Komunikaty drogowe

Zamknięcie drogi powiatowej w Nielepicach

Uprzejmie informujemy, że w związku remontem nawierzchni drogi powiatowej nr 2122K w dniu 19.11.2014 (środa) nastąpi całkowite zamknięcie odcinka w m. Nielepice.

Przywrócenie stałych tras

Uprzejmie informujemy, że w związku z kolejnym etapem przebudowy ulicy Mogilskiej i Alei Jana Pawła II od dnia 03.11.2014 r. (poniedziałek) linie 124/424 i 193 zostaną przywrócone na swoje stałe trasy:

  • linia 124 kursować będzie od Os. Podwawelskiego do Ronda Młyńskiego jak obecnie, dalej ulicą Ułanów, Jana Pawła II do końcówki Wieczysta (na ul. Meissnera). Powrót ul. Meissnera.
  • linia 424 kursować będzie od Os. Podwawelskiego do Ronda Młyńskiego jak obecnie, dalej ulicą Meissnera, Jana Pawła II, Ułanów do końcówki Ugorek. Powrót ulicą Ułanów.  
  • linia 193 kursować będzie od Czyżyny Dworzec do Ronda Młyńskiego jak obecnie, dalej ulicą Ułanów, Jana Pawła II do końcówki Wieczysta (na ul. Meissnera). Powrót ul. Meissnera.
Korekta rozkładu jazdy

Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.11.2014 r. (sobota) korekcie ulegnie godzina odjazdu pierwszego kursu linii 118 z Chełmońskiego Osiedlew dni powszednie z godziny 4:43 na 4:38.

Zamknięcie drogi powiatowej w Bolechowicach

Uprzejmie informujemy, że planowany na 14.11.2014 r. (piątek) remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2131K będzie wykonywany w dniu 13.11.2014 r. (czwartek), w związku z którym nastąpi całkowite zamknięcie odcinka w Bolechowicach.

W związku z powyższym linia aglomeracyjna nr 248 będzie kursować trasą objazdową: „Bronowice Małe” do przystanku „Zielona” bez zmian, a następnie w lewo do przystanku „Zielona Mała”, w Więckowicach w prawo w kierunku m. Karniowice i dalej w ul. Rycerską do przystanku „Bolechowice”, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do pętli „Zelków”.

Linia nie będzie obsługiwać przystanków „Bolechowice I” oraz „Bolechowice II”.

Linia aglomeracyjna nr 268 będzie kursować z pętli „Bronowice Małe” do przystanku „Zielona” bez zmian, a następnie w lewo do przystanku „Zielona Mała”, w Więckowicach w prawo do pętli „Karniowice”. Linia nie będzie obsługiwać przystanków: „Karniowice I”, „Bolechowice”, „Bolechowice I” oraz „Bolechowice II”.

Bez obsługi komunikacją miejską pozostaną przystanki „Bolechowice I” oraz „Bolechowice II”.

Termin zamknięcia drogi uzależniony jest od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Zamknięcie drogi powiatowej w Nielepicach

Uprzejmie informujemy, że w związku remontem nawierzchni drogi powiatowej nr 2122K w dniach 11.11.2014 (wtorek) - 13.11.2014 (czwartek) nastąpi całkowite zamknięcie odcinka w m. Nielepice.

W związku z powyższym linia aglomeracyjna nr 258 zostanie skierowana do pętli "Brzoskwinia".

Bez obsługi pozostaną przystanki „Nielepice Stadnina” oraz „Nielepice”.

Termin zamknięcia drogi uzależniony jest od warunków atmosferycznych i może ulec zmianie.

Kolejny etap przebudowy ulicy Mogilskiej i Alei Jana Pawła II

Uprzejmie informujemy, że od dnia 12.11.2014 r. (środa) wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na przebudowywanej Al. Jana Pawła II. W związku z powyższym Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

  • linia 174 przywrócona zostanie na swoją stałą trasę w obu kierunkach tj. przez Al. Jana Pawła II z pominięciem ulicy Boruty-Spiechowicza, Andersa, Bieńczyckiej,
  • linia 774 kursować będzie od Kopca Wandy do Placu Centralnego bez zmian, dalej Al. Jana Pawła II przez Rondo Czyżyńskie do końcówki Czyżyny Dworzec,  
  • linia 642 kursować będzie od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego do Placu Centralnego bez zmian, dalej Al. Jana Pawła II przez Rondo Czyżyńskie do końcówki Czyżyny Dworzec.
Stałe trasy
2014-11-10

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2014 r. (środa) wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej  w Krakowie:

  • linia 128 – obecna trasa przez ulicę Przewóz będzie trasą stałą,
  • linia 605 – przywrócona zostanie na swoją stałą trasę tj. w obu kierunkach przez ul. Przewóz i Saską.
Przebudowa skrzyżowania ulic Korpala i Krygowskiego

Uprzejmie informujemy, że w związku przebudową skrzyżowania ulic Korpala i Krygowskiego od dnia 03.11.2014 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Tymczasowa zmiana trasy linii 605

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami przy budowie rozjazdów tramwajowych w ciągu ulicy Lipskiej od nocy 16/17.07.2014 r. (śr/czw) linia 605 w kierunku Małego Płaszowa zostanie skierowana na trasę objazdową:

Zmiana tras 120 i 240

W związku z budową kanalizacji sanitarnej w ciągu ul. Gaik od soboty (15 lutego) do odwołania zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.