38. Nowa Huta. Dlaczego Nie – Golgota Jasnogórska

Data:
2014-03-29
Adres:
Osiedle Kalinowe 5, Kraków

NADZIEJA AŻ PO HORYZONT
Pola Nadziei to nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Już od 17 lat kampanię Pola Nadziei zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych prowadzi Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Każdego roku wiosenny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! dedykowany jest ogólnopolskiej już akcji zainaugurowanej właśnie przez nowohuckie Hospicjum.
29 marca br. o godz. 19.30 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (os. Kalinowe 5, Kraków) odbędzie się koncert dla Pól Nadziei 38. Nowa Huta. Dlaczego Nie – Golgota Jasnogórska. Zapraszają: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.
Prezentowany w ramach kolejnej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! koncert Golgota Jasnogórska, jest autorskim projektem Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia – dwojga muzyków należących do artystów z kręgu piosenki poetyckiej. Nawiązując do dzieła Brylla i Dudy-Gracza, koncert będzie się składać z 18 części-stacji, w których cztery będą recytowane, zaś czternaście śpiewanych. Głosom artystów towarzyszyć będzie jedynie dźwięk gitary, co ma na celu podkreślenie surowego charakteru tekstu i wprowadzeniu nastroju wyciszenia i refleksji, tak charakterystycznych dla okresu Wielkiego Postu.
Golgota Jasnogórska, to przejmujący w swej ascetycznej prostocie projekt muzyczny do słów Ernesta Brylla. Poeta został zainspirowany obrazami pasyjnymi o tym samym tytule, które namalował Jerzy Duda-Gracz dla klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze w latach 2000-2001. Bryll w swoim poemacie stworzył osobisty komentarz do każdej ze stacji Dudy-Gracza, pisząc o Golgocie, która jest tuż obok nas, jak i w nas.
Koncert, który jest jednym z wydarzeń inaugurujących XVII już edycję odbywających się pod patronatem Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego Pól Nadziei, poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu - Lidia Jazgar. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Wstęp odbywać się będzie za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 12 marca w: Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34), Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). Ilość zaproszeń jest ograniczona!
Informację o tym, jak i innych wydarzeniach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! można znaleźć na www.nhdn.pl.
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/632567063459666/

Organizatorzy:

Ośrodek Kultury Kraków- Nowa Huta
Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
Data: 2014-03-10 Pokaż metkę
Osoba publikująca: JOANNA GWÓŹDŹ
Podmiot publikujący:
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych

Kalendarz kulturalny