Komunikaty drogowe

Kolejny etap przebudowy Alei Jana Pawła II - przywrócenie ruchu tramwajowego Rondo Czyżyńskie - Kopiec Wandy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 23.12.2014 r. (wtorek) wprowadzona zostanie kolejna zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej Al. Jana Pawła II. Przewiduje ona przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Kopca Wandy. Dopuszczona nadal będzie relacja dla ruchu tramwajowego Al. Andersa – Al. Solidarności.

Uruchomienie nowego przystanku

Uprzejmie informujemy, że od dnia 23.12.2014 r. (wtorek) uruchomiony zostanie nowy przystanek tramwajowy dla linii 8, 10, 22 i 72 pn. „Łagiewniki ZUS" tylko w kierunku Borku Fałęckiego. Przystanek będzie funkcjonował jako „na żądanie".

Prace na skrzyżowaniu ulic Bartla i Korpala

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami na skrzyżowaniu ulic Bartla i Korpala zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Remont ulicy Bieżanowskiej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.12.2014 r. (poniedziałek) rozpocznie się remont ulicy Bieżanowskiej na odcinku od ulicy Jerzmanowskiego do ulicy Mała Góra.

W związku z powyższym Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

  • linie 143, 243 i 643 – kursować będą od Powstańców Wielkopolskich do przystanku „Prokocim Cmentarz" bez zmian, następnie ulicą Jerzmanowskiego, Ćwiklińskiej, Mała Góra do ulicy Bieżanowskiej, gdzie linie wrócą na swoje stałe trasy do Bieżanowa (143), Węgrzc Wielkich (243) i Złocienia (643). Trasa objazdowa obowiązywać będzie w obu kierunkach. Linie będą się zatrzymywać na trasie objazdowej na istniejących przystankach tj. „Nowy Bieżanów" i „Ćwiklińskiej". Nieczynne będą przystanki „Bieżanów Trafo" i „Bieżanów Szkoła",
  • linie 163 i 183 w obu kierunkach kursować będą przez ulicę Mała Góra.

Przystanek „Barbary" w kierunku centrum Krakowa dla linii 143, 163, 183, 243 i 643 zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z ulicą Mała Góra.