linie 143, 243 i 643 – kursować będą od Powstańców Wielkopolskich do przystanku „Prokocim Cmentarz" bez zmian, następnie ulicą Jerzmanowskiego, Ćwiklińskiej, Mała Góra do ulicy Bieżanowskiej, gdzie linie wrócą na swoje stałe trasy do Bieżanowa (143), Węgrzc Wielkich (243) i Złocienia (643). Trasa objazdowa obowiązywać będzie w obu kierunkach. Linie będą się zatrzymywać na trasie objazdowej na istniejących przystankach tj. „Nowy Bieżanów" i „Ćwiklińskiej". Nieczynne będą przystanki „Bieżanów Trafo" i „Bieżanów Szkoła",
  • linie 163 i 183 w obu kierunkach kursować będą przez ulicę Mała Góra.

Przystanek „Barbary" w kierunku centrum Krakowa dla linii 143, 163, 183, 243 i 643 zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą Mała Góra.